Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre távozók! Megérte?

Külföldre távozók! Megérte?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy valóban érdemes volt-e belevágni. Olyanok válaszát várnám, akiknek vannak tapasztalataik. Sajnos a felszínes infók nálam megállnak annyiban, hogy valaki kimegy Angliába dolgozni, hogy de jó lesz. Akkor talál egy mosogatói állást, ahol a kereset fele/negyede elmegy egyszobás albérlet, ahol a házinéni szóváteszi az aranyhalas akváriumot :-D (lakbéééér), a többi pénzből meg tud enni, közlekedni, de autóról, autózásról, önálló lakóingatlanról, netán lakóingatlan tulajdonlásról továbbra sem álmodhat. Szóval ez lenne a külföldezési álom? Ráadásul idegenként egy országban, a helyi viszonlyathoz képest kevés pénzért, drága, és megalázó lakhatásért... Szóval ezért érdemes kimenni? Vagy csak rosszul tájékozott vagyok és nem ennyire cudar a helyzet?
2013. febr. 27. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha pénzre hajtasz, akkor olyan helyre érdemes menni, ahol van szállás és étkezés a béreden felül (tipikusan vendéglátós, szállodai melók). Lehet nem luxuslakás, de a fizetésed 90-95%-át félre tudod tenni.


Ha életvitelszerűen akarsz kimenni, akkor viszont ne számíts kerítésre kolbászból kint sem, de nem kell számolgatni az utolsó nap, hogy miből fizeted a számláidat. + teljesen más a társadalmi és munkamorál, mint itt az "alkonyzónában":-). viszont tudni kell kezelni a hossz távollétet is, de kint is lehetsz magyar és tisztelheted a gyökereidet.


Összességében megéri, csak tudni kell, hogy miért akarsz kimenni. Ha csak a pénz miatt, akkor inkább hajózzál. Ha letelepedni, akkor meg jól tervezd meg a kinti életed hogy ne kerülj kellemetlen helyzetbe, és tudd kezelni a honvágyad. Emellett nem biztos, hogy csak Anglia létezik az Eu-ban, vagy Eu-n kívül is akár.

2013. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kint élünk lassan 6 éve Angliában. Családostul vagyunk kint (1 gyerekkel) Így a mi esetünkben a szoba bérlés szóba sem jöhetett. Így 3 szobás lakást bérelünk. Mindketten dolgozunk. Az én fizetésemnek több mint a fele elmegy albérletre és rezsire. Nincs a nyakunkon a tulaj vagy az ügynök. 3 havonta egyszer előre megbeszélt időpontban kijön megnézni hogy minden oké-e a lakással, és ennyi. Sosem volt gondunk velük..(Pedig vannak halaink is)

Bármi gond adódik a lakásban , rögtön segítenek és intézkednek.

Lakást, házat Angliában sosem fogunk venni, nem is tervezzük, mert iszonyú drágák.

Hogy megérte-e kijönni Angliába?? Nekünk igen, mert igaz lakást nem fogunk tudni venni, de 6 éve rengeteg adóssággal indultunk útnak amit utolsó fillérig vissza is fizettünk. Ma semmi adósságunk nincsen. Mindhármunknak meg van mindene kezdve a laptoppal, plazma tévével stb.. Otthon ezt nem tudtuk volna megcsinálni. Van autónk, tudjuk fizetni a vele járó költségeket. Sőt a fiam most tervezi a saját autó vásárlását- Míg otthon a hűtőnk mindig üres volt, és épp hogy kijöttünk a fizetésből, itt mindig tele van a hűtő, és a mélyhűtő is. Otthon nem volt pénzünk a hobbinkra, itt kint van rá keret. Itt kint bár gazdagok nem lettünk, de nyugodtabban élünk. Tudunk nyaralni, élvezzük a hobbinkat, járunk ide-oda, és amire szükségünk van az megvan..Nincsenek filléres gondjaink.

De ettől függetlenül egyszer szeretnénk majd hazamenni, mert azért mégis az az otthonunk. Majd idővel..


Általában azok csalódnak a külföldi élettel kapcsolatban akik gyors gazdagodásra vágynak. Sokan képesek kijönni úgy hogy 8-ad magukkal élnek egy lakásban mert így olcsó..Így én nem is élnék..

