Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pályakezdő munkanélküliek...

A pályakezdő munkanélküliek jogosultak valamilyen segélyre/jövedelemre az államtól?

Figyelt kérdés
Olyan emberekre gondolok, akik frissdiplomások, frissen megszerzett szakmával rendelkeznek, és nincs tapasztalatuk. Sok fiatal van munka nélkül - többen lehet, hogy évek óta nem találnak munkát - , mert tapasztalat nélkül nincs sok esély. A szakmai tapasztalatot pedig nem minden oktatási intézmény biztosítja.

2013. febr. 7. 00:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Persze, hibáztasd csak az oktatási intézményeket, meg a csúnya világot, amiért elvárnak tapasztalatot, véletlenül se a büfé szakod, amiről minden értelmes ember megpróbált lebeszélni :)


Amúgy menj be a helyi Munkaügyi központba, és kérdezd meg. Ha van segély/jövedelem elérhető a számodra, akkor ők fogják tudni. Területenként változik.

2013. febr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát nekem nem adtak semmit, az biztos.

Előző, te meg olyan rohadt okos vagy, szét ne robbanjon a fejed attól a nagy észtől!

2013. febr. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Ez az, 2 segélyes munkanélküli majd kioszt, lol.
2013. febr. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
eléggé komoly szakmával és perfekt -2 féle- nyelvi ismerettel rendelkezem kedves első kommentelő! MÉGSEM találok munkát 1 éve!!!!
2013. febr. 7. 09:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen a válaszokat!
2013. febr. 7. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia, szabad megkérdeznem, hogy mit és hol végeztél, valamint hogy milyen nyelveket beszélsz?Én is hasonló cipőben járok(privátban is írhatod)
2013. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, mégis mire fel kapnál te az államtól segélyt, amikor életedben sosem dolgoztál, hanem huszonévig iskolapadban melegítetted a hátsódat?? Jópofák vagytok, komolyan mondom, nem segélyt kell kérni, hanem el kell menni dolgozni és akkor kaptok pénzt. A másik meg az, hogy egy munkát kapjál, ahhoz nem elég ,hogy most te beszélsz nyelveket meg, van róla papírod a szakmáról, hanem az is fontos szempont, milyen a külsőd, milyen benyomást keltesz, mennyi tapasztalatod van stb. Én hozzám is jött BME-ről, egy friss mérnöki diplomával rendelkező srác, több nyelven beszélt, hogy dolgozni akar.Másnap reggel fel nem tudott kelni úgy be volt rúgva. Na köszönöm szépen, ilyen emberekből nem kérek.
2013. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De okos itt sok ember. Lényegtelen milyen végzettsége van az embernek, akinek nincs tapasztalata, sem ismerőse, hogy benyomja egy helyre, vagy egyszerűen nem akarják felvenni, mert nem helybeli, az vegetálhat otthon a szülei nyakán, míg be nem adja a kulcsot, vagy valaki meg nem szánja szerencsétlent.

Sajnos segély nincs, de a Munkaügyi Központban történt regisztrálás után 1 évvel jogosult vagy segélyre az önkormányzattól.

2013. febr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a baj sokan csak okoskodnak megfelelő kapcsolatok mögül.Nincs kapcsolat rokon ismerős egy fiatal elbukott.21 éves vagyok nyáron végeztem mint villanyszerelő.Szakmai gyakorlat kb olyan volt mintha nem is lettem volna gyakorlaton, iskolában tanműhelyvezető lepaktál valami kft-vel ahova 5-10 esével tolták ki a tanulókat ( köztük énis ) se képzés, se ruha, se ösztöndíj kifizetés.Iskola többszöri tanulok és szülök szóbeli és írásbeli figyelmeztetésére is csak azvolt a válasz munkanélküliség van nem megy jól a cégeknek valahova kikel raknia a tanulókat mert iskolában nem maradhatunk ( nincs hely ) oktatás meg megköveteli a gyakorlaton.Ügyvéd,budapesti iparkamara , apeh iroda sehol sem tudtak segíteni.Sokan úgy végeztük el a szakmát ( 3 éves nappali )hogy szinte semmit sem tudunk róla.Villanyszerelőnek tanultam de pl 2 év alatt egyszer sem voltam valós munkakörülmények közt max takarítás ,gazolás , tó takarítás stb.Így hiába van szakmám jogsim nincs egyetlen olyan korrekt vállalkozó aki bevállalná a betanulásomat ami kb 6 hónap hogy önállóan is tudjak dolgozni pedig a 4 es szakmunkás bizonyítvány a kezemben...gondoljatok bele van egy szakmám így másikat nem tudok tanulni ( állam nem támogatja ) fiatal vagyok, kezdő ,nincs ismerős senki így nem találok még csöves munkát sem, munkanélküli segélyt nem kapok mivel nem dolgoztam.Hogyan kéne így boldogulnom ??
2013. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóra válaszolnék. Ez a legnagyobb baj egyébként,hogy a szakmunkákat nem támogatják és mindenki diplomás akar lenni,nyelvekkel (persze az nem baj,ha valaki tud nyelveket),szóval nincs aki ténylegesen dolgozna is. Mert az összes fiatal diplomát akar,hogy az egész munkaidőt egy asztal mögött töltse,vagy legalábbis semmi fizikai munkát ne kelljen csinálnia. Nem is tudom mi lesz itt 15-20 év múlva,mert hogy nem lesz,aki megcsinálja a villanyt,ha elromlik,vagy felépüljön egy házat,vagy bármit szerelni kell nem lesz rá szakember,mert nem képeznek embereket. De legalább akkor már jól fog keresni az a pár ember,mert hiány lesz,és megkérhetik a munkájuk árát. Amikor én tanultam 20éve szakmunkásképzőben,akkor 1 hét gyakorlat volt,ami tényleg gyakorlat volt,nem a suliban,hanem szakember mellett, és 1 hét suli. Nyáron pedig pár hét gyakorlat még. De ezeket a szakmákat csak így lehet megtanulni,mert hiába van 4-es bizonyítványod,ha a gyakorlatban nem tudod megszerelni a villanyt. :(
2013. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!