Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van olyan sok nagyképű,...

Miért van olyan sok nagyképű, álmodozó fiatal, akik külföldi karrierben gondolkodnak?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm, osztálytársam van, akik diplomaszerzés után külföldre (Angliába, USA-ba) akarnak kimenni, sőt! Nem is úgy mondják, hogy szeretnék, hanem: ,,Én Ny-Európában fogok dolgozni!"


Erre a kérdésem: ,,Miért, már meg is kaptad a munkát? Odaígérték neked, hogy mehetsz is hozzájuk frissdiplomásként?!"


Már csak azért is csodálkozom rajtuk, mert tisztában sincsenek a kimenetel feltételeivel! A többségnek még egyetlen középfokú nyelvvizsgája sincsen, ami pedig még kevés is lenne a célország szempontjából (mert oda felsőfok kellene), plusz még egy idegen nyelv középfokon. Nem beszélve a kiutázási költségekről, a repülőjegyről, a pangási időszakról (mi van, ha pár hónapig enm is kapsz munkát)!


Egyesek orvosnak szeretnének menni, és elég nekik egy-egy kósza hír/cikk a "döntéshez". Pl. ,,Az amerikai orvosok keresnek a legtöbbet a világon". Erre rögtön: ,,Én ott fogok dolgozni, NY-ban, hiszen az a kedvenc városom!" Pedig nem is járt ott soha!!! Honnan is tudhatná, hogy az a kedvenc városa? Tisztában van vele, hogy nagyon nehezen engednek be az országba? Már munkaviszonnyal kell rendelkezni, hogy zöldkártyát kapjon! Ráadásul egy rezidensnek le kell tennie egy 4-lépéses, még az amerikaiaknak is bonyolult orvosi tesztet (ami lépésenként kb 8 óra), és szükségük van TOEFL nyelvvizsgára, ami szintén nehéz és drága. Nem beszéltem még a 300 ezer FT-os repjegyről és a szállásról. De Anglia sem olyan könnyű, oda is ismeretség kell és tapasztalat.


De nyugodtan menjenek a semmibe...nem tudják, miről beszélnek! Ahhoz képest, hogy csak keveseknek adatik meg a lehetőség, hogy kimenjenek és jobb életük legyen (mert nem lehetetlen, egyáltalán nem :), mégis mennyire riogatnak, hogy sok fiatal elhagyja az országot! Ez nem is igaz, inkább csak a nagyszájúak miatt van!


Vélemény?



2012. jún. 14. 17:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy aki csak álmodozik róla, az csalódik! DE! Aki reális célokat fogalmaz meg, rendelkezik valós nyelvtudással, szakmával/diplomával, az megtalálhatja a számítását külföldön! Aki úgy indul neki, hogy bármilyen munka jó, az csalódni fog!
2012. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Valóban vannak,akik csak álmodoznak. De az állásbörzéken a külföldiek keresik a diplomázókat. Sokan már ekkor találnak külföldi munkahelyet. Vagy akinek van kint ismeretsége,az is hamar kaphat megfelelő végzettséggel állást. Még akkor is,ha nem diplomás,csak jó szakmája van.
2012. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
10 emberből, 4 embernek sikerül megvalósítania a célját külföldön, ebből a 4 emberből pedig 1, esetleg 2 marad véglegesen külföldön. Magyarul, sokan kimennek, de kevesen maradnak meg véglegesen. Reálisan kell gondolkodni, nem mindjárt 3000 €-s bérekről, meg Maserati autókról kell álmodni, és akkor kevésbé érhetik az embert csalódások!
2012. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Bevallom, én orvos szeretnék lenni kiskoromtól kezdve. Én is külföldben gondolkozom, de utánajártam pár dolognak, habár ez még így is kevés (azt mondják, ráérek negyedéves egyetemistaként készülődni). Végzős vagyok, tavaly nyáron nagy fáradalmakkal, de letettem a Cambridge felsőfokú nyelvvizsgát (CAE), most nyáron meg jön a német (szerencsére minőségi oktatást nyújtanak a giminkben). Remélem, sikerül majd ösztöndíjat nyerni külföldre (de ha nem sikerül se baj), jó lenne ismerősöket találni.


Nekem az esik rosszul, hogy aki nem küzdött ennyit, mint én, az hogy jön ahhoz, hogy külföldre megy??? Csak rosszul esik...Aztán mondják: ,,Hmmm, de jó, megyek Debrecenbe, végigbulizom az egyetemet!" Én nem is szeretnék menni bulizni! Eleve orvosin? Meg milyen szakember lesz abból, aki elbulizza az agyát?! Bocsánat, de lehet én gondolom rosszul... Én, ha kell, koplalok, turiban veszek ruhát, fénymásolt könyveket használok, csak spóroljak a jövőmre. De ezek...hogy fognak összegyűjteni min. fél milla kezdőtőkét?


