Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyedről lemondva mikor kapok...

Gyedről lemondva mikor kapok pénzt?

Figyelt kérdés
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy jan.31.-ével le mondok a gyedemről. Ezt követően feb.1-től szabadságon leszek. Én februárban már kapok fizetést, vagy majd csak márciusban? Előfordulhat,hogy februárban pénz nélkül maradok? Közalkalmazott vagyok, 5.én kapok fiut/gyed-et. Köszönöm mindenkinek aki segít!

2013. jan. 12. 09:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, fizut akartam írni és nem fiut. ;)
2013. jan. 12. 09:55
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát január 31-ig GYED-en vagy, február 1-től szabadságon, ha jól értem.

Nem maradsz pénz nélkül egy hónapig, mert február elején megkapod a januári GYED-et, március elején pedig a februári fizetésedet. Mindkettőt utólag kapod.

2013. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, viszont eredetileg feb.5-én akartam lemondani, de a munkaügyisünk azt mondta, hogy akkor csak 5 napra kapok gyed-et. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a gyedet előre utalják. És tényleg nem szeretném a családomat pénz nélkül hagyni. Viszant ha ùgy van, ahogy mondod, akkor a szuper! Köszönöm szépen!
2013. jan. 12. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg újra, mert valami itt nem stimmel.

Ha február 5-ig vagy GYED-en és február 6-tól szabadságon, akkor február elején kapsz egy teljes havi (januári) GYED-et, március elején pedig 5 napi GYED-et és 23 napi fizetést. Legalábbis szerintem így van.

2013. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem kezdem érteni. Az 5 napi gyed nem most feb-ra, hanem márciusra fog vonatkozni.
2013. jan. 12. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!