Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel növelhetném az önbizalma...

Mivel növelhetném az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
13 éves fiú lennék. Van két testvérem, egy fiú aki 17 éves és egy lány aki 20 éves. Egy az édesanyánk de édesapánk különböző nekem és nekik. Kezdjük az elejéről.. Az ő édesapjuk sajnos elhunyt. Aztán jött az édesapám, aki egyébként kamion sofőr. Megszülettem majd 2 éves koromban Apám elköltözött tőlünk mert Anya nem tudta elviselni hogy soha nincs itthon 2-3 heteket. Mikor itthon van akkor is csak hétvégét. Miután elment, hetente találkoztam vele. Aztán azzal jöttek a gondok, hogy kiskoromban mindig is duci voltam. A bátyám mindig, megállás nélkül piszkált kezdetben. Aztán átment sértegetésekbe. Sose mondtam vissza neki semmit. Tudtam ő a nagyobb, erősebb így semmi értelme. Mindig Apukám volt a példaképem mint ahogy mindenkinek...Körülbelül 5-6 éves lehettem mikor vele kezdett sértegetni, hogy milyen szar alak is ő, hogy itt hagyott minket.. mai napig szúró sértegetéseket döf belém. Ez nekem rosszul esik...Vannak barátaim, mindig is voltak és hála Istennek megértőek. Inkább a kevesebb megértőt, mint a sok divatmajmot választottam. 2 igaz barátom van. Az egyik a lány testvérem a másik az osztálytársam. Soha semmihez nem volt, nincs és nem lesz bátorságom. Látom ahogy a többi gyerek mindenfélét csinál, sportol, rendezvényeken ez részt stb...Én soha nem mertem semmit sem csinálni. Sajnos anyukámat nem nagyon érdekelte, hogy súlyosan sértegetnek...Talán most ezért nincs önbizalmam. Van barátnőm már lassan másfél éve. A kezét sem merem megfogni... Annyi támadás ért, hogy már az alap gondolatom az, hogy akkor én most félre állok mert én ezt úgysem tudnám megcsinálni és én lennék a hibás. Szörnyű érzés már hónapok óta ezen gondolkodom. Amúgy sem voltam soha nagy igényű gyerek. Nem kell a legújabb telefon esetleg konzol semmi... Örülök ami van ezt nem akarom elszúrni. Válaszolók! Még is, hogy tudnám elérni azt, hogy olyan legyek mint a többi kortársam, és nagy legyen az önbizalmam? Vagy ez már végleg belém kupálódott? Előre köszönöm ha válaszoltok rá.

2012. dec. 30. 05:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapjában az a hiba, hogy nem sportolsz, nem teszel valamiféle erőfeszítést, hogy az erőteljes(ebb) légzéssel ki tudnád magadból fújni a stresszeket. Nem kell versenysportra gondolni, elég futás, bicajozás, vagy hasonló, hogy fizikailag is edzettebb légy. Vagy pszichofitnesz.

[link]

6 – 16 percig

[link]

[link]

9,30 – 24,30 percig

2012. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!