Az aki azt írja hogy ő milyen gazdag lett 1 év alatt az szépen lódít. Aki kint él az évekig keményen küzd hogy egyáltalán boldoguljon. Talán pár évnek is el kell telnie hogy azt mond, már minden rendben van.. Én 5 év után mondtam először ezt. A kezdet kezdetén nagyon nehéz volt..

2013. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, de sokan csak az anyagiakat veszik figyelembe (természetesen a pénzügyi helyzet sem elhanyagolható).

A saját ház, lakás csak Magyarországon ekkora divat. Nyugaton az emberek nagy része bérli a lakását, még vidéken is. Itthon, ha megnézed vidéken mindenkinek saját háza van és a fiatalok még most is csak építkeznek (minek? vidéken százaival állnak a házak üresen, de mégis ahelyett, hogy megvennének inkább építkeznek mellé). Pl. Svájcban az emberek 80%-a bérli a lakását, házát, Svájcban.

A másik, aki szakma nélkül megy ki nyilván nem is várja el, hogy rögtön 1 millió-s fizetést toljanak alá, kocsival, házzal. Aki így megy ki valószínűleg megelégszik kezdésnek azzal is amit fent leírtál.

Amint már írtam, sokan nem veszik figyelembe azokat az apró dolgokat amik itt Magyarországon nincsenek meg. Külföldön teljesen más az emberek mentalitása, sokkal udvariasabbak. Az adóhatóság nem fogja rád törni az ajtót, ha késel a kifizetéssel. A boltban, ha valamit vissza adsz nem fog az eladó az orra alatt elátkozni. A buszról nem fognak lelökni, ha nő vagy akkor a férfi nagy eséllyel előreenged stb.. Ilyen apró udvariassági formulákról beszélek. Ezek teljesen megváltoztatják magát az embert is. Lesz életkedve, megint lesz ereje küzdeni a céljaiért és már az eredményeket is látni fogja. Legyen az orvos vagy pincér. Nem fog elmenni az életkedve már a munkába menet.

Nem mondom, hogy mindenki kedves külföldön, de teljesen más az emberek mentalitása. Sokan, ezt abszolút, de nem veszik figyelembe és csak az anyagiakról papolnak. Magyarországon is sokkal könnyebb lenne, ha ilyenek lennének az emberek.

És nem lehet, azt mondani, hogy a gazdasági helyzet miatt, a fizetések miatt ilyenek az emberek, ez süket duma.

Az egyik ismerősöm 2 hetet volt Spanyolországban (1 hónapja). Amikor visszajött csak áradozott, hogy ott mennyivel másabbak az emberek. Ez az a plusz ami nem elhanyagolható, abszolút, de nem. Hiszen emberek vagyunk, társas "lények". Naponta több tucat emberrel kerülünk egyfajta kapcsolatba. Ezek az apró találkozások is nagyban befolyásolják a hangulatunkat, hosszútávon pedig egyértelműen pozitív vagy negatív hatással lehetnek ezek ránk.

2013. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor tegyük tisztába a dolgokat!


Elég sok fórumon lehet olvasni hogy kimennek az emberek külföldre és húú de jó lesz. Kb. ugyanennyien szép csendben visszasunnyognak az országba,mert nem jön össze a dolog. De erről már kevésbé lehet olvasni.


Nézzük meg a külföldre kiment embereket.Vajon hány százalékuk helyezkedett el a terveinek és végzettségének megfelelő munkakörben...

Vajon mennyien dolgoznak mosogató-takarítóként (nem mellesleg nekem az arcomról leégett volna a bőr ha mosogatni jövök ki Angliába, nem is értem az ilyen emberek gondolkodását )


Vajon mennyien gondolták azt, hogy külföld = a Kánaánnal. Hogy NULLA nyelvtudással majd sikere lesz külföldön..


Mindenhol kell szakmai gyakorlat, anélkül ugyanúgy kezdheted alul vagy mehetsz a gyorsétterembe.


Marad egy maroknyi ember, akik úgy helyezkedtek el ahogy szerettek volna. Volt megfelelő szakmai gyakorlatuk,tudásuk és kitartásuk, de ez a szám korántsem olyan nagy mint ahogy sokan gondolják.


