Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok a dolga egy általános...

Sok a dolga egy általános iskolai tanárnak?

Figyelt kérdés
mármint úgy értem hogy otthon sok idő amíg dolgozatokat javít?meg sok gond van vele?
2009. aug. 29. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván sok, persze attól is függ, hogy milyen tantárgyat tanít, a tornatanár például egyáltalán nem javít dolgozatot, a magyaros annál inkább. Azon kívül a nyelvszakos házi feladatot is javít, ha lelkiismeretes, az osztályfőnök naplót, bizonyítványokat, törzslapot tölt ki, igazolásokat adminisztrál, szülőit, fogadóórát tart, szülőkkel tart telefonos kapcsolatot, gyerekpanaszt hallgat, ha tud, intézkedik, kirándulást, egyéb programokat szervez, ünnepélyműsort gyárt és tanít be, vetélkedőt szervez, versenyre készít,évente többször értekezik, nyáron táboroztat... Ja, és úgy mellesleg órára is készül, meg tanít...
2009. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én biosz tesitanár akarok lenni
2009. aug. 29. 12:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, akkor kevesebb a dolgozat, tesiből egyátalán nincs, bioszból meg annyi, amennyit te akarsz íratni. Itt akkor a délutáni sportkörök, versenyek, azokra felkészítés, kísérés jön pluszba.
2009. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ezeket nekem muszáj?
2009. aug. 29. 13:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenkitől elvárják a tanári karban, hogy kivegye a részét a közös munkából tanórán kívül is. Ha te nem csinálod, akkor a többiekre hagyod az egészet és nem fognak neki örülni.
2009. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát jó akkor megcsinálom,de pontosan miket kell?és van gyakorlatod ebben vagy honnan tudod ezeket?akármilyen tanárnak is megyek kell órán kívül is csinálnom valamit?
2009. aug. 30. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jól leírta a plusz munkákat! Én tanító vagyok tehát alsósokat tanítok. Egy csomó füzetet kell előírnom a piciknek betűkkel, számokkal. Napi 2 óra csak ezzel telik el. És akkor még jön a többi.
2009. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok, onnan tudom. Nem egyformán aktív mindenki, vannak buzgóbbak meg lustábbak is, de ha az igazgató kijelöl valamire, azt meg kell csinálni. De iskolába tanárnak az megy el, aki a gyerekeket nemcsak tanítani, hanem nevelni is akarja, és az ő szabadidejük hasznos eltöltéséhez a saját szabadidejében ő maga is szívesen hozzájárul. Ha ehhez nincs kedved, akkor tesi szakkal menjél el inkább konditerembe dolgozni, valószínűleg jobban keresel a privát szférában, mint állami alkalmazottként.
2009. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

rengeteg

bele se merek gondolni

2014. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!