Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy gondoltok a nyugdíjra?...

Ti hogy gondoltok a nyugdíjra? Mennyi idő van hátra és miben látjátok az öregkori megélhetés forrását?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztosításközvetítő, vagy ilyen jellegű termék értékesítője, szóval nem kell attól tartani, hogy üzleti jellegű a kérdés, egyszerűen csak érdekel, ki hogy gondolkodik. Apropója a tegnapi hír: [link]

2013. jan. 18. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

18:25-18:30


Oké! :D

Igazából már leszoktam arról, hogy megpróbáljam ilyen téren meggyőzni az embereket bármiről is. (Nem lemondó hangvétellel mondom.) Még csak nem rég kezdtem a pénzügyeimmel igazán foglalkozni, érdeklődni a téma iránt szakmai szinten is, de eddig már eljutottam. Tulajdonképpen az ismerőseimet sem próbálom már kéretlen tanácsokkal elhalmozni, hogy mihez kezdjenek. (De ne értsd félre, nem megélni akarok ebből, csak érdekel, mint hobbi.) Igazából hosszabb távon abban bízom, hogy ha nagyon jól fog menni nekem állandóan amiatt, hogy foglalkozom a dolgokkal, akkor esetleg a környezetem megkérdez, hogy mit gondolok és majd tudok erről valakivel beszélni a élőben is. :D


A második írásodból azt olvastam ki -javíts ki ha tévedek-, hogy nem támogatod túlságosan a pénzrendszert, amiben élünk. Megint egy más szemléletmódot képviselsz: Én inkább elfogadtam, hogy ebből hozzam ki a legjobbat. Ugyanis a pénz önmagában nem boldogít, de ha sok van, az lehetőséget teremt a boldog életre, mert egyszerűen több lehetősége van annak, aki több pénzt halmozott fel és többel rendelkezik.

2013. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem a te álláspontodat is :)


Hosszú távon kiderül, melyik szemléletmód hoz valódi megoldást :)

2013. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolok rá,hogyha keresek 100 ftot abból 10et félrerakok öreg koromra.Ez egy biztos pont (viszonylagosan),másra én nem alapozok. Nagyanyám 17-6x éves koráig dolgozott tisztességesen,aztán most hagynák egész nuygodtan megfagyni a saját házában,mert nincs miből tüzifát venni. Ennyit a nyugdíjról.És nemhiszem,hogy különösebben kirívó eset az övé.
2013. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy naganyád mit dolgozott 17-6x éves koráig. Egy részmunkaidős takarítónő nyugdíja valóban nem lesz elég arra, hogy egy hatalmas házat befűtsön. Apropó, miért is lakik nagymamád egy hatalmas házban? Ha sok a rezsi, lehet lakásba menni, mint mindenki más.
2013. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!