Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy gondoltok a nyugdíjra?...

Ti hogy gondoltok a nyugdíjra? Mennyi idő van hátra és miben látjátok az öregkori megélhetés forrását?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztosításközvetítő, vagy ilyen jellegű termék értékesítője, szóval nem kell attól tartani, hogy üzleti jellegű a kérdés, egyszerűen csak érdekel, ki hogy gondolkodik. Apropója a tegnapi hír: [link]

2013. jan. 18. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

3 pillérből gondolom megoldani:

1. Elég okés a fizetésem, úgyhogy szerintem a nyudíjam se lesz annyira vészes.

2. Mindig teszek félre valamennyit a fizetésemből, úgyhogy nyugdíj alatt majd szépen abból is jönnek a kamatok. Vagy fel is használom akár a tőkét is.

3. Minden hónapban fizetek Önkéntes nyugdíjpénztárat. Nem hatalmas összeg, de minden jól fog jönni. Pláne a 20%os első éves bónusszal.

2013. jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok és kb. 57 évesen akarom nyugdíjazni magam, ha nem előbb.

Tudom, hogy ha a nettóm mondjuk 300 ezer, a nyugdíjam akkor sem lesz 100 ezer felett, -sőt!- mert ez a rendszer tarthatatlan és szerintem már a mostani 40-50 évesek is csak egy az éhenhalás elkerüléséhez elegendő (30-50 ezer forintos) nyugdíjat fognak kapni, amit a saját megtakarításaikból kell(ene, ha lenne) kiegészíteniük.


A NYESZ-szel és az ÖNYUP-pal az a bajom, hogy elég megbízhatatlannak tartom hosszabb távra. Persze most jól néz ki, de pl. a NYESZ-en az állami támogatást pár éve csökkentették 30-ról 20%-ra. Ha belegondolok abba, hogy Magyarországon 30-40 évente nem jogszabály, hanem rendszerváltások és pénznem váltások (az előző században az előbbiből 3, az utóbbiból 2), akkor egyáltalán nem érezném a nyugdíjam ilyen állam által irányított rendszerben. Jelenleg együtt kezelem a nyugdíjam a többi megtakarításommal és ha lesz valamilyen akkor is kedvező államilag támogatott rendszer, ami segít a nyugdíjgyűjtésben, majd mondjuk 10 évvel nyugdíj előtt belépek.


Mivel minimum 30 évem van, apránként teszek el erre, jelenleg nyugdíjra havi 20 ezret. Majd később növelem, minimum az inflációval évente, de akár többel is, ha lesz miből.

2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló sokkal optimistább mint én. :D

Én 28 vagyok, és szerintem nem fogok addig élni, hogy elérjem az akkor aktuális nyugdíjkorhatárt. Ami addigra kb. 95 év lesz.

Ha esetleg mégis elérném, akkor a majdani nyugdíjamból, a megtakarításaimból, illetve szeretnék önkéntes nyugdíjpénztárt is, de most másra kell a pénz.

2013. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, állami nyugdíjat én is 95 évesen kapnék, azért tervezek addigra akkora vagyont felépíteni, hogy magyarul gazdagnak számítsak és eltehessem magam nyugdíjba viszonylag fiatalon, ha azt szeretném. :D
2013. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mire a mostani 30-as korosztály eljut odáig, már tutira nem lesz nyugdíj :D


Rakosgattam én is a magánnyugdíjpénztárba, de minek.. Most rakosgathatnám bankba, de mi lesz akkor, ha lehúzzák a rolót? A párna alatt pedig az infláció áldozatául eshet..

2013. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, WTF? :)


Akkor nem raksz félre semmit semmire, mert a bank úgyis csődbe megy, a MANYUP szintén rossz és a párna alatt persze hogy nem jó?

Vagyis nem teszel félre?


Ha ennyire tartasz a megspórolt pénz elvesztésétől, akkor rakd több helyre. Eurókötvény, magyar vállalati kötvény, tőzsdei forintszámla, államkötvény, bankbetét, bank megtakarítási számla, csak egy pár ötlet. Nekem ezekből négyben van szétszórva a spórolt pénzem. Minimum három felé és akkor csökkented a kockázatot. És ezt már el lehet játszani párszázezer forinttal is.

2013. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz addigra nyugdíj sem. El vagytok ti tévedve. Még 70 évesen is dolgozni fogtok, hogy legyen pénzetek és megtudjatok élni. Azt tanácsolom mindenkinek, már most kezdjen el félretenni, hogy amire eléri az öregkorát, addigra milliók legyen felhalmozva. Mert ha öregek lesztek és nem fogtok tudni dolgozni, akkor éhen fogtok halni.
2013. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

11:40 az én biztonságomat nem a felhalmozott pénz mennyisége határozza meg. Alapvetően nem vagyok hajlandó pénzzel foglalkozni, sem részvényekkel, sem kötvényekkel, semmi ilyesmivel, mégis mindig van arra, amire kell.


El tudom viszont fogadni, hogy sokan ezt másképp látják, nem is akarok senkit meggyőzni semmiről. Megkérdezték a véleményem, én pedig leírtam. Ennyi történt ;)


#5/7 ma 10:37 voltam

2013. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Más lehetőségek is vannak, bár ezek még csak távlati tervek, de a pénz, mint olyan, egyáltalán nem szerepel benne. Pont azzal tartjuk fenn ezt az igazságtalan rendszert, ha mi magunk ragaszkodunk 'láthatatlan rabláncunkhoz', a pénzhez.


Még egyszer: tudom, hogy sokan ezt másképp látják. Én viszont így látom.

2013. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Most kezdjünk félretenni?

WTF??

Mégis miből? mire kifizetjük a számlákat meg megvesszük a kaját már el is fogy a pénz

2013. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!