Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan igazodhat el egy olyan...

Hogyan igazodhat el egy olyan ember Budapesten a legkönnyebben aki talán 2x, ha fent járt? (Felköltözés, ott lakás, munka terén)?

Figyelt kérdés

Tényállás a következő.

Elegem van a pasimból, el szeretnék tőle költözni, nincs nyelvtudásom, szóval, mint olyan maradt Bp.

Tennék fel pár kérdést, ha nem haragszotok.

1. Van egy telefonszám amit ha felhívtunk (mikor fellátogattunk a barátnőmmel) akkor elmondta, h onnan ahol vagyunk, hogy jutunk el oda ahova szeretnénk. Sajna lehet, ha ott esetleg nem lesz lehetőségem netezni így marad a telefon.

2. Melyik újságban/oldalon lehet leghamarabb szobát bérelni, hol a legolcsóbb? (Ha valakinek van szobabérléssel tapasztalata milyen együtt élni egy idegennel szívesen várnám. Mint pl ha éjszakás vagy akkor nagyjából lehetett tőle aludni)? Meg szokták engedni az "otthon" mosást? (Nem lenne lehetőségem sem pénzem mosodába vinni a cuccaim). Ilyesmik.

3. Be lehet oda jelentkezni általában? ha esetleg nem akkor az okoz fennakadást a munkahelyen jelentkezéskor?

Légyszi ne jelentsétek a kérdést, ez nekem fontos, végre elhatároztam magam, h lépek már 3 éve noszogatom magam. Előre is köszi a válaszokat!



2013. febr. 13. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor pár éve feljöttem Pestre, én is hasonlóan voltam, mint te. Alig tudtam, hogy hogyan kell közlekedni, de hála Istennek a gyengébbek kedvéért a legtöbb helyen (Metróban) kitáblázzák, hogy hol kell feljönni, merre kell menni.

Illetve a villamoson és a metrón bemondják a megállóhelyeket.

Jó befektetés lehet egy térkép!!!

Eleinte felírtam magamnak egy noteszbe a megállók sorrendjét és aszerint tudtam, hogy hol kell leszállnom.


Albérletet a www.alberlet.hu oldalon találtam, bár én is társbérletet kerestem. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy ketten (vagy többen) lakunk egy lakásban. Van eg fix lakbér és a rezsi rád eső része.

Ez változó lehet. A szoba ára kb. 20 - 40 ezer Ft-ig terjedhet (vagy még tovább is)


Ne félj az ismeretlentől, meg lehet szokni!

2013. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Csak ne,hogy térképpel a kezedben rohangálj a városban,mert az összes csöves,zsebes rád fog szállni,mert látja,h nem vagy képben. Amúgy Pesten nem lehet eltéved tömegközlekedésseé csak nagyot kerülni...:) Írd fel a megállókat és nincs gond. Ha metróból mész adott címre akkor okvetlenül figyelj a ház számra. Mert ugye más a feljárója páros és más a páratlan oldalnak...:)
2013. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!