Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek itthon miért nem...

Szerintetek itthon miért nem fizetik meg a nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Ez senkinek nem tűnik fel rajtam kívül, hogy Mo-n az összes álláshirdetés (felsőfokú vagy vendéglátó) betöltésénél már alapfeltétel a középfokú vagy tárgyalási angol és/vagy több nyelv, de lóf@szt nem fizetnek az extra tudásért? Számomra egy nyelv olyan, mint még egy szakma.


Konkrét számok:

- egyik ismerősöm Corvinuson végzett (angol és német felsőfokúja van) kapott egy szállásközvetítő cégnél nettó 110 eft-ot

- másik közgazsász ismerősöm szintén két nyelvismerettel (turizmus szakon alapfeltétel) szállodában kap 90-100 eft között.

- másik közgazdász ismerősöm ugyancsak két nyelvismerettel szállodai recepción (éjszaka is kell dolgozni) 110 eft-ot.


Számomra cseppet nevetséges ez az ország. Ja, vendéglátóban dolgozom, elvárás mindenhol a nyelvtudás (pincérként) kb. 600-700 ft nettó órabért kapunk, Balatonon 500-550-et (igen, ebben a jatt is benne van!), amiért nincs ünnepnap, 12-16 órázol stb... és nem is jelentenek be!


Csak én érzem, hogy valami itt nagyon nincs rendben?


2013. márc. 17. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Ettől nekem is hányingerem van.

Főleg, h valaki egy szállodában 90 ezret keres diplomával meg felsőfokúval úgy, h a szálloda havi bevétele havi több 10 millió.

Ugyan ez van bátyáméknál, a főnök havi több milliót felvesz, tőlük meg sajnál 10 ezer forintot.

2013. márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Olyan munkahelyet kell keresni, ahol megfizetik, vagy ha azt nem is, de a feladatot jobban megfizetik. Számomra mondjuk az a fura, hogy valaki még elmegy turizmus-vendéglátás szakra, holott minden statisztikában kiemelik, hogy ez a terület is a kevésbé megfizetettek közé tartozik.
2013. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez most itt két helyzet összemosása.


Azzal egyetértek, hogy a fizetések szánalmasak.


Azzal viszont nem, hogy pont a nyelvtudást kéne kiemelten megfizetni. Tőlünk nyugatra a világ legtermészetesebb dolga, hogy MINDENKI beszél legalább egy idegen nyelvet társalgási szinten. Ennek nem kéne "extrának" számítania.

2013. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Így van, ahogy az előző válaszoló is írta, a nyelvtudás manapság már nem extra, hanem alapkövetelmény bizonyos szakmákban.


Ez egy olyan dolog, mintha egy fogorvos azért reklamálna, mert nem kap plusz pénz azért, mert ő tud fogat is húzni.

2013. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Miért? ki van itthon megfizetve?

Amúgy meg, amíg találnak majmot, aki 2 banánért elmegy dolgozni, addig azt a majmot veszik fel. Ha senki se menne el diplomával, 2 ffokúval 110 nettóért, akkor előbb-utóbb észbe kapnának és 250et is adnának....

2013. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapvető feltétel a nyelvtudás, akkor mitől lenne ez extra tudás?
2013. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Szintén turizmus szakon végeztem, két nyelvvizsgával. A képzés alatt világossá vált, hogy nem fizet túl jól a turizmus (tanárok beszámolói), ezért pénzügyi irányba mozdultam munkakeresésnél.

Nettó 200-zal kezdtem, pont azért, mert két nyelvet magas szinten beszélek, illetve közgazdász végzettségem van.


Ha rosszul fizető szektorban nézelődök, én is rosszul keresnék.

2013. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem is kettő, hanem több dolog összemosása, de én most kettőre térek ki.


"Nyugaton alapfeltétel a nyelvtudás" ez így ahogy van nagyon jól hangzik csak nem igaz. Többnyelvű országokban, mint Belgium vagy Svájc, persze hogy beszél az emberek 99%-a legalább egy nyelvet a sajátján kívül. De elég Romániában vagy Szlovákiában szétnézni: ahol az emberek komoly %-a egy másik nemzetiséghez tartozik, helyből kétnyelvű az ország egy jelentős része.

Valóban, német nyelvterületen és Skandináviában szinte mindenki, és viszonylag jól beszél angolul. Ez egy tökjó dolog.

A mediterrán, latin nyelvű országokban is sokan beszélnek angolul, az egyetlen gond hogy nem fogod érteni mit mondanak. Lehet hogy ők se értik amit te mondasz. A franciák pedig egyáltalán nem tudnak angolul. Angolul se.


A felsőfokú német nyelvvizsgádat meg valószínűleg azért nem fizetik meg külön, mert nem kell használnod, ergo a tulajnak se származik belőle haszna. Menj olyan munkahelyre ahol direkt olyan embereket keresnek akik angolul kívül más nyelvet is beszélnek.

2013. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

# 8


Ezeket nem tudom mi alapján állítod, de:


- Az olaszok kifejezetten érthetően beszélnek angolul, nem vészes az akcentusuk. A "hunglish", amit BP-en beszélnek sokkal nehezebben érthető

- A görög akcentus nekem egy kicsit nehezebb, de az sem vészes.

- A balkán még tőlünk is elmaradottabb, az nem "nyugat". Tótok pláne nem...

- A franciák nagyobb része tökéletesen érti az angolt és tudna is beszélni rajta, csak olyan pökhendi farok népség, hogy nem hajlandó megszólalni rajta. De ha beszélsz hozzá angolul akkor érti és tudna is válaszolni, csak esze ágába sincs

- Benelux államok + skandináviában szinte mindenki tud angolul nem alapfokon, hanem társalgási szinten

- Németeknél is elég sokan és szépen, érthetően beszélnek angolul

- Portugális és spanyolország már határeset

2013. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

A németeket és a skandinávokat illetően egyetértünk, idevehetjük még a finneket és a baltiakat is. A Benelux államokat illetően sem állítottam mást, igen, ott is általában beszélnek angolul. Holland, flamand anyanyelvűeknek pláne nem okoz nehézséget angolul felsőfokon megtanulni.

Amit én hangsúlyozok hogy ne higgyünk már el minden statisztikát csak mert az eurobarom(m)éter állítja. Vagy higgyünk neki, de akkor gondolkozzunk is. Svájcban, Belgiumban 2-3 "idegen" nyelvet is beszél az átlagparaszt. Nyilván, nem kell ahhoz az ország, de legtöbbször a tartomány határát átlépnie ahhoz hogy idegenajkúakkal kerüljön érintkezésbe. (Halkan megjegyzem hogy ez 100 éve nálunk is természetes volt, Temesváron az átlag ismert nyelvek száma 3 volt, nemzetiségtől függetlenül. De Budapesten is mindenki beszélt németül, sokan tótul stb.)

Az olaszokkal kapcsolatban mások lehetnek a személyes élményeink, én legutóbb egy talján cég budapesti vezetőjével próbáltam dumcsizni, ami abból állt hogy meghallgattam mit hablatyol, vártam fél percet míg átgondoltam hogy mit is akart mondani, majd válaszoltam.

A hunglish pedig (ahogy a mókás nevű finnglish) az egyik legérthetőbb akcentus, épp azért mert a magyarban (és a finnben) nincsenek diftongusok, amik az angol diftongusokkal keveredve olyan kiejtést produkálnának amit senki se ért meg az egyébként is elcseszett nyelvjárásokhoz szokott briteken kívül. Hogy az oxford inglistől a lehető legtávolabb áll a budapesti angol, az nem jelent semmit a megértés szempontjából.

2013. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!