Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az emberek általában hány...

Blazer X kérdése:

Az emberek általában hány éves koruktól kezdve dolgoznak/dolgoznának normálisan munkahelyen?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én most, 22 éves koromtól kezdve dolgoznék normális (nálam ez azt takarja hogy főállású, elfogadható fizetésű, teljesíthető, viszonylag kényelmes) munkahelyen. Amúgy mióta lehetőségem van rá dolgozom diákként, de ugyebár ezek ideiglenesek. Még 14 sem voltam mikor kezdtem és azóta azt hiszem 1 év volt hogy nem találtam semmilyen diákmunkát mert rossz volt az órarendem. De sokan már 18 éves korukban kezdenek dolgozni.
2013. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23 évesen, diploma után találtam rendes állást egyből. Előtte az egyetem 5 évéből 4,5-ben diákmunkáztam.
2013. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, de én meg arra is kíváncsi vagyok, hogy ha valaki befejezte az iskolát kb. olyan 20-21 évesen, akkor kb. onnantól már el kéne helyezkednie ugye?
2013. jan. 13. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó lenne :) Már csak azért is mert semmit se fizetnek utánad a végtelenségig. A TB-d megszűnik, diákod lejár, csomó kedvezményt már nem tudnak a szüleid sem utánad kapni.
2013. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De jó neked 2-es. :) Én vagyok most 21 (lassan 22) és még nem sikerült semmilyen normális munkát találnom sajna. Most Decemberben voltam 2 hetet közmunkán, de az se volt leány álom.
2013. jan. 13. 14:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy, van 1 érettségim + "majdnem!" 1 hegesztő szakma. (A majdnem alatt azt értem, hogy nem sikerült az év végi vizsgám, és majd Májusban próbálkozhatok legközelebb)
2013. jan. 13. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Ja, mert vidéki kistelepülésről mentem egyetemre, a 4,5 éven keresztül összegyűlt diákmunkapénzt, a családtól az egyetem alatt megélhetésre kapott pénzből megspórolt pénzt folyamatosan megtakarítottam plusz ugye némi kiskorból maradt locsolópénz és mire lediplomáztam, volt 3,5 millió forint megtakarításom.

Ebből aztán felmehettem Budapestre egy albérletbe, ahol 3 hónapig nem volt gond a lakhatás, amíg munkát nem találtam és a 3,5-ből azidő alatt is csak 400 ezer ment el.


De ezt már valahogy így terveztem el, mikor még szőr sem nőtt a farkamon, szóval pénzügyek és karrier terén egyáltalán nem spontán, napról napra élem az életet.

2013. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az szép! :D

Bár csak hasonló gondolkodás móddal születtem volna mint te. :)

2013. jan. 13. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Még sose volt rendes munkahelyem. Én külföldi kemény fizikai munkával (iszonyatos mázli hogy részt vehettem benne amúgy) halmoztam fel a végzés után pár hét alatt annyi pénzt, hogy nem érdekelt a téma hónapokig. Igazából most se érdekel hogy legyen rendes munkahelyem, inkább csak az zavar hogy fogytán ez a pénz és lassan kellenének tapasztalatok is. Valószínűleg még ebben a hónapban elkezdek dolgozni, ez kipipálva, meglátjuk meddig muszáj. Sokan léhűtőnek tartanak emiatt de igazából eleget dolgoztam már, egyetem alatt is folyamatosan, és kb. 18 éves korom óta magamat tartom el. Ja, 25 vagyok.
2013. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok. Soha nem dolgoztam még főállásban, meg úgy egyébként sem. Egy hétvégi munkám van pár hónapja, ami arra jó, hogy a tb-m rendezve legyen és nem adósodok el a NAV-nak. Amúgy próbálkozom, olyan 100 meghirdetett állásra jelentkeztem már. A suli mellett is pályázgattam már rendszeresen szir-sz@r melókra, de interjúra is csak egyszer jutottam be, összesen életemben meg háromszor. Nekem ideális lett volna, ha 24 éves koromban suli után el tudok kezdeni dolgozni.
2013. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!