Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki nekifogna fotózni,...

Ha valaki nekifogna fotózni, akkor később hogy tudná értékesíteni fotóit?

Figyelt kérdés
Persze nem pár napra rá az első fotóit,csak azokat amik igazán jól sikerültek.Azon kívül hogy különböző eseményeken felbérelik,hogy fotózzon,a többi,főleg természetfotóját hogy tudná értékesíteni?Most erre nem úgy gondolok,hogy ez a fő bevételi forrása,ez az elsődleges munkája,hanem egy olyan hobbi-szerű,egykis plusz a fizetés mellé.És ha ugyanezt egy kiskorú,15 éves csinálná,akkor ez lehetséges?

2013. márc. 20. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de az első 3-5 évben leginkább tanulnod kellene, és felszerelést venni, kiépíteni egy brandet azért, hogy az emberek ismerjenek tehát legyen kinek eladnod a képeket. Eladható képeket készíteni akkor tudsz ha megvan a szakmai hozzáértés és a megfelelő felszerelés is.


Nagyon sok idő mire eljutsz arra a szintre, hogy azt mondhatod: fotós vagyok. Átlagban kb. öt év amíg egy brand egy rendszeresen frissülő fotóbloggal és Facebook oldallal megtámogatva felfut annyira, hogy az emberek elkezdenek bízni benne és elkezdik megbízni ilyen olyan munkákkal, addig viszont nincs bevétel, viszont van kiadás és elképesztő mennyiségű munka és befektetett idő. Egy munkára is alkalmas felszerelés ára választott területtől függően 2-5M Ft (természetfotónál akár több is lehet mint 5M), ami mellé kell egy autó, mert ilyen értékű cuccokkal értelmes ember nem száll buszra, ha műtermet is szeretnél annak hely kell és e mellé jönnek később a vállalkozásod költségei mint adó miegymás, mert ugye ha megbízásra fotózol akkor számlaadási kötelezettséged van amit eleve csak 18 felett tudsz legálisan űzni.


Számtalanszor fogod úgy érezni, hogy nem megy tovább, eleged van és nem csinálod tovább, rengetegszer kapsz majd negatív kritikát, tanuld meg meglátni mögötte a jó szándékot azt, hogy nem azért mondják mert a személyeddel van bajuk, hanem azért, hogy tanulj belőle és néhány alkalommal később már ne kövesd el azt a hibát.


Szép fényeket, hajrá!

2013. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Húha,köszönöm ezt a szép,értelmes választ.Hát igen,igaz lehet,hogy az eleje csak tanulás.Megbízások alatt azt értem kezdetnek,hogy esküvőkre,keresztelőkre,szülinapra stb. hívnak,nem nagy cégeknek csinálni reklámképeket ,persze :D

Amúgy most megyek licibe,informatika szakon akarok tovább tanulni,és később nagyobb cégeknél szeretnék dolgozni.Persze csak egyetem és pár év gyakorlat után.Szerinted lehet előnyöm,ha akkorára benne vagyok a fotós szakmában?Jelenthet ez pluszt a szakmámban,ha nagyobb cégeket keresek? És esetleg nem tudsz pár tippet adni,hogy informatika mellé milyen szakokat tanuljak még,hogy könnyebben találjak munkát? 30 után szeretnék úgy élni,hogy ne kelljen odanézzek az árcímkének,valamint rengeteget szeretnék utazni is.Imádom a gyönyörű helyeket.Távoli óriási álmom,hogy egyszer egy világméretű cégnél (pl. google,apple,samsung és hasonló) cégeknél dolgozzak.

Nagyon sokat rágódom azon,hogy merre is menjek tovább,de sajnos nem tudok dönteni,mert rengeteg dolog tetszik,és szinte mindegyik ugyanannyira,mégis vannak olyanok közte amik nagyon távol állnak egymástól.

