Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt hogyan mondjak...

Próbaidő alatt hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés
Szóval az interneten láttam olyan információkat, miszerint szükséges papírt benyújtanom, olyat is, miszerint nem szükséges, s elég bemennem, s közölnöm, hogy holnaptól már nem akarok dolgozni. Most hogy van ez? Illetve tudnátok segíteni, hogy papír benyújtása esetén mit írjak rá, az interneten sehol nem találok mintát.
2012. dec. 21. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő egyik lényege, hogy bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat.


Kb menj be a főnökhöz és mondd el neki. (Formailag írásban kellene, egy üres lapra ráírod, hogy "xy naptól felmondok", de ha előtte beszélsz a főnökkel, akkor jó esetben az írásbali flemondást is hanyagolhatod.)

2012. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felmondani csak írásban lehet.
2012. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És a lapra az kell, hogy felmondok, vagy az, hogy a munkaviszony megszüntetését kérem?

Mert valahol azt olvastam, próbaidő alatt nem felmondás van, hanem a munkaviszony megszüntetése.

2012. dec. 21. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mondtam már fel próbaidő alatt, és semmilyen papírt nem kellett magamtól megírni. Szóltam a főnöknek, hogy másnap már nem szeretnék jönni, elküldött a bérosztályra, ott egy rahedli papírt aláírattak velem, egy egész mappányit a kezembe nyomtak, meg utalták a fizetésem arányos részét, és már mehettem is.
2012. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!