Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadságot kiadhatnak egyszer...

Szabadságot kiadhatnak egyszerre vagy legalábbis a nagy részét?

Figyelt kérdés
Van egy előre befizetett programom, több hét nyelvtanfolyam és van elég szabadságom, több, mint a tanfolyam, ilyenkor meg lehet beszélni, hogy engedjenek el? Hiszen úgyis ki kell adniuk egyszer a szabadságot, így csak 1 alkalommal esnék ki a munkából. Nem akarom elbukni a pénzt, ajándékba kaptam a lehetőséget családtagtól

2013. jan. 21. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Megbeszélni meg lehet. Ismereteim szerint a szabadságot a munkáltató adja ki, a dolgozó kérését is figyelembe véve, de erre nem köteles. Tehát mindenféle kívánságot semmibe vehet. Viszont egy évben egyszer köteles egyben kiadni két hetet. Így tudom, ha tévedek, bocs.

Gyakorlatban meg az van, hogy ahány munkahely, s főnök, annyiféle a valóság.

Gondolom arra lennél kíváncsi, hogy mondjuk 30 napból kiadhat-e egyszerre 25 napot, vagy sem. Nem tudom.

A kéthetes terminus valószínűségét én olyan 95%-ra teszem.

2013. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a főnököd fogja eldönteni, kiadja-e, vagy sem a teljes szabidat.
2013. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
11 nappal rendelkezem én a szabályok szerint, még 11-et kell neki adnia. Csak kérdeztem, nyilván a pénzt nem akarom elbukni...
2013. jan. 21. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
No most nem értem. A zöldben azt írod, bőven van szabid. Itt most meg amit írsz úgy értem, hogy 11 napod van, de 22 kellene. Jól értem? Fizetetlent adhat. Csak akkor fogja megtenni, ha a munkában semmiféle fennakadást nem jelent. Nem szükséges téged helyettesíteni, vagy megoldható anélkül, hogy a helyettesítőnek többet kelljen fizetni. És ezen felül még rendes is hozzád.
2013. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
25-28 napom van, abból kellene kb 22.
2013. jan. 22. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!