Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan munka Magyarországon...

Van olyan munka Magyarországon akárhol, amivel kereshetek olyan 90-100 ezer körül, és elég hozzá egy gimnáziumi érettségi?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen 150-et kaptam, és semmi nem kellett hozzá... Ez egy maszek villany- és kábelszerelői cég volt, de engem raktárosnak vettek fel.


Azalatt az időszak alatt néhányan a cégtől elvégeztünk egy villanyszerelői képzést, de csak a cégünk érdeke miatt. Minél több villanyszerelői papírral rendelkező ember van, annál nagyobb eséllyel kap munkákat. Szóval így van egy villany- és hálózatszerelői papírom is, csak annyi a probléma, hogy nem értek hozzá. :S A vizsgán is úgy rugdostak át, mert körülbelül semmi közöm nem volt a témához, annyira buta vagyok hozzá...


Ezen kívül van még 10 évvel ezelőttről egy számítógép-kezelői alapfokú és egy szoftverüzemeltetői középfokú vizsgám. Mindkettő OKJ-s. Azoknak a vizsgáin simán átmentem ugyan, de sokan azt mondják, hogy ezek a papírok semmit sem érnek. :S


Érettségi után próbáltam még 2 főiskolát, de mindkettőről kibuktam 1-1 félév után...

Az egyik a BMF Neumann János Infós Kara volt. Hiába érdekelt a számtech, a programozás sajnos brutál nehéz volt nekem. :(

A másik pedig szintén a BMF-en a Kandó Villamosmérnöki szak. Oda csak azért jelentkeztem, mert faterom villamos üzemmérnök volt, a villamosságban dolgozik már 1972 óta, és hogy tudott volna nekem segíteni. Emiatt hiba is volt odajelentkezni, mert hiába kente-vágta az egészet, ha én hülye voltam hozzá...



Tehát próbálkoztam ezzel-azzal, de igazándiból ott tartok most, hogy van egy szaros érettségim és kész. Ami van papírom, azok közül valamelyik semmit nem ér, ami meg igen, ahhoz pedig nem konyítok. :S


Tudok így valamilyen normálisan fizető melót találni, ahol azért csak keresek egy 90 ezret? /és akkor szerintem még egyáltalán nem is nagyok az igényeim, ahhoz képest, hogy korábban 150-et kerestem/

Amúgy 2 éve nincs munkahelyem...


28/F


2013. jan. 15. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipp: Budapest Auchan árufeltöltő.

90-100 nettó a kezdő fizeté ptléktól függően. És nem kell lebecsülni az állást, nem csak pakolsz, sok egyéb olgot is kell csinálnod.Csak annyi, hogy keményen kelldolgozni... ezt sokan nem tűrik és kilépnek. De aki dolgozik, azzal szemben korrekt a cég.

2013. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Így elég nehéz lesz. Gimnáziumi érettségi szinte semmire sem jó. Nem ártana kitalálnod, hogy mivel akarsz foglalkozni, és abban az irányba továbbtanulni. Ha nem akartál céltudatosan egyetemre, főiskolára menni akkor hiba volt a gimnázium is. Az nem ad kezedbe szakmát. Egy 10 évvel ezelőtti számítógép-kezelői meg szoftverüzemeltetői vizsga pedig már tényleg elavult. Lehet a 10 éves szomszéd Pistike jobban keni-vágja a számítógépet mint egy 10 évvel ezelőtt ebből levizsgázott valaki, aki azóta nem frissítette a tudását. Ugyanígy az ECDL-nek sincs az égvilágon semmi értéke. Már rég továbbfejlődött a világ.

Ha nem tanulsz tovább (szakma, nyelv) csak a saját esélyeidet rontod. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy szükséged van-e olyan munkára ami bárki számára elvégezhető, szaktudást, ismereteket nem igényel. Ezek többnyire "aljamunkák" a cégeknél. Lehet belőled mosogató (felszolgáló már nem biztos, mert egyre több helyen szaktudáshoz kötik), lehet betanított adminisztrátor (irodavezetőhöz azért már sok helyen végzettség kell...), betanított segédmunkás, és dolgozhatsz olyan mesterek keze alatt akik már elvégeztek egy-két iskolát, hogy a szakmájukat jól végezzék.

2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az összes gyártósori állás ilyen.
2013. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ettől félek én is h úgy járok mint te.Majdnem ugyan ebben a cipőben járunk,csak én még bent vagyok a fősulin(1. szemeszter)nah és picit fiatalabb vagyok.
2013. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi lett az előző munkáddal?
2013. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

H a gyártósorihoz semmilyen végzettség nem kell, az jó lenne. :) Mondjuk ilyen mobiltelefon összeszerelés vagy akármi. :)

Amúgy ami érdekel: autókat nagyon imádom /autószerelés esetleg/ a sportot, főleg a focit /itt a sportújságírás jöhetne szóba/, vagy a számítógépes világból a hardveres rész érdekel nagyon.

Gondolkoztam esetleg valami sofőri álláson. Persze nem kamionoson, mert C kategóriás jogsim nincs, csak sima B-s, személykocsira.


Gimibe amúgy azért mentem, mert tudatosan szerettem volna tovább tanulni. Az már egy más kérdés, hogy nagyon benéztem, mert egyik fősuli sem jött össze. És nem is nagyon érzem azt, hogy újra tudnék suliba járni, nem lenne agyam a tanuláshoz sajnos. :(

2013. febr. 18. 01:21
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös: sajnos kirúgtak, leépítés címszóval... Bár az igazi ok az volt, hogy egyszer későn értem be, és ezt megelégelte a főnököm. És sajnos az már a sokadik alkalom volt, mivel protekcióval jutottam ahhoz a melóhoz, így sajnos többször megengedtem ezt magamnak. :(
2013. febr. 18. 01:28
 8/9 anonim ***** válasza:

A kettes válaszolónak üzenem, hogy nem a földön él! Sokan diplomával keresnek nettó 90-100-at!!! Nem a továbbtanuláson múlik.


A kérdezőnek pedig javaslom, hogy keresgéljen a multicégek között, mert a betanított munkások bére pótlékkal nagyjából ennyi, és ahhoz 8 általános is elég. Ha az ember ügyes, onnan is ki lehet törni, feljebb lehet lépni, érettségivel esélyes egy sorvezetői állásra is a későbbiekben, de először operátorként kell megtanulni a munkafolyamatokat.

2013. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as nak üzenem: welcome to reality

aki diplomás, képezi magát, annak már saját önmaga hibája, hogy olyan helyen dolgozik ahol 100-et keres. Lehet, hogy sok mindent megtesz azért, hogy többet keressen, de annak üzenem: nem elég...

Nekem is van diplomám ellenben olyan pozícióban és területen dolgozom, ahol nem ez a diploma lenne az elvárt, hanem egy teljesen más szakirány. titok nyitja:olyan dolgot kell tanulni, és olyan szinten, hogy téged abban keressenek...

2013. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!