Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakács vagy közgazdás?

Szakács vagy közgazdás?

Figyelt kérdés

tudom,elég érdekes kérdés,mert a legcsekélyebb összefüggés sincs közöttük.A lényeg az,hogy közgazdásznak készültem(matek,töri jól megy egy országos top suliban),de mivel az államnak nincs közgazdászra szüksége így nehéz lenne oda menni,mert azért nem élünk olyan jól és az apukámat is kirúgták már 1 éve... Viszont kis korom óta szeretek főzni(fiú létemre,és igen a lányokat szeretem!) és minta érzékem is lenn hozzá,mert elég jól szoktak sikerülni és valahogy megérzem,hogy mit szabad bele rakni. Pl. ha valami nincs itthon a sütihez akkor én tökéletesen tudom helyettesíteni 100 dologgal még akkor is ha annak semmi köze az eredeti recepthez,nemrég agyukám is megjegyezte,hogy valahogy megérzem mihez mi való!

Ennyit sikerült most gyorsan mesélem. Szerintetek merre menjek ? Egy szakácsnak is lehet olyan fizetése mint egy közgazdásznak ?


17/F !



2013. febr. 13. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nem itthon...


Én szakácsként végeztem családi javaslatra, de nem akartam csinálni, mert eléggé hajtós és stresszes. Nem az a valós, amit a Tv-ben látsz :-)


Azután szembementem a "családi akarattal" és önerőből, diákmunka mellett érettségi, utána tanárképző (akkor ahhoz volt affinitásom), de félbe kellett hagynom idő és anyagi gondok miatt.

Mellette kereskedelemben, pénzügyi területen mozogtam, majd újra szakács lettem, de már külföldön. Ott meg is szerettem, mert teljesen más, mint itthon.

Most többek között abból a fizetésből finanszírozom a felsőoktatásom, részben közgazdasági jellegű tanulmányaimat.


Szóval nem zárja ki a kettő egymást, de a gyerekemnek is azt javaslom, hogy legyen egy erős piacképes szakmája (ami mindig ott lesz "egérútnak") és utána tanulja azt amihez kedve van, akár felső fokon is.

2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy szakács nem keres sokat. Ha tényleg nagy tehetség, és sok sok szerencsével sikerült befutnia, ismertnek lennie, akkor talán. De ha ugyanez a szorgalom és kitartás meg van benned míg közgazdásznak készülsz akkor a sokszorosát keresheted meg mintha szakácsnak mennél. Szóvel szerintem menj egyetemre, ha közgazdász nem, akkor valamely mérnök szakra a matek miatt. Ha nem költségtérítésesen vagy akkor kollégiumban lakva jó tenulmányi ösztöndíjjal azért el lehet tengődni pár évig.
2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha 17 vagy, akkor még várj...érni fog egy-két meglepetés. először fuss neki az érettséginek. gondolom már van két nyelv-vizsgád, és töriből, vagy matekból emeltszintűt teszel...


nna.. ha ezek jól sikerültek, akkor meglátod hány ponttal nem vettek fel..ezután lehet gondolkodni, mit is kezdj magaddal...


ha felvettek valahová, akkor még ne dőlj hátra.. egy éven belül úgy ki leszel szórva, hogy csak na..


akkor jött el a pillanat, hogy jelentkezz szakácsnak..


egyébként jó választás.

2013. febr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bak Róbert most sokat megtudtunk rólad :D
2013. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Róbertet nem ismerem, titkolni valóm nincs, de saját példán is bizonyítható,hogy nem zárja ki egymást a szakács és közgazdász irányultság :-)
2013. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
minden választ köszönök,egyedül a harmadikkal nem tudok mit kezdeni .... nem hiszem,hogy ez bármi segítséget nyújtana...mellesleg koránt sem hiszem,hogy csak úgy kiesnék egyetemről...egy kicsit úgyérzem minha a saját bajodat akartad volna rám kivetíteni...ki tudja??....
2013. febr. 14. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: olvasd el többször, mit is írtál..no és kérdeztél.

...még magaddal sem tudsz mit kezdeni. gyanítom egy kicsit többről álmodozol, mint amennyitre képes vagy.


nekem ez jön le.


nyomtasd ki a kérdésed, tűzd ki a szobádba, és havonta egyszer olvasd el...

2013. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A titok nem abban van, hogy milyen szakmát választasz, hanem hogy mennyire leszel jó benne. Lehetsz Te közgazdász, de aztán mégsem tetszik annyira, nem érdekel olyan mélységben, hogy igazán profi legyél benne. És akkor hiába van ilyen végzettséged, semmire nem fogsz menni vele, különösen, hogy nagyon telített most a piac.


A szakács szakma szerintem nem rossz, de itt is elhivatottság kell, hogy szeressed csinálni, hogy folyamatosan nyitott legyél a tanulásra, hogy folyton törekedjél arra, hogy jobb és jobb legyél.


Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy a siker záloga a szorgalom, az akarat, a kitartás, és a megfelelő célok kitűzése. Bármilyen szakmával lehetsz Te sikeres, mert nem a szakma garantálja a sikert, hanem a személy, aki mögötte van!


Azt csináld, amit a legjobban szeretsz!

2013. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!