Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha valakit kirúgnak az első héten, a próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
A barátnőmet a próbaidő alatt az első héten kirúgták mert sokat kérdezett a kollégáitól és a főnőkétől. És olyanokat kérdezett ami fontos, mert nem akarta elrontani ami a feladata. Én meg nem értem h miért rúgták ki hiszen egy hónap a próbaidő, és pár nap alatt senki nem tud egyből maximálisan teljesíteni.
2013. jan. 11. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A próbaidő az 3 hónap, a barátnődet valószínűleg azért rúgták ki mert nem felelt meg az elvárásoknak, esetleg túlzottan idegesítő volt a viselkedése, vagy csak simán nem tetszett a főnökségnek. Vagy létszámleépítés volt betervezve, és őt is kiválasztották.
2013. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés, hogy milyen munkakörben volt?


Ha olyan munkakörre jelentkezett ahol fontos az önálló munkavégzés, akkor nem volt feltétlen jogtalan.


A gond ezzel nem az, hogy kérdezett (mert még az is lehet, hogy egy szakmán belül is ahány ház annyi szokás) hanem hogy nem tud önállóan dolgozni és ezzel feltartja még azt is aki tudna, de az meg azért nem halad mert vele van(nak) elfoglalva, és ezzel megúszik az egész folyamat.


Ha nincs rutinja benne, akkor ne olyan jellegű munkát keressen így elkerülhetők a kellemetlenségek.

2013. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mivel a próbaidő alatt indok nélkül bármelyik fél felmondhatja a munkaszerződést így akkor is elküldhette a főnök ha jól dolgozott volna, de épp neki nemn volt szimpi, vagy jött helyette valaki más
2013. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés, hogy miket kérdezett?

Ha olyan alapvető dolgokat, amelyek tudni kell ahhoz, hogy valaki elmondhassa magáról, hogy pl. tud könyvelni, vagy tud fémet forgácsolni, vagy tud falat építeni stb. De ha a szakmai alapokat is ott kérdezte a kollégáktól, hangsúlyozom: ha, ilyen kérdéseket tett fel, akkor bizony ne csodálkozzon. Mert az azt jelenti, hogy az adott szakmáról csak papírja van, de ismerete nincs.

2013. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat egymásnak, bármikor. Ez 3 hónap.

Mondjuk, ahogy én látom 1-2 hét alatt eldől, hogy az illető odavaló vagy nem.

Nekem egyik ismerősöméktől rúgtak ki egy lányt, a referenciában állította, hogy így meg úgy. Közben nem tudott semmit csak kérdezett, utána pedig ezer hibával csinálta meg a munkáját.

2013. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a barátnőm pályakezdő, és titkárnőnek vették fel.
2013. jan. 11. 11:47
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván azért, mert úgy gondolta a főkön, hogy alkalmatlan.


Egy vezetőnek általában nincs se ideje se kedve "tanítani" hónapokig egy titkárnőt.


És azért valljuk be, egy titkárnőnek annyi "bonyolult" feladatot ritkán adnak, hogy napi 20x kelljen kérdeznie.

2013. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az interjún túlságosan próbálta eladni magát, és olyasmiket is feltételeztek róla, hogy tud, amit a végén mégsem. Nekem eddig az őszinteség mindig bejött. A mostani munkahelyemen is megmondtam még mielőtt felvettek, hogy alapvetően tolmács vagyok, így az adminisztrációs szarságok nem az erősségem, de mivel nekik fontos volt a nyelvtudás, így belementek abba, hogy majd azokat más csinálja nekem.
2013. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő erre való, ha bármi kis dolog nem tetszik a munkáltatónak akkor repül, egy titkárnői állásra lesz 1000 másik aki nem kérdez, nagyobb melle van, nem pályakezdő...

Engem 2 helyről raktak ki mielőtt fel se vettek, pedig igyekeztem. Mindkét helyen több próbaidősből választottak, egyik helyen a "kolléganő" meg is jegyezte, hogy ügyes vagyok és jó lenne velem dolgozni, de a főnöknek más tetszett. Másik helyen pedig nem volt rutinom, első napon bedobtak a mélyvízbe segítség nélkül, nekem pályakezdőként nem sok fogalmam volt mivel is kezdjek, a tapasztalt versenytárs pedig mindent tudott mit mi után kell csinálni. A mostani melóhelyemen is csak 3 hónap próbaidő után vettek fel.

2013. jan. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Brigi_830220 válasza:
100%

Sosem tudhatod kit miért (mire) alkalmaznak. Így sosem szabad személyes támadásnak venni az elutasítást. Ez nem Őt minősíti, hanem csak azt, hogy másra van igényük.


Persze lehet hogy nemet mondott valamire, csak nem meri otthon elmesélni, de az is, hogy a kiválasztás tökéletesen amatőr volt, és később derült ki, hogy másra gondoltak.

2013. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!