Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Spontán jelentkezésről (nem...

Spontán jelentkezésről (nem meghirdetett állásokra) mi a véleményetek? Mennyire vált be? Hogy fogadnak? Személyesen, telefonon vagy e-mailben érdemes a cégeket felkeresni?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, most diplomáztam. Sajnos most nem nagyon találok a környéken munkát. A szakmámban pedig szinte egyáltalán nem hirdettek az elmúlt 3 hónapban. Meg szeretném ezt a spontán jelentkezéses dolgot is próbálni, csak egy kicsit tartok tőle. Izgulós vagyok és azt se tudom mit mondjak,hogy fognak fogadni, mennyire veszik ezt zaklatásnak. Nem tudom érdemes e a kinézett cégeket személyesen is felkeresni vagy inkább küldjem el e-mailben az önéletrajzom? Hogy vettétek észre , melyik a jobb?
2013. jan. 12. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A Tescóba egyetemistaként sosem akart egyik diákmunka közvetítő sem küldeni, pedig oda mentem volna szívesen árufeltöltőnek. Rájártam a nyakukra, hetente kétszer is elmentem diszkréten megkérdezni, van-e üresedés, jönnék szívesen. Pár hónap alatt 20-szor biztos elhajtottak, de egyszer azt mondták, hogy van, viszont akkor is diákmunka közvetítőn keresztül kellett menni, csak már mondhatni "le volt vajazva" a Tescóval előre, hogy én kapom a munkát, és napokkal később mehettem is. 4 évet dolgoztam ott 6 órás esti műszakokban marha jó nettóért.


A felnőtt életemben még nem került sor ilyenre, de kíváncsi lennék működne-e.

2013. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja csak hogy értsétek, mert átolvasva nem biztos, hogy tisztán fogalmaztam:

Miután a közvetítőknél nem volt ilyen munka, a Tescóba kezdtem járni heti kétszer, meg onnan volt a 20 elhajtás is, mire felvettek.

2013. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Diákmunkáknál én is mindig a közvetítő nyakára jártam. A cég nem foglalkozott velünk sajnos. De így normál felnőtt munkát keresni kicsit másabb. De lehet csak azért mert ez még új nekem :S
2013. jan. 12. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is bejöhet, ha kigyűjtöd azokat a cégedet amik azzal foglalkoznak ami a végzettséged, és elküldöd nekik emailben az önéletrajzodat meg egy jó kis levelet hogy miért akarsz náluk dolgozni. Nekem van ismerősöm akit így hívtak be több helyre is, de ez tényleg szektorfüggő.

Amúgy érdemes olyan hirdetésekre is beküldeni, ami csak hasonló, mert sokszor felajánlanak egy olyat ami "Önnek jobban megfelelhet". Én jövő héten ilyen interjúra megyek.

Ja és a közvetítő-cégeknél sem árt körülnézni.

2013. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*cégeket
2013. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!