Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a fontosabb, hogy...

Melyik a fontosabb, hogy honnan van mérnöki diplomám vagy, hogy hány nyelvet tudok, jegyeim stb?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Lássuk:


Amik számítanak:

-a nyelvtudásod

-a tapasztalatod

-a szakmai tudásod


Amik nem számítanak:

-a jegyeid

a hely, ahol a diplomát szerezted



Ez nem általános iskola, a munkáltató nem lép a szüleid helyébe és nézi meg a jegyeidet. Ha marha okos vagy és jól megtanultad az anyagot, de valamiért csak 3-asokkal végezted el, senkit nem fog érdekelni.


Ami viszont fontos: A tapasztalat a munka világában. Van olyan volt csoporttársam, aki végigdolgozta az egyetemet diákmunkákkal, de kettesekkel bukdácsolt és hamarabb kapott munkát, mint az, aki éltanuló volt és csak ötösöket szerzett.

Mert egyszerűen számít a tapasztalat. Így lehet frissdiplomásként 3-5 év tapasztalatot beírni már az önéletrajzba, legyen az McDonalds, vagy Tesco akár. Dolgoztál már pénzért, ismered a munka értékét, tudod hogy működik egy munkahely, jobban tudsz bánni az emberekkel és tudod mit kell tegyél a fejlődésért. Nem azt mondom, hogy aki nem dolgozott, ezeket nem tudja, csak sokkal kisebb eséllyel.


Én is 4 évet dolgoztam az egyetem 5 évéből fizikai munkákat és elég hamar lett munkám, pedig nem hiányszakmában végeztem.


Persze ahhoz, hogy legyen munkád még hozzájön a mobilitásod is. Remélem nem képzelted, hogy nem kell majd költöznöd az életedben munka miatt, akár másik városba, akár másik országba is. Ezért is jött még jól, hogy évekig dolgoztam és meg tudtam takarítani szó szerint milliókat az életkezdésemre, magamtól.

2013. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Akkor azt mondod,hogy az sem számít,hogy mondjuk BME-s vagy más mérnöki iskolában szerzem a diplomám ?
2013. jan. 27. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Közel sem annyit, mint gondolod. Az oktatás minősége között nincsenek dimenziónyi eltérések az intézmények között. Van egy pár, ami olyan hírű, mint a Harvard vagy a Yale az USA-ban, de ott sem azért nem vesznek fel, mert nem ezek egyikéről van diplomád.
2013. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nem a suli neve a lényeg meg hogy hányast kaptál hittanból, hanem hogy mire tud a munkaadód használni. Szakmai tudás, tapasztalat, kommunikációképes nyelvtudás kell. Meg persze emberi tényezők,de ez csak menet közben derül ki.
2013. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen is számít, hogy hol szerezted a diplomád! Nem mindegy, hogy egy olyan diplomád van, amivel kiröhög a cég és be sem hív állásinterjúra, vagy egy olyan, amit egy nívós intézményben szereztél és van mögötte tudás.
2013. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondasz példákat?
2013. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!