Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cafeteriát bruttóban vagy...

A cafeteriát bruttóban vagy nettóban szokták megadni?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a fizetési ajánlatot, a munkabért bruttóban tüntették fel, ezen kívül 5000 Ft/hó Erzsébet-utalvány és 5000 Ft/hó SZÉP-kártyára, de itt nem írták, hogy bruttó avagy nettó. Ha bruttó, akkor ebből mennyit kapok meg ténylegesen?

2013. febr. 27. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Bruttó.


Mivel a béren kívüli juttatás után addig az összegig, amíg a törvény engedi a munkáltató kötelezett a közteher befizetésére, ezért a fenti összeget teljes egészében megkapod, és nincs semmi fizetési kötelezettséged utána.

Amint a munkáltató a korlát felett ad a dolgozójának, akkor csapják hozzá a béredhez, és úgy adózol, mintha rendes fizetést kapnál.

A fenti kettő korlát alatt van!

2013. febr. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ezek szerint NETTÓT akartál írni?
2013. febr. 28. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy igen, nettót (a Te szemszögedből). Viszont, ha már Neked kellene leadóznod utána, akkor ez a nettó bizony bruttó! :)
2013. márc. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy hülyén fogalmaztam, a lényeg, hogy akkor ennyit kapok kézhez. Ma írtam alá a szerződést, direkt rá is kérdeztem.
2013. márc. 1. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!