Aztán vajon jelenleg mennyi olyan külföldre távozott ember lehet aki nem a végezettségében dolgozik hanem teljesen más munkát végez. Vajon megérte tanulni..hogy aztán egy áruházban-vagy étterem hátsó konyhájában mosogasson?


Az ismerősi körömben szép számmal vannak olyanok akik nagy dírrel dúrral kijöttek külföldre és aztán rájöttek hogy mit ér a milliós diploma ha szakmai gyakorlat nincs hozzá.


Lásd. Repülőgépmérnök ismerősöm-pénztárosként dolgozik Skandináviában

Építészmérnök ismerős, egy építőipari cégnél "területi eladó"


Végül gondolkozzunk el, és tegyük fel a kérdést.. Megérte?

2013. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
No valahogy a 4-es válaszoló által felvetetett dolgok ébresztettek bennem is aggályokat.
2013. febr. 27. 17:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: vajon a repülőmérnök ismerősöd itthon mit dolgozna? Talán itt is áruházi pénztáros lenne, havi bruttó 400 eurós fizetésért. Ha nem így lenne, biztos nem ment volna külföldre.
2013. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megérte? Igen, mivel lehet, hogy csak eladó, de meg tud élni, ha itthon marad akkor meg éhen hal.
2013. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

" Lásd. Repülőgépmérnök ismerősöm-pénztárosként dolgozik Skandináviában

Építészmérnök ismerős, egy építőipari cégnél "területi eladó""


Az igazság az, hogyha valaki nagyon akarja akkor az dolgozhat külföldön is a szakmájában.

Én amikor kijöttem Anglia még angolul sem tudtam. Mégis elkezdtem egy gyárban dolgozni a párommal együtt. Egyikünk sem akart 20 évig gyári munkás lenni. De kezdetnek megfelelt. Dolgoztak többen magyarok. Volt egy nő aki otthon matek tanárnő volt. Mellettem dolgozott a soron. Volt egy gépészmérnök srác. Ő a párommal dolgozott együtt. Nekik is csak egy kezdés volt a gyár. Mindkettővel tartjuk a kapcsolatot ma is. A srác jelenleg Manchesterben dolgozik gépészmérnökként. A tanárnő is matektanárként dolgozik egy vidéki iskolában. Ahogy ma már mi is a szakmánkban dolgozunk. Egyikünknek sem volt könnyű. A párom hogy villanyszerelőként dolgozhasson egy csomó itteni vizsgát letett. A tanárnő is elvégzett egy külön kurzust hogy matek tanárnő lehessen, ahogy a gépészmérnök barátunk is. Mindent csak akarni kell. Ha valaki nem küzd hogy jobb legyen az ne is csodálkozzon hogy X év után s eladó vagy pénztáros..

Hogy megéri-e kint dolgozni? Ha nem arra hajt az ember hogy gazdag legyen akkor megéri. Legalább van munkája, dolgozik, megfizetik, nyugodtan alszik mert nincs anyagi gondjai..

2013. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ki akarok menni egy éven belül vagy picit később,de nekem megfogja érni szerintem IT szakma,angol felsőfok,francia alaptudás.Most is eléggé jól keresek akkor kint én már gazdag is lehetek.

De ehhez kell szakma.

De az is aki csak aljamunkát végez ilyeneket láttam,autó,ilyen olyan telefon,vásárlás,mint itthon aki szinte már vezető beosztásban van,akkor szerinted egy szakember mennyit kap?

Megéri,mert tuti jobb lesz.Vagy így vagy úgy de ha jó szakmád van akkor meg gazdag is lehetsz.Erre példa volt oszt.társam,ő nulla nyelvtudással ment ki csöveket gyártani,most meg menő vállalkozó kint BMW-el,egy olyan srác akinek a szülei szegények voltak.

2013. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Elsősorban nem mérnököket keresnek külföldre. Az ismerőseim mind fizikai munkát végeznek. Van aki betegápoló, lakatos, kőműves.

Rengeteg magyar van kint tehát aki kimegy az nincs egyedül.


Én ki szeretnék menni mert itt nincs munka, most is itthon ülök a gép előtt mert talán 1 hónap múlva lesz egy kisebb munkám.

Nyelvtudásom nincs viszont a szakma már megvan.

2013. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!