Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem arra hogy techniku...

Van esélyem arra hogy technikusként találjak állást, úgy hogy mellette diplomám is van egy másik szakból?

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy van egy jó technikusim (gépész). De a középsuli befejezése után egyetemre kellett mennem szülői követelmény miatt, meghát az elején még engem is érdekelt, de aztán már csak kényszerből csináltam végig. Szereztem egy semmit nem érő diplomát, ami annak idején még kapósnak és érdekesnek tűnt.(ez a történet még tovább is van de inkább jöjjön a lényeg)

Hamarosan belefogok az álláskeresésbe és inkább a technikusival helyezkednék el. Tudom hogy majd azt mondják hogy túlképzett vagyok. De kimagyaráznám hogy a diploma csak egy papír és az oktatás színvonala miatt ahhoz semmit sem konyítok(így gyakorlatilag nem is vagyok túlképzett) és már semmiképp sem szeretnék azzal elhelyezkedni, és nem követelném a cégen hogy adjon jobb munkát és jobb fizetést mert diplomám van. Ezenkívül az utóbbi időben végre rájöttem mi a nekem való munka: inkább fizikai és szakmunkát végeznék, de semmiképp sem diplomához kötődő tanulós elméleti munkát.

Mindezek ismeretében van esélyem arra hogy így találjak majd munkahelyet?

Arra is gondoltam hogy a diplomát eltitkolom, vagy ha nem lehet akkor akár meg is semmisíteném.



2012. dec. 11. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért mondják, hogy túlképzett vagy, mert minimum diplomás minimálbért kell fizetni, az meg igen magas.

Esély mindenre van, ne add föl!

2012. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan! Nekem is mindig azt mondták, hogy túlképzett vagyok, ezért nem vesznek fel.

Nekem vegyész diplomám van. Mivel évekig nem kaptam állást, elvállaltam volna technikusi munkát is. Az is jobb lett volna mint a semmi. Jelentkeztem is ilyen állásokra, sorra utasítottak el ezzel az indokkal. (Már ahol válaszra méltattak egyáltalán.)


Ha eltitkolod a diplomádat, akkor arra készülj fel, hogy egy interjún csak arra fognak szinte rászállni és csak azt fogják feszegetni, hogy mit csináltál akkor öt évig. Szóval ekkor gyakorolj be jól valami kamu történetet, mert százszor, százféle képen rá fognak erre kérdezni. És azt akarják majd a szádba adni és beléd magyarázni, hogy lusta és a társadalom számára rendkívül haszontalan vagy hogy se nem tanultál, se nem dolgoztál.

2012. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2012. dec. 13. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!