Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miket kérdezzek egy állásbörzén?

Miket kérdezzek egy állásbörzén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár óra múlva megyek egy állásbörzére mint mesterszakos villamosmérnök hallgató. Gyorsan átböngészem a cégek listáját most, hogy felkészülten menjek oda. Kissé oldottabb a hangulat ilyenkor a standoknál, nem kell megfelelnem, de szeretnék jó benyomást kelteni. Ti miket kérdeznétek az egyes standokon, miket érdemes megtudnom?



2013. márc. 7. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen továbbképzési lehetőségek vannak a gyakornokok számára a cégnél? Hogyan támogatják a szakmai fejlődésüket?

Mennyi időre írnak alá vele szerződést? Hány órát kötelező vállalni egy héten?

2013. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Első körben a CÉGRŐL kérdezz! :) Utána a személyedet illető kérdések, (bér, munkaidő, juttatások, beosztás, ilyesmi).


Cégről pld. a fő profilon kívül mikkel foglalkozik még, hány munkatárs van, külső vagy belső piacra dolgoznak-e főleg (itthonra vagy külföldre), szóval ilyesmiket szerintem. (HR-es gyeden lévő anyuka).

2013. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó de amit a végén leírtál, azt többnyire már az elején maguktól le szokták darálni! Egyébként valljuk be, nem is ezekért az infókért megy oda egy érdeklődő a cégekhez...
2013. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igyekszem most olyan infókat gyorsan kijegyzetelni a cégekről, amit amúgy is megtudhatok, nem akarok ott könnyen elérhető információkról kérdezgetni, mert az gáz, illetve nem jó pont, ha ilyeneket újra-újra megkérdeznek szerintem. :)
2013. márc. 7. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Világos, hogy nem ezekért az infókért mész, de a mi cégünknél (nagy multi) már az elején elvágja magát az az érdeklődő, aki a főnöknél egyből az állásokról és a bérről érdeklődik.


Jobb az arany középút.. amit ledarálnak, akkor ahhoz kapcsolódó néhány kérdést tegyél fel ami eszedbe jut, ezek a dolgok pedig maradjanak a végére. (Ami miatt - mint tudjuk - megy az ember...) :)

2013. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy figyelmeztettél erre, mert hajlamos vagyok a dolgok közepébe vágni mindenféle felvezetés nélkül, ezt észben tartom! :D
2013. márc. 7. 11:43
 7/10 anonim ***** válasza:

:) Ok, hát nincs mit.

Ebből fogják amúgy azt látni, h Téged elsősorban a munka érdekel... aztán a fizetés :) (még ha mi, dolgozók tudjuk is, hogy ez általában fordítva van, de a munkáltató ezt jobban értékeli).


Sok sikert! :)

2013. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na megvolt az állásbörze sikerrel jártam. Mielőtt elmentem volna kiválasztottam azokat a cégeket, amik tetszenek nekem (körülbelül 150 standból harmincat), készítettem mindegyikről egy kis jegyzetet, hogy tudjam az adott cég mivel foglalkozik, és konkrét kérdésekkel tudjam bombázni a standokat, ez 5 oldal lett. Vittem 15 magyar és 15 angol önéletrajzot, és kiöltöztem: elegáns farmer, ing és mellény. A standoknál is jegyzeteltem és mindegyik standot pontoztam egyéni benyomások alapján. Öt órán keresztül voltam az állásbörzén és összesen csak 8 cégnél sikerült jártam, borzasztóan kevés idő volt ez is. A kisebb cégeknél kivétel nélkül rendkívül lelkes fogadtatást kaptam, mindegyikük 4-5 pontot kapott az öt pontos skálámon, összesen 5 kisebb céghez mentem oda. A három multi esetén 2 pontot kapott a legrosszabb, a legjobb pedig 4-et. A multik esetén olyan érzésem volt, mintha futószalagon mennék oda, mint egy következő, akit fel kell dolgozniuk és személytelenül álltak hozzám, míg egyes kisebb cégeknél HR-esekkel és fejlesztőkkel is beszélgethettem. Sikeresnek találtam az egész rendezvényt, 8 önéletrajzot adtam le, szakmai teszteket tölthettem ki, tetszett! :)
2013. márc. 9. 01:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ennek örülök!:) Remélem felvesznek, és ilyen lelkes dolgozójuk leszel! Sok sikert kívánok Neked! :) És örülök hogy leírtad milyen volt, érdekes lehetett.
2013. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jó bébizgetést! :)
2013. márc. 9. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!