Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ismertek olyan embert, akinek...

Ismertek olyan embert, akinek sikerült fizetős álláshirdetés útján munkát találnia?

Figyelt kérdés
Olyan hirdetésre gondolok, ahol helyből elkérnek x ezer forintot akár regisztráció, akár tanfolyam címén, mielőtt egyáltalán a meghirdetett állás közelébe jutna a pályázó.
2013. febr. 11. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Munkáért cserébe nem kérhet pénzt senki. Törvény tiltja.

Tehát aki ilyen üzletet kínál az bűnt követ el. Te adsz olyan embernek pénzt aki már az elejétől fogva csaló?

2013. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pl. tanfolyamért kért pénz hivatalosan nem a munkáért kért pénz, hiába tudja mindenki, hogy miről van szó...

Arra vagyok kíváncsi, hogy a világtörténelemben kapott-e valaki így munkát, vagy az összes ilyen hirdetés kamu.

2013. febr. 11. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Tanfolyamért felesleges fizetned. Szinte bárhol olcsóbban megúszod egy okj-val is. Az, hogy azt mondja végezd el nálam, és kiközvetítelek partnerhez, az kb az , hogy a partnernek sem kell bajlódnia a betanításoddal, és amúgy is fizet a cégnek, plusz a cég beszed tőled is x Ft-ot. Tanfolyamos megoldás nem éri meg, de ha olyan van, hogy adom szerződést, és Te adsz x összeget mert felhajtottam neked a munkát és elküldtem az önéletrajzod, és még le is interjúztattalak, meg bajlódtam a dolgaiddal,vagy van egy megbízó partnerrel egy közös programunk amiért én adok cserébe utazási költségtérítést, az már oké lehet.De csak akkor,ha konkrét munkaszerződéshez fűződik.

De tanfolyamért fizetni, hogy azután vagy lesz meló, vagy nem, felesleges.Aki meg regisztrációért, vagy címlistáért, vagy bármiért, ami nem konkrét munkaszerződés kér előre pénzt, az meg csaló. És valóban törvénybe ütközik.

2013. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, a lényeg lemaradt, kérdésedre válaszolva ismerem magam.

Sok cég alkalmaz ügynökségeket a szakterületen ahol dolgozok.

2013. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!