Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön sem szokás visszajel...

Külföldön sem szokás visszajelezni a sikertelen állásinterjú után vagy ez is afféle magyar specialitás?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Eddig amit tapasztaltam az, hogy a sok jelentkező miatt, külföldön sem jeleznek vissza sikertelen interjú esetén. Viszont annyival korrektebbek, hogy már az állásajánlat megjelenésekor a ajánlat végére odabiggyesztik, hogy amennyiben 2/4/7 nap elteltével sem jeleznek vissza, akkor nem téged választottak. Én mint munkakereső egyébként megértem, hogy nem jeleznek vissza, hiszen amennyi jelentkező van egy-egy állásra manapság, szinte képtelenség annyi embernek válaszolni. Itt, Angliában nekem átlagban 20 jelentkezésből 12-13-ban szoktak csak visszajelezni.
2013. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem szoktak visszajelentkezni. Tapasztalataim szerint kifejezetten többször válaszolnak Magyarországon, mint külföldön.
2013. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Csak nem képzeled, hogy a HR-es díszpitsák majd pont miattad fogják koptatni a vadi új műkörmeiket?!
2013. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem mi olyan nehéz 1 db sajnáljuk, de nem önt választottuk levél megírásában, amit elküld az összes ki nem választott jelentkezőnek egyszerre.
2013. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Külföldről nem tudok nyilatkozni, Magyarországról 2 példát tudok hozni.

1. Jelentkeztem egy állásra, behívtak. Több, mint 1 óra várakozás után rám került a sor (15 embert hívtak be egy időpontra). Szituációs gyakorlat, beszélgetés, stb. Belekötöttek a végzettségembe, hogy az lehet, hogy nekik nem jó, de azért behívatak, mikor az önéletrajzomban is szerepelt a végzettségem. Ők küldtek e-mailt, hogy nem én kellek nekik.

2. Jelentkeztem, behívtak időpontra. Azonnal jött az egyik interjúztató, bekísért egy helyiségbe, ahol már várt a másik. 40 perc beszélgetés és a végén azt mondták, hogy ha engem választanak, akkor még aznap hívnak, ha nem, akkor nem hívnak.


Összegezve szerintem a 2. munkáltató teljesen korrekt volt. Nem fontos, hogy azt jelezzék, ha nemleges a válasz. Teljesen rendben van, ha megmondják, hogy max meddig várhatom a hívásukat.

2013. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom, de baromi nagy bunkóságnak tartom...
2013. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!