Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás félpénzért? Mit gondoltok?

Állás félpénzért? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Fura helyzetbe kerültem. 18 évig dolgoztam nagyon jó nettó fizetésért (210 nettó + cafeteria)... és megszünt a cégem, most ajánlottak egy állást, közalkalmazotti bértábla szerint.. szerintem a nettó 80-at fogja súrolni valahol (nem tudom más juttatás van-e).


Szerintetek meg lehet szokni, hogy hirtelen jócskán lecsökken a fizetése az embernek? (persze tudom, örülni kell bármilyen munkának, ezzel egyetértek). Csak nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, miután kifizetem a rezsit és a gyerekem ovodáját.. maradni fog 15 ezer belőle.... :( (Persze a férjem is keres, de ő is elég xarul)... Meg lehet ebből élni?


2013. jan. 31. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

a fizetést fogod a legkisebb gondnak tartani ha közszolga leszel. Iszonyú gány hely. a legrosszabb. Talán csak BKV ellenőrnek lenni szarabb.


Ha nincs más lehetőség, akkor vállald el, de keress mellette folyamatosan.

2013. jan. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehet, az lesz...

Már jó fél éve tudom, h megszünik az előző hely, és azóta nézelődök és semmi... ez jött most szembe velem. Elfogadom. Félek, hogy mi lesz, ha mégis megszeretem... viszont nem ehhez az összeghez vagyok szokva. Nehéz lesz.. :( Köszi a válaszodat.

2013. febr. 1. 00:02
 3/10 anonim ***** válasza:

mi a szakmád?


milyen meló amit most megkaphatsz a közszférában?


eléggé esélyes, hogy nem fogod szeretni. a legundorítóbb melóhelyet az állam biztosítja. Csak a csókosoknak jó ott.

2013. febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pénzügyi vezető voltam, és ide is pénzügyesnek vennének fel (igaz, nem vezetőnek, csak sima ügyintézőnek).
2013. febr. 1. 00:17
 5/10 anonim ***** válasza:

és hova? önkormányzatba? iskolába?


elég valószínű, hogy nem fogod csípni. keress közben serényen, közszférában hajlamosak kikészíteni, szarrá dolgoztatni.

2013. febr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Önkormányzati szervhez. Azt mondják, nem szakadnak bele a munkába. De ez a bér...áááááá!!!!
2013. febr. 1. 00:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Vállald el, és keress mellette mást. Nehéz lesz megszokni a kevesebb fizetést, de muszáj...Aztán hátha találsz valami jobbat.
2013. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tekintsd átmeneti állapotnak, próbáld meg valahogy túlélni. Ha van piaci tapasztalatod, akkor próbálj meg annál maradni vagy oda visszakerülni, mert a közszféra maga a süllyesztő. Megélni különben meglepően kevés pénzből is lehet, de kell hozzá egyfajta mentalitás is.
2013. febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaja.. hát ez van.. :( De jelenleg azért ennek is örülni kell :) Köszi hogy írtatok!
2013. febr. 1. 00:56
 10/10 anonim ***** válasza:
18 év alatt nincs megtakarításod a 210 nettóból? Fél évi megélhetésre való tartalék? Azon felül a vagyon?
2013. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!