Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érvek ellenérvek egy családban...

Érvek ellenérvek egy családban munkaválaláskor?

Figyelt kérdés

A kérdés előre jelzem, fikció.

Mennyire jogos, nem jogos az, ha egy ember, lakjon x helyen, mondjuk kap egy ajánlatot, nyolc tíz órában melózni, keresne 72 ezret, és cserébe, olyan munkát csinál ami azért rendesen koptatja az egészségét, nagy erőt igénylő munkánál nem mindegy milyen kaját visz az ember stb, Tehát el is viszi ezt a kevés pénzt is amit keres csak az, hogy elmondhassa végül is, hogy Ő dolgozik. Ha ezt is átfutja egy ember mielőtt "bármit" elvállalna. az erkölcsileg mennyire helytelen? De komolyan gondoljatok bele amit kérdek. Ha nincs adósság, stb, inkább kivár, ha már lényegében áruba bocsátja az ember magát, akkor nem mindegy, hogy tudna e spórolni is, illetve, hogy az egészsége mennyire sínyli meg a munka végzése az egészségét.


2013. febr. 15. 10:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem el kell vállalni, mert utána könnyebb jobb munkát kapni, ha állásból mész állásba, mintha munkanélküliként pályázol. Persze az első adandó jobb ajánlatkor továbblépnék, és addig is folyamatosan pályáznék jobb helyekre.
2013. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó de ezt ugye tudod, hogy csak jó elképzelés. Nekem pl nyolc órázás mellett műszakoláskor semmi időm nem volt erre, már csak ha arra gondolsz is, hogy hogy mész el állásinterjúra
2013. febr. 15. 10:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nem erkölcsi, hanem anyagi kérdés. Ha van miből legalább kifizetned a rezsit és enned fizetés nélkül is (van megtakarításod vagy eltartanak), akkor megteheted, hogy kivárod, amíg tényleg olyan munkát kapsz, ami minden szempontból megfelel. Ha viszont üres a pénztárcád is, a hűtőd is, akkor kénytelen vagy "áruba bocsátani magad".
2013. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Így jogos, bár ezzel sem tanultam újat.
2013. febr. 15. 10:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha az erkölcsi oldalát nézzük, akkor is többtényezős a kérdés.

Tegyük fel, hogy a megélhetés miatt nem muszáj dolgozni, van idő kivárni a jobb munkát. Ebben az esetben még mindig két lehetőség van.

1. Azért nem kell dolgozni, mert van félretett pénzem. Ebben az esetben senkinek nem ártok azzal, ha nem keresek azonnal pénzt, vagyis maximum arról van szó, hogy a gyerekkoromtól belém nevelt, tudatalatti szintre süllyedt elvárásokat (dolgozni kell) mennyire tudom tudatosítani, és szorongás nélkül semmibe venni.

2. Azért nem sietős, mert van aki eltart. Ennél az esetnél azon kell elgondolkozni, hogy az eltartásom mennyire jelent terhet az eltartóimnak. Nyilván nem erkölcsös a testi/lelki egészségem miatt kerülni a munkát, miközben a szüleim/párom a belét kidolgozza, hogy fizetni tudja az én bevételem nélkül is a költségeket. Ha viszont a családban a többiektől könnyedén (örömmel végzett munkával) jön annyi bevétel, ami az én jövedelmem nélkül is elég, akkor ugyanaz a helyzet, mint az 1. pontnál.

2013. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából valamilyen szinten ebben vagyok. Van mikor számít a családtagok véleménye is. Én most vagyok egy éve meló nélkül, nem lakok otthol, albérletben vagyok, az el is viszi a segélyt, élelmiszert meg a lerakott pénzből veszek. Dolgoztam már persze, és amikor tényleg olyat melóztam ami nem szakmám volt, nem válogattam, akkor én voltam a jó, most meg mikor még nem is élősködök, kapom anyámtól is akitől nem várnám azt, hogy " amikor megkérdezik, hogy dolgozol e már, szégyenlem mondani, hogy nem dolgozol. Igen, kimonom, szégyenlem, hogy nincs munkád" Mondja ő, akire nem is támaszkodok. Hogy ilyenkor nem gondolkodik a másik, hogy milyen érzés is lehet ez? Most bevan igérve egy meló nekem elég komoly dolog, remélem összejön. Hozzáteszem családtagoknak még tegnap is én segítettem 50 ezerrel, mégis én vagyok az aki " nem dolgozik" Semmit nem ér az az előtti erőfeszítéseim? Értitek a dilemmát?
2013. febr. 15. 12:26
 7/13 anonim ***** válasza:
A szüleink még egy teljesen más világban nőttek fel, (akkoriban mindenkinek volt munkája, csak annak nem, aki direkt kerülte), ráadásul nagyon számít nekik a külvilág véleménye. Én otthon pont ugyanezt hallom, csak nem a munka miatt (az van), hanem hogy anyukám szégyelli, amikor kérdezik tőle, hogy van-e már férjem és családom, és azt kell mondania, hogy nincs.
2013. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Hát nem tudom, hány éves vagy. De pl szórólapozni, mekiben dolgozni részmunkaidőben is lehet, mégiscsak munka, kis pénz jár érte. Én azért valami melót mindenképp csinálnék a helyedben.
2013. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

29 éves vagyok amúgy, Viszont tod amit a szülő nem gondol bele, hogy esetleg vannak saját gondolataid is. pl nekem egy év múlva államvizsga is van, második diploma, önköltséges, én fizetem természetesen. komolyan akarom venni a szakdogát, így arra sem elhanyagolható időt akarok szánni vizsont számít így hogy milyen munkát találnék, szabadok lennének e a szombatjaim, mert akkor is vannak óráim néha, és a vizsgák is akkorra esnek. Én ezeket is végiggondolom, mert felesleges olyan hibát megcsinálni, amit tudok hogy az lenne később, magyarán az eltervezett dolgaimban gátolnának.

Tudom, hogy ők másik világban nőttek fel, de nem néznek tévét? Vagy néz, de szelektál, azaz amit ő elhisz elhisz amit nem azt nem? Meg azt vettem észre, hogy ha egy szülő úgymond kihasznált alkalmazott valahol, ugyanezt szánja, hajszonlá bele saját gyerekét is. Ez nagyon érdekes nem?

2013. febr. 15. 13:07
 10/13 anonim ***** válasza:

"ha egy szülő úgymond kihasznált alkalmazott valahol, ugyanezt szánja, hajszolná bele saját gyerekét is"


Ez azért van, mert az emberek a megfelelő énképük kialakítása miatt a döntéseiket mindig racionalizálni akarják maguk előtt is. Vagyis ha ő nem tesz semmit az ellen, hogy kihasználják, akkor ahelyett, hogy elfogadná, hogy lusta vagy tehetetlen, inkább megmagyarázza magának, hogy ezt a helyzetet elfogadni egy racionális döntés volt, így helyes, másképp nem is szabad tenni, és ettől kezdve ezt fogja mindenkinek nyomatni, és a szemében mindenki helytelenül dönt, aki nem ezt az utat választja. Engem mindig is zavart az ilyen hozzáállás, egyszerűen nem értem, miért nem tudják azt mondani (maguknak és másoknak is) az emberek, hogy "ebben a döntéshelyzetben én ezt választottam, vannak előnyei is, hátrányai is, számomra most ez tűnt a legelfogadhatóbbnak, de teljesen megértem azt is, aki másképp dönt".

2013. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!