Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdheti el az életét...

Hogyan kezdheti el az életét manapság egy fiatal? Mennyit lehet keresni reálisan Budapesten diploma nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni az életem, de szegény családból jövök, így csak a saját fizetésemre támaszkodhatok. Mennyit kellene keresnem ahhoz, hogy általános dolgokra fussa az életemben? És hogy dolgozzam fel, ha sosem lehet normális életem? Ilyenre gondolok, mint ház, kocsi 2 gyerek, szóval normális élet, nem palota meg limuzin. Szerintem ez kb annyira jönne ki, mint a diplomások fizetése, 120 ezer körül, nem? Nettó vagy bruttó?

2013. jan. 30. 06:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nettó 120-ból felejtsd el hogy házad meg kocsid lesz, főleg Pesten élve. Kb a fele elmegy albérletre (vagy több) ha nem otthon laksz és akkor még nem ettél semmit, nem utaztál 1 métert. Még ha egy szobát is veszel csak ki akkor is necces. Egy alap meló amihez semmi szakma nem kell (Tesco, gyár, futár, stb) meg kb minimálbért fizet ami tényleg csak nem fényes jövő.

Fiatal vagy még, tanulj egy szakmát, tanulj nyelvet és menj ki pár évre összeszedni az alapokat külföldre, ott még megfizetik a munkát. Nem mondom hogy milliomos leszel, de rengeteg időt megspórolsz az otthoni egy helyben toporgás helyett.

2013. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ettől félek én is, hogy inkább 200E feletti jövedelem kell ehhez. Szakmám van, de tapasztalatom nincs, szóval semmire se megyek vele.

Akkor külföldben gondolkodok.

2013. jan. 30. 08:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Én diplomás vagyok, de jelenleg nem a végzettségemnek megfelelő munkát végzem. Kb. 120-at kapok és fizetik a bérletet. Nem költök luxus dolgokra, s tényleg majdnem a fél fizetésem a lakásra megy (rezsi+albérlet), de azért tudok félre tenni, s mindig jut szórakozásra is (mozi, színház, konditerem stb.) Én a kaján próbálok spórolni.


Sok sikert! Valahol el kell kezdeni az önállósodást.

2013. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!