Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kézbe kapom a fizetésem,...

Ha kézbe kapom a fizetésem, akkor az egyetlen kifizetést bizonyító okirat a bérpapír nem? és ha ilyet nem kaptam már nagyon régen?

Figyelt kérdés

mostanában nem ment a főnöknek túl fényesen és csak csúszva kaptam fizetést, meg valamennyit. (nagyon jól tudom és tudtam akkor is, hogy ez így nem helyénvaló, de a semminél jobb volt ez is. Meg azt is tudtam, hogy ez év elején nagyobb összeghez jut és mindig aztbeszéltük, hogy addig kell kitartani) a pénzemet nem akartam veszni hagyni

a lényeg, hogy 2012 nyarán kaptam utoljára bérpapírt és írtam alá neki, hogy átvettem a fizetésem. azt mondanom sem kell, hogy papíron nem annyit keresek, mint amennyivel be vagyok jelentve, azt csak odaadja.

de most megromlott a viszonyunk és azt mondta, hogy nem hajlandó kifizetni a hátralékát. tudok vele vmit csinálni? elég bizonyíték a nem fizetésére, hogy nem kapok bérpapírt? (annyi még hozzátartozik, hogy az adókat fizette rendesen, hogy ne szálljon rá a NAV, csak fizut nem úgy kaptam, ahogy kellene)

nagyon köszönöm a segítségeteket.



2013. febr. 20. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
amiről nem kaptál bérpapírt, azt követelheted hivatalos úton.
2013. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha készpénzben fizetett ki, akkor azt követelheted Tőle hivatalosan, amit nem írtál alá, hogy átvetted tőle.

Ugyanis "valahol" alá kell azt írnia a dolgozónak, hogy a számfejtett (nettó) bérét átvette.

Ha nem írtál alá ilyet, akkor az úgy funkciónál, hogy azzal a munkáltató még tartozik Neked. Azt követelheted, hivatalosan, mást nem.


Ha aláírták helyetted a bérpapírokat, mintha átvetted volna a fizetésed, akkor viszont feljelentést tehetsz ez ügyben a rendőrségen. Ez már hamisítás.


A fizetésed "fekete" részét hivatalos úton nem tudod követelni, az ebben az esetben veszett, hacsak önként és dalolva nem adja oda Neked a "főnök".

2013. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigieket.

még egy kérdés: tételezzük fel, hogy azért ne haljak éhen, havonta adott mondjuk 20e ft-ot az elmúlt félévben. de erről sem írtunk semmilyen papírt. akkor azt a pénzt meg ő bukta?

2013. febr. 20. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt ő zsebből fizette, azt nem vallja be a NAV-nak. Az ilyen feketén fizetett pénzek után ő nem fizet járulékot, ergo ő jobban jár így.

Te csak a bejelentett jövedelmek után követelhetsz bármi is.

2013. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedd úgy a havi 20 ezreket, hogy annyival "előrébb" vagy, ha nem írtál alá róla semmilyen hivatalos papírt, hogy átvetted tőle. Ezt már nem adod neki vissza, viszont a hivatalos fizetésed még mindig jogosan követelheted tőle...
2013. febr. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!