Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi lenne ma...

Szerintetek mennyi lenne ma Magyarországon a reális fizetés a közszférában dolgozó középiskolai tanároknak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Nettó 300 körül szerintem...
2013. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan tanít. A tanárok 90%-a alkalmatlan tanárnak lenni, kb 30%-ot nem is engednék gyerekek közé. Értelemszerűen ilyen gárdának nem lehet havi több száz ezres nettót kívánni, automatikusan. Úgyhogy nekik nettó 80.

Pedig a maradék 10%, aki tényleg szívét-lelkét beleteszi és évi 100 emberekkel szeretteti meg a tanulást, változtatja meg az életét, a pályáját, na annak simán adnék havi 400 nettót is.


Csak ki az aki ezt eldönti? Ismerjük a rendszert, az igazgató szépen a legrégebbi legszemetebb haverjainak adná a bónuszokat.

Amíg erre nincs megoldás, maradjon a jelenlegi fizetés.

2013. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
ha azt nézzük, hogy Osztrákban ugyanolyan árak vannak mint itthon és 1000 € az minimálbér, innen már lehet számolni
2013. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

"A tanárok 90%-a alkalmatlan tanárnak lenni"


100 ! Én tudom, mer az vok.

2013. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nettó 250 körüli alapbér lenne reális. Ebből pl. egy tanár házaspár tud középosztálybeli színvonalon élni, illetve jut pénzük könyvekre, folyóiratokra, tovább tudják képezni magukat.

Ha viszont egy tanár például versenyeztet, azt mindenképpen honorálnám. Anno a tanáraim rengeteg órát áldoztak a szabadidejükből, hogy versenyeztessenek, és sokszor volt hogy az iskola még a szállás-utazás költségeit sem állta, azt is zsebből fizették a tanárok. Na persze amikor jó eredményt értem el, akkor oda kellett írni rögtön az iskola nevét is, holott az érdem egyedül a felkészítő tanárt illette..


Viszont cserébe magasabb elvárásokat is támasztanék a tanárok felé, mert sokan csak elvannak, mint a befőtt és a tizenöt éves óravázlatból tanítanak. Na az ilyeneket nem hagynám tanítani.

2013. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesítmény alapján is érdemes lenne differenciálni a tanárok fizetését, nem egy fix összeget odarakni nekik.
2013. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!