Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki ismeri ezt a munka...

Andrusenko kérdése:

Valaki ismeri ezt a munka közvetítő céget? Tavozzangolosan.hu-szerintetek ez megbízható közvetítő?

Figyelt kérdés
Azért kérem mivel ki szeretnék menni Angliába és rengeteget olvastam a fórumokon és idáig mindegyik negatív. Kérlek ha tudtok erről a munka közvetítő cégről írjatok kérlek.

#állás keresés Angliában #Angliai melók #Londoni munka.
2013. febr. 17. 17:59
1 2
 11/19 anonim válasza:
Akkor úgy tűnik h ez a pénz lehúzásról és az átverésről szól? Egyébként helyileg hol van ez a cég? Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
2013. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
NINCS megbízható munkaközvetítő külföldre... vagy legalábbis én még nem találkoztam velük... de ha belegondolok értem én, miért kérnek valamilyen módon pénzt... az egyik munkaközvetítő irodában a hölgy válaszolta ezt mikor rákérdeztem vannak-e rejtett költségek... azt válaszolta, persze, hogy vannak, nem vagyunk nonprofit cég, valamiből nekünk is élnünk kell :) és persze ez jogos meg értem is ... de higgyétek el, egy teljesen és totálisan fölösleges kapocs a munkaközvetítő és a munkáltató cég között.... aki elég jól tud angolul, talpraesett és elszánt, az boldogulni fog egyedül is, és igenis jobban meg fog élni, mint Magyarországon... Nehéz lesz, főleg az elején, és ahogy már említették nem lesz kolbászból a kerítés, de sokkal több esély van 1 jó életre mint otthon ... Aki meg nem képes erre egyedül, vagy nem tud hozzá eléggé angolul, az minek akar külföldre menni?
2013. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
bocsánat, felesleges kapocs a munkaadó és a munkát vállaló között :))))))))
2013. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Taigetosz válasza:
0%

Hali!


Érdekes én meg kifejezetten jókat olvasok róla. A rossz véleményeket pedig egyvalaki írta mindenhová, ha megnézed, ráadásul olyan, aki nem is lett ügyfél, csak a "megérzéseire" hallgatott.

2013. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Jasha válasza:

Sziasztok.

A tavozzangolosan.hu korrekt cég.Én velük jöttem ki és el kell mondanom,meg vagyok elégedve.Amit Dr.Jenei László elmond,az valós.Most 3 hete vagyok kint,így saját tapasztalatomat tudom rendelkezésetekre bocsájtani.

Amikor megérkeztem Londonba,egy Attila nevű kedves úr fogadott a reptéren,és elhozott a szállásra.Egy hét múlva Erika elvitt a munkaközvetítőbe és másnap már dolgoztam és azóta is dolgozok.Taki és Szandra mindenben segítenek.Szandra elvitt NI számért,mivel én még nem beszélek angolul,fordított nekem,segített mindenben.

Taki és Szandra nagyon segítőkészek,empatikusak,korrektek.

Én csak ajánlani tudom ezt a céget.

Egy valamire azért mégis felhívnám a fegyelmeteket.Most állnak át Londonban a havi fizetésre,így mindenki úgy kalkuláljon anyagilag,hogy egy hónapig,ill.6 hétig biztosan kitartson.

Ha van kérdésetek,írjatok bátran,szívesen válaszolok minden kérdésre,amire meg tudok felelni.

2014. jún. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Taigetosz válasza:

Én tavaly októberben mentem ki velük. Bizalmatlan voltam, megjártam már másokkal és sok rosszat tapasztaltam.

Ami meglepő volt: érdeklődésemre negyedórán belül megkaptam egy részletes 12 oldalas tájékoztatót, amiben a legtöbb kérdésre választ kaptam. Amikor felhívtam Őket telefonon, időpontot egyeztettünk egy személyes találkozásra és az ügyintéző rögtön felajánlotta, hogy elküldi a szerződések szövegét előre, hogy át tudjam nézni, vagy meg tudjam nézetni. Leellenőriztem a cégjegyzékben őket és az engedélyüket is a Munkaügyi Központ oldalán. Minden rendben volt.

A személyes találkozón az lepett meg a legjobban, hogy az ügyintéző azzal kezdte, milyen nehézségekkel kell majd szembe néznem Londonban, mennyi idő kell a londoni lét megszokásához. Nem tudott eltántorítani :). Belevágtam, nem bántam meg.

A lutoni réptéren vártak, bevittek az irodába, megkötöttük a bérleti szerződést és tájékoztattak, hogy másnap délután értem jön Szandi, akivel megyünk az előre leszervezett NI interjúra és három nap múlva pedig állásinterjúra.

A ház. Kisebb, szűkebb, mint gondoltam, bár a pesti irodában felkészítettek rá. Nem luxus, de meg lehet szokni. A ház lakóival találkozva megállapíthattam, fáradtak nagyon, de jó kedvűek és segítőkészek. Az első állásinterjú sikeres volt, köszönhetően nyelvtudásomnak, ami egy kicsit több volt, mint egy alapszint.

A munka. Nem részletezem, csak annyit, hogy soha életemben nem dolgoztam még konyhán, meg kellett szokni, nehéz volt, de nem válogattam. Négy hónap után találtam egy másik munkát, ami egy kicsit közelebb állt a szívemhez, pizzafutárként dolgozom. Szabad, fiatalos munka, annyit keresel, amennyit dolgozol.


Összefoglalva: nem bántam meg, hogy velük mentem ki. Korrekt felkészítés után - kisebb döccenőkkel ugyan, hiszen egy-két időpont csúszott egy-két napot - korrekt szolgáltatást kaptam, kiérkezésemet követően a hatodik napon már dolgoztam.


Tanács: ha valaki nem beszél jól angolul, nem tudja mit és hol és hogyan kell elintézni ( NI Number, bankszámla, Oyster Card, mobil telefon - és van 4-5 hétre való tartaléka munkába állásig és még négy hétre való tartaléka az első fizetésig, akko nekivághat egyedül.


Ha nincs, akkor megbízható, korrekt közvetítő céget kell keressen, aki leveszi ezeket a feladatokat a válláról.


pl. ilyen a tavozzangolosan.hu

2015. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Én is velük szeretnék kimenni hamarosan! Majd leírom, hogy mi volt!
2015. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon rossz tapasztalatom van velük. Már maga a szerződés, amit aláiratnak sok kérdést felvet. Másfelől a közvetítésért nem kérnek pénzt - jogszabály tiltja-, de megtalálták a módját, hogy más jogcímen pénzt vegyenek ki az ügyfeleik zsebéből.


Szerintem is csak azoknak való az ilyen cég, aki nem beszéli a nyelvet és nem mer egyedül nekivágni és nem zavarja, hogy csak kötelességeket sorol fel a szerződés, amit aláiratnak vele, de jogai nem lesznek. Szóval leginkább kihasználják.


De természetesen elfogadom, ha valaki nem tud angolul és kényszerhelyzetben van, akkor még hálálkodik is nekik :(

2015. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Valaki közületek leírná hogy mennyibe került a "közvetítés"?
2016. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!