Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lépjek ki a munkahelyrol?!

Hogyan lépjek ki a munkahelyrol?!

Figyelt kérdés

Nos..

A munkahely ahová járok most még tud biztosítani busz járatot, ám én el akarok költözni így ahová megyek oda nem tud biztosítani...és így nem tudnám megoldani a bejárást és Ezért szeretnék kilépni vagy leszámolni vagy felmondani...

mivel az első munkahelyem ezért nem.vagyok jártas ebben a témában..

ilyenkor mi a teendő?



2013. márc. 6. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs munkaügyes a cégnél? Tőle kéne érdeklődni... vagy a cégvezetőtől.
2013. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Még nem érdeklődtem felőle, mert először a ház ügyeit kell inteznem és csak utánna szeretnék kilépni!

csak érdeklődők addig hogy mi lenne a jó megoldás :)

2013. márc. 6. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendes felmondással felmondasz, megkérdezed, hogy akarják-e a cégnél, hogy kitöltsd a felmondási időd. Ha nem, akkor írtok egy közös megállapodást és viszont látás.


Ha igen, akkor a szerződésedben előírt felmondási időt még ledolgozod és utána mehetsz ahova akarsz.

2013. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, hogy állsz anyagilag de arra ügyelj, hogy közös megállapodással mondj fel mert ha te lépsz ki nem kapsz munkanélkülit!


Minden másban a munkaszerződés és a hatályos jogszabály dönt. Tehát van-e felmondási idő, mennyi, hogy zajlik, stb. Ezek egy normális szerződésben benne vannak.


Sok helyen megengedik, hogy szabira menj ez idő alatt. Máshol meg le kell dolgozni.


Szóval szólsz a főnöködnek szépen elmondod, hogy neked ez már nem megoldható és szeretnél elmenni úgy, hogy munkanélkülit is kapj tehát közös megállapodással.


A papírokat a munkáltató adja ki azzal kell menni a munkanélkülibe.

2013. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de a munkanélküli az úgy tudom hogy 365 ledolgozott nap után jár csak..
2013. márc. 6. 17:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy állsz anyagilag de arra ügyelj, hogy közös megállapodással mondj fel mert ha te lépsz ki nem kapsz munkanélkülit! "


Egyrészt ez nem igaz, másrészt olyan, hogy munkanélküli már régen nincs, csak munkakeresési járulék, azt meg akkor kapod, hogy az elmúlt 3 évben volt 365 nap munkaviszonyod. Az, hogy kirúgtak, felmondtál vagy csődbe ment a cég nem számít.

2013. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sajnos ez engem nem.fenyeget mert fél éve dolgozok csak.
2013. márc. 6. 18:27
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Ezt mindenképp olvasd el mert elég érthetően le van írva, hogy 2013-tól, hogy alakulnak a jogosultságok. Teljesen új a felállás, a járadéknak 3 fajtája is lesz.


[link]

2013. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hájaaa ***** válasza:
37%
" Ezért szeretnék kilépni vagy LESZÁMOLNI..." Ez jó ezen behaltam :DD Leszámolni a maffia szokott, de aranyos :D
2013. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a topkalkulátor honnan veszi az értesüléseit, de amit a linkben írnak, nem helytálló.

Ez a törvény linkje: [link]

3 éven belül kell 360 munkaviszonyos nap.

Az mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a munkaviszony.


Ha már nem vagy próbaidős, akkor vagy megpróbálsz közös megegyezéssel eljönni a munkahelyedről (akár már aznap), vagy felmondasz rendes felmondással. Ebben az esetben 30 nap felmondási időd van, amit teljes egészében le kell dolgoznod. Ettől a munkáltató eltekinthet. Az időarányosan járó még ki nem vett szabadságodat ki kell adnia és az utolsó munkában töltött napon meg kell kapnod a kilépő papírjaidat és a béredet.

2013. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!