Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs pénzem arra hogy elutazz...

Nincs pénzem arra hogy elutazzak másik városba munka miatt, lyen esetben lehet igényelni valamilyen támogatást valahonnan?

Figyelt kérdés

Zala megyében élek. Találtam pesten egy munkahelyet,ahova 80-90% hogy fel is vennének,azonban nagyon meg vagyok lőve mert nincs pénzem felmenni az interjúra-és vissza utazni,majd ha mehetek dolgozni megint felmenni vagy fent maradni,a cég ingyenes munkás szűllót biztosít a felvétel után,tehát szállásra nem kéne költenem.

Csak a felutazás-meg haza út-majd megint vissza- Vagy felutazni,és maradni mig nem jeleznek vissza h munkába állhatok. A munkás szállon napi 1500Ft-ért lehetek ha nem vagyok a cég alkalamzásában.

Nincs mit eladnom,és nem tudok senkitől kölcsön kérni se. Elég sok pénzt kéne mert ugye fizetésig még enni is kellene vmit... Ilyenkor mi van?

Annyian mondják itt is ha nincs munka ahol él az ember,akkor költözzön máshova,de pénz nélkül nem tudok elköltözni sem.


2013. jan. 30. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Települési önkormányzatnál talán. Egy tízest sem tudsz kölcsönkérni valamelyik rokonodtól?
2013. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok senkitől kölcsön kérni... és 10. ezer ft sem hiszem hogy elég lenne ... Az csak egyszeri oda -vissza utamat fedezné,és akkor még fel kell mennem ha mehetek dolgozni... meg fizetésig ennem is kell. Továbbá tisztálkodó szereket,mososzert is kel beszereznem,meg ilyen apróságok...

nem tudok senkit aki tudna kölcsön adni ennyi pénzt,ahogy számolgattam minimum 30-50 ezer ft kéne... :S

2013. jan. 30. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég bizonytalan... Még az állás se biztos, de máris elvesztesz egy csomó pénzt :(( Kár, h ilyen a helyzet ebben az országban.


Józan ésszel inkább azt mondanám, ne utazz fel, mert még akkor a kölcsönpénzt is bukod. Próbálj meg az önkormányzattól valami vissza nem térítendő utazási hozzájárulást kérni.. aztán ha nem jön össze az állás, akkor legalább nincs tartozásod sem. Egy beballagást megér a hivatalhoz...

2013. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi ilyen 30-35. ezret senki nem fog neked adni.

Írod, hogy enni és tisztálkodási szer is kellene, de azt itthonról miért nem tudod vinni, vagy most mit eszel?

2013. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg anyukámmal élek,ő tart el. De neki is nehéz mert csak ő dolgozik rajtam kivül még itt a testvéren szintén munkanélkül. Itthonról nem tudok vinni ilyen dolgokat,mert előlük viszem el akkor. Még kajára sincs pénz,nem h még plusszba mosogatószert vegyenek,v mosóport.


Nem tudom mit tehetnék... Arra munkahelyre 80-90% h interju után felvennének ha meg mégse,akkor pesten ha van pénzem egy honapra elegendő biztos találnék vmit.


Itt a gyk-n is mindenki azt mondja h költözni kell ha a lakohelyemen nincs munka de azt senki nem mondja h pénz nélkül h tegyem meg.

2013. jan. 30. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Manapság már sok helyen interjúztatnak skype-on, épp az ilyen helyzetek miatt. Szerintem kérdezz rá, hogy ez lehetséges-e.
2013. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,h holnaptól ki kapcsolják a netet,mert nem tudtuk fizetni,most is korlátozva van. A munkanélkülibe tudok ingyen netezni majd h megnézzem az álláshirdetéseket önéletrajzot küldjek,de csak napi 20 percet lehet ott ülni a gépe elött,nagyon sokan várnak mindig h oda tudjanak ülni. :(
2013. jan. 31. 11:57
 8/8 anonim válasza:
Én úgy hallottam a munkaügyi központ kifizeti az állás interjúra való utazást, ha írsz egy papírt a te és a munkáltató adataival és az levan pecsételve.
2013. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!