Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik a fizetetlen...

Hogy működik a fizetetlen szabadság rendszere?

Figyelt kérdés
Szeretnék több hétre majd ilyen szabadságot kivenni. Csak úgy tudom a cégek nem annyira szeretik ezt. Leírná valaki hogy van ez? Köszi szépen!

2013. jan. 27. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Korod alapján törvény határozza meg, hány nap szabadság jár Neked. Ezen belül a munkáltató megszabhatja, hogy a szabid egy részét mikor veheted ki.. de van ahol nem foglalkoznak ezzel, az egészet te döntöd el mikor veszed ki (én is ilyen helyen dolgoztam). Ha elfogy a fizetett szabi, akkor utána (indokolt esetben! pld. építkezés, ilyesmi) lehet kivenni fizetés nélküli szabit is, ha a céged engedélyezi.
2013. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, korom alapján 21 nap jár most. Ezzel nincs is gond, csak lehet lesz nyáron egy utazás amire szükségem lehet 3-4 hétre. Fizetettből nem vehetem ki, hiszen akkor nem marad majd karácsonyra, és bármi utána is közbejöhet.

Egyébként a cégem sem foglalkozik azzal, hogy mikor veszem ki a fizetettet, amikor akarom, és annyit is végülis.

Hallottam egy olyat viszont, hogy ha elmész fizetetlenre, akkor az macerás a cégnek. Vagy is hogy ki kell jelentenie, vagy valami ilyesmi. Erről tudtok valamit? Vagy egyáltalán nem ró nagyobb terhet ez a cégre?

2013. jan. 27. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A fizetetlen nem ró a cégre semmilyen terhet, sőt.. addig nem fizet utánad járulékot sem, de NEM JELENT KI!!!


Amúgy fizetés nélkülit csak és kizárólag akkor kérhetsz, ha a fizetett már elfogyott!!! Így vagy bevállalod, h karácsonyra nem lesz már szabid... vagy elmész betegállományba (reméljük nem rúgnak ki) :)

2013. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú ez nem jó. Egyébként a cég nagyon korrekt és ilyet nem tudnék elképzelni. Van arra valamilyen szabályozás, hogy fizetetlenre csak akkor mehetsz ha már nincs fizetetted?

A fizetettből nem akarok kivenni 3 hetet, akkor alig marad az év második felére!

Most olvastam, hogy a cég ebben az esetben nem jelent ki, de biztosításom se lesz ebben az időszakban. Ha meglehet oldani, azt meg befizetem magamtól. Nme tudom hogy van ez.

2013. jan. 27. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van ahogy olvastad. Azt meg, h fizetés nélkülit csak akkor kapsz, ha a fizetett elfogy, a Munka Törvénykönyvében egyértelműen le van írva :) Apám is így volt egy évig fizetés nélkülin, mert építkeztünk, és sürgetett az idő, így a cége kiadta neki az egy éves fizetés nélküli szabit.
2013. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hm... ez nem jó :( Azt hittem indokolt esetben így is kiadják!
2013. jan. 27. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:

A munkavállaló kérelmére - közérdekű okból vagy személyes és családi körülményeire tekintettel - fizetés nélküli szabadság adható. A fizetés nélküli szabadság időtartamára munkabér nem jár ugyan, de a munkaviszony folyamatosan fennáll. Fontos tudni, hogy az alábbi eseteket kivéve a fizetés nélküli szabadság csak lehetőség, a munkáltatót semmi nem kötelezi arra, hogy engedélyezze ezt dolgozójának.


Az alábbi esetekben a munkáltatónak nincs mérlegelési lehetősége, köteles engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot:

A munkavállalót fizetés nélküli szabadság illeti meg a gyermek 3. életéve betöltéséig a gyermek gondozás, továbbá a gyermek 14. életéve betöltéséig, ha a gyermek gondozása céljából gyermekgondozási segélyben részesül; a gyermek 12. életéve betöltéséig a gyermek betegsége esetén, az otthoni ápolás érdekében.

Az előreláthatóan 30 napot meghaladó ápolásra vagy gondozásra szoruló közeli hozzátartozó személyes, otthoni ápolása céljából legfeljebb 2 évre fizetés nélküli szabadságot kell engedélyezni.

A sor-, valamint a 20 napi időtartamot meghaladó tartalékos és póttartalékos katonának bevonulás előtt kérésre - 2 munkanap fizetés nélküli szabadságot kell engedélyezni.

Legfeljebb egy évig terjedő fizetés nélküli szabadságot kell engedélyezni, ha a munkavállaló magánerőből a saját részére lakást épít.

Az országgyűlési képviselőnek kérésére jelöltségének nyilvántartásba vételétől a választás befejezéséig, illetve megválasztása esetén a mandátuma igazolásáig, majd képviselői megbízatása időtartamának egészére vagy annak egy részére fizetés nélküli szabadságot kell engedélyezni. Fizetés nélküli szabadságot kell biztosítani a polgármesternek, valamint az Országos Rádió és Televízió Testület tagjának is, a megbízatásának időtartamára.


[origo]

2013. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor elmész majd Karácsonykor 2 hét betegállományba :)
2013. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de ebben az origo-s cikkben nincs benne, hogy nem mehetsz fizetetlenre, ha van még fizetett szabadságod.

A betegállománnyos dolog sem olyan egyszerű, tudod te is :)

2013. jan. 27. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!