Á mind1, csak elegem van a nagyotmondásból. Remélem, nem sok ilyennel leszek összezárva.

2012. jún. 14. 17:59
 5/41 anonim ***** válasza:
69%
Kis irigy, kicsinyes, fantáziaszegény magológép vagy, emellett kishitű, merev gondolkodású is. Ez van. Sajnos ez süt az írásaidból, nem lehet nem észrevenni. Ahelyett, hogy a saját céljaidon dolgoznál itt gyűlölködsz, hogy nehogy már másnak könnyebben sikerüljön valami. Rossz hírem van, nem a te hozzáállásod az, ami kell ide, hanem az övéké. A bátraké, akik kockáztatni tudnak és céltudatosak.
2012. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%

ezt nem nagyképű álmodozásnak hívnám, hanem itthoni tehetetlenségnek.


aki itthon feltalálja magát, az már valaki. komolyan mondom.

2012. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%
Engem is rettenetesen ki tudnak akasztani az olyanok,akik ugy akarnak kulfoldon maradni, h nem is tudjak mi fan terem. de ez nem csak a magyarok kozott van. itt kint nemetben a nyelvsuliban vannak olyan gruz lanyok,akik sz@rnak rendesen tanulni,de h o c1-ra megy! eleve b2 kepessege sincs,en most fogom letenni s tokre idegesitenek mikor en vert izzadok,h jo legyen a nyelvvizsgam,h batran induljak tovabb egyetemre,munkaba,ezek meg ugy pattognak,h majd ok ezt meg azt csinalnak. de a magyaroknal is olvasom h o munkat akar itt es most. nyelv? olyan nincs. tanulni meg sz@arik,v kifogas
2012. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
44%

Akikről írsz,(a szétbulizott agyúak)lehet többre viszik majd mint te.Álltalában a végén nem a stréberekből lesznek a fűde sikeres emberek hanem pont azokból akiket lemondsz.Az írásaidból nekem annyi jön le h önző vagy és irigy.Az megy külföldre aki akar/és akinek van bátorsága.Nehogymár összecsinálld magad a nyelvvizsgáddal.Ismerek 1 embert 3000€-t keres Ausztriában úgy h csak most ment ki futárnak és 0 a német tudása.1 másik kukáskocsit megy ki vezetni 2000€-ért ő szintén nem tud németül.Na és??Majd megtanul.Én is kint szeretnék majd csinállni vmit,informatikusként.(ha csak gépeket fogok összerakni mert nem sikerül a főiskola azt is leszarom,mert a 10x-esét keresem majd vele mint itt)Eszem ágában sincs ott maradni(max2/3 év),mivel az ott megkeresett pénz náluk nem ér olyan sokat,de ha haza tudom hozni elég magas életszínvonalat tudok majd belőle biztosítani magamnak.

Tehát a kérdésedre h miért akar mindenki kint dolgozni:A pénz miatt.Miért hiszik sokan h olyan könnyű?Mert még nem vágtak bele.

"De nyugodtan menjenek a semmibe...nem tudják, miről beszélnek!"

Te sem tudod.

Ha jó a szakmád és beszéled a nyelvet tártkarokkal fogadnak.(pl. épp az orvosokat mivel külföldön hiány van belőlük)És lehet neked akármilyen nyelvvizsgád ha csak iskolai szinten veszéled a nyelvet.

2012. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim válasza:
37%

"Nekem az esik rosszul, hogy aki nem küzdött ennyit, mint én, az hogy jön ahhoz, hogy külföldre megy??? "


Hogy jövök ahhoz? Izgi, nehogy már te szabd meg. Képzeld, van felsőfokú angolom + francia alapfok, + diploma (nem orvosi, fájdalom, gondolom, akkor az már neked meg sem felel.)

Honnan veszed, hogy te az orvosiddal meg egy angol nyelvvizsgával többet küzdöttél BÁRKINÉL is? Van, aki az érettségiért is küzd, van, aki a kisujjából kirázza a felsőoktatást is. Miért vagy nagyképű és irigy?


Hogy jövök ahhoz? Képzeld, elsősorban nem a munkáért megyek ki, hanem házasságot kötni, mert ott él az az ember, akivel le akarom élni az életem. Kevesebb jogom van így kimenni, mint pl. neked? Persze, odakint már szeretnék dolgozni, mert hogy éljünk meg különben? Azt is tudom, hogy ez nem egyszerű, tisztában vagyok vele, mi kell hozzá.

Kicsit gondolkozz, mielőtt észt osztasz.

2012. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Elnézést kérem mindazoknak, akiknek az írásaimból nagyképűnek, önzőnek és irigynek tűnök. Elárulom, nekem az iskolai tananyag nagyon könnyű, csak a nyelvvizsgára tanulok és versenyekre (néha).


És nem sajnálom azoktól a jobb életet, akik megérdemlik. Aki pedig a partiarcokat védi, legyen vele boldog!

2012. jún. 14. 19:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!