Egyenlőre nagyon jelentős összeget nem tudok semmibe se befektetni,minden dolgot fokozatosan hónapos eltérésekkel tudok csak megvásárolni ,mert közben gyűjtöm a pénzt autóra,hogy legyen mikor betöltöm a 18-at.Több kérdésem is volt ezzel kapcsolatban (hogyan tudnák minél több pénzt összeszedni, első dslr választás stb.) és ezek még mindig érdekelnek.Úgy gondolom te fotós vagy az alapján ahogy írsz,ezért is kérdem,hogy első DSLR-nek szerinted melyiket válasszam: Nikon D5100 vagy Canon EOS 600D ,vagy talán valami más kb ilyen árban.Sajnos nem tudok jelenleg többet áldozni rá,úgyhogy valami egyszerűbb entry-levellel kezdeném. Amúgy konkrétan az érdekelne,hogy pl. megvan az adott fotó amit készítettem,és azt hogy tudom eladni valakinek?

Ez most eléggé eltért a tárgytól,de nem baj,mert továbbra várom a tanácsokat azokkal a dolgokkal kapcsolatban,amiket fentebb leírtam.Nagyon nehéz elindulnom egy irányba,ezért várom a segítségeteket!:p köszönöm az eddigi és további válaszokat is:)

2013. márc. 20. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen fotószolgáltatás számlaköteles, ráadásul esküvőt fotózni baromi nagy felelősség, hiszen vissza nem térő pillanatokról beszélünk. Az esküvői fotográfia egy külön szakma a fotográfián belül, elképesztő mennyiségű pénzt emészt fel egy olyan felszerelés ami már valóban alkalmas professzionális szintű munkavégzésre és az azt használni képes szakmai tudás megszerzése is sok pénzbe és mégtöbb időbe kerül, szóval ilyen téren nem gondolom, hogy tudnál pénzhez jutni, legáisan legalább is biztosan nem, ráadásul azoktól vennéd el a munkát akiknek ezek már megvannak.


Ha fotográfia irányban tanulsz tovább, akkor mindenképp előny, ha már csak az alapokkal is tisztában vagy, amit azon felül tudsz az pedig ajándék, nagy segítség lehet a fejlődésedben és jó kezekben lehet jövője a dolognak, viszont annak tekintetében, hogy mennyire lehet ebből meggazdagodni, el kell, hogy keserítselek. Az itthoni és a környező piacok fizetőképes kereslete (legalább is ebben a tekintetben) jóval alacsonyabb mint azokban az országokban ahol a fényképezőgépek árképzését beállítják. Nagyon nehéz a felszerelést világpiaci áron megvásárolni és a szolgáltatást aztán az itthoni piacok fizetőképes keresletéhez igazítva értékesíteni. Szóval ez az a munka amit szerelemből csinálsz, nem azért, hogy meggazdagodj, azt nem lehet. Ráadásul van egy csomó olyan "fotós" aki szakmailag és/vagy felszerelését tekintve bőven nem elég felkészült, de feketén, töredékáron végez finoman szólva is kifogásolható munkát és sajnos egy olyan árérzékeny piacon mint a hazai sajnos nekik is van piacuk, vagyis elveszik a többiek elől.


Ami az első entry-level dSLR-edet illeti, sajnos nem javasolhatok neked konkrét terméket. A rendszer kiválasztása a Te feladatod. Menj el egy boltba ahol meg tudod fogdosni illetve ki tudod próbálni minden funkcióját az adott rendszernek. Ma már nem igaz, hogy bármelyik rendszernek lenne komoly előnye a másikkal szemben. Én ugyan Canont használok de ha most kezdeném Nikont vennék, nem azért mert az jobb, hanem azért mert sokkal jobb az ügyfélkezelésük, a marketingjük, elég csak a közösségi marketingre gondolni, lsd. Facebook oldal ami ugye a Canon hazai képviseletének egyáltalán nincs. Két dolog miatt nem váltok: az egyik, hogy bazidrága lenne, másrészt pedig nem tudnám megszokni a kezelését, minden fordítva van stb. Neked kell látnod, hogy neked melyik szimpatikusabb és ezt csak kipróbálás alapján döntheted el.


Konkrét kérdésedre válaszolva pedig különböző stockfotós oldalakon el tudod adni egy-egy konkrét képedet, de nagyon nehéz, nagyon sok a fotó kicsi az esélye, hoyg valakinek pont a tiéd kelljen, ráadásul tényleg aprópénzről van szó, bár ezt én csak hallomásból tudom, konkrétumokat olyantól kellene kérdezned aki foglalkozott ilyesmivel. :)


Huhh azt hiszem mindenre válaszoltam, ha mégsem kérdezz nyugodtan. :)

2013. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 21. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!