Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági szakembereket...

Gazdasági szakembereket keresnek Angliában? Közgazdász diplomával el lehet helyezkedni vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
Magyar egyetemek mellett 1-2 angliai egyetemre is jelentkeztem. Itthon pénzügy-számvitelt vagy gazdálkodási menedzsmentet tanulnék, Angliában pedig Accounting and Finance-re és ehhez hasonló szakokra jelentkeztem. Ha meg lesz a külföldi papírom, akkor is hátrányban leszek munkakeresésnél?
2013. márc. 28. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Angliában is és sok más országban el tudsz helyezkedni, ha van jó angolod, gazdasági végzettséged és (ha nem az angol az) akkor beszéled a helyi nyelvet alapfokon.


Dolgoztam már Szlovákiában, Izraelben, Egyiptomban és Németországban is. Tényleg nem egy nagy was ist das a helyi nyelveket alapfokon megtanulni, pár hónap után meg már inkább a magyart kezded elfelejteni, ha nem vigyázol.

2013. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, van esély. Az elején alacsony fizetésű poziciók elérhetőek csak, de 3-5 év elteltével lehet előre lépni pénzügyekben.
2013. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hájaaa ***** válasza:
13%
Gazdálkodás menedzsment a Közgazdászok büfészakja...Ott képzik a "főnököket"...
2013. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért büfészaknak nem nevezném, rendesen meg kell vele szenvedni. De legközelebb légy szíves a kérdésemre válaszolj :)
2013. márc. 30. 15:28
 5/7 anonim válasza:
a közgazdászok büfészakja? elmész te tudod hova. végezd el aztán beszélünk róla. elmondom neked hogy a közgázos szakok bármelyikét nézed az első két év szinte megegyezik. szoval a harmadik év kb ami különválik. mennyé haza! lehet sok a közgazdász, de nem büfészak! nyomorék vagy
2013. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hájaaa ***** válasza:
Elvégeztem, nyilván nem véletlen a levegőbe pofázok...
2013. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@hájaaa: Ha elvégezted és ezek után büfészaknak tartod, akkor...

1. valami nagyon gyenge kis főiskolán végezhettél

2. és/vagy átpuskáztad az egész képzést,

kár volt az adófizetők pénzét rádkölteni.


Kérdező, a kérdésedre válaszolva, a fő kérdés, hogy hol akarsz elhelyezkedni. Minden ország a saját egyetemeinek diplomáit preferálja, azonban, ha jó képességekkel rendelkezel, akkor itthon is és külföldön is el fogsz tudni helyezkedni közgazdászként.

2014. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!