Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az MLM vagyis Piramis játékok...

Az MLM vagyis Piramis játékok legálisak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

a piramis játékok tiltva vannak.


viszont sok cég rak a rendszer mögé egy terméket és ezáltal legális lesz.

2009. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

MLM legális, piramis tiltott!

Az a vagyis elég nagyfokú tájékozatlanságra vall. Összemosni az MLMet a piramissal kb. olyan mint drogdílert egy kereskedelmi képviselővel. Igaz léteznek MLMnek álcázott piramisjátékok, ugyanúgy mint kereskedelmi válalkozásnak álcázott bűnszövetkezetek.

Ugyanúgy nem piramis minden MLM, mint ahogy nem bűnöző minden vállalkozó.

2009. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat akkor úgy látszik én is 1 ilyen álcázott piramis MLM ben vagyok
2009. szept. 19. 17:53
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Milyen álcázott piramisban vagy? Megírnád priviben?

Az MLM lehet termékkel (pl. FLP, Oriflame, Nu Skin), lehet termék nélküli (pl. Sciennet), vagy lehet NEM mlm, hanem direkt marketing (pl. Amway, Avon).

És vannak a piramisjátékok, ahol azután fizetnek, ahány belépőd van és többnyire termék nincs az üzletben.

A piramis illegális, az mlm és direkt marketing törvényes.

2009. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Hmmmm megírnád nekem is priviben melyikbe vagy? Én is benne vagyok egybe, de az legális és jól keresek vele pedig még csak 2 hónapja csinálom.
2009. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

A héten egy " Kedves " emberkétől levelet kaptam, munkát ajánlott, hogy otthon végezhető és milliókat lehet keresni, ( nem is tízezreket ) mivel ez egy Utazás - Nemzetközi vállalkozás, kb 4-hónapja indult Magyarországon , és Londonban van a főnök, ( már ha van ) ilyen !!!!!

A kedves Úr csak, úgy erőszakosan be akart ráncigálni, hogy csak nézzek bele, és ki ne hagyjam ezt a LEHETŐSÉGET , mert Magyarországon főnök nincs , ez nem Munka csak KLUBTAGSÁG !!!

És ezután közölte velem csak akkor léphetek be hozzájuk ha befizetek 60 000 FT !!!!!!

Meg kérdeztem, hogy mit is kéne csinálni, 60 000 FT-ÉRT ?:))))

Hát egész nap leveleket írogatni, napi több 100-at, és beráncigálni az embereket az ( üzlet ) -be. persze nekik is 60 000 ft a BELÉPÉS !!!

És majd ( egyszer ) ha keresek is vele, utazhatók minden fele ahova csak szeretnék !!!

Közöltem vele nincs kidobni való pénzem, erre vissza írta, hogy megoldható kérjek kölcsön , és majd vissza adom ha már sikeres leszek !!

Ekkora pofátlanságot ! Emberek !!!!!

Játszani itthon is tudok társasjátékkal, és a pénzem is meg marad nem dobom ki az kukába, és ha majd lesz pénzem elutazom, ha nem meg úgy is jó, de a lelki ismeretem tiszta, hogy egy embertől sem csaltam ki 60 000 ft. !!!

És nem kel napi, 100-200 levelet írogatnom ( idegen ) embereknek, hogy má pedig lépjenek be mert akkor kapok én ( fizut ) ha minél többet becsalogatok, ebbe a jó kis PIRAMIS játékba !

Hát tőlem 1 forintot nem fog kapni, nem 60 000 -et. Ja és az ( illető ) sem kapott még semmi fizetést, mert még csak pár emberkét talált akit becsalt, és erre még NEM jár fizetés !

Jó kis játék, vad idegen embereket ZAKLATNI, mint engem is, remélem előbb utóbb rá jön a Kedves becsalogató , hogy az ő pénze is elveszett, és mehet a Pénze után , SAJNÁLOM )))))))

Nevetséges, emberek hova tart az emberiség ?:(((


Egy apuka aki tiszta ésszel gondolkodik, és nem ugrik a MILLIÓKRA !!


További kellemes napot mindenkinek !!


ERNŐ

2010. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki szidja az MLM--eseket pedig abban semmi rossz nincs hogy terméket adsz el és másokat is beszervezel hogy tudjanak eladni és aki alattad van annak a vásárlásaiból és eladásaiból és részesedsz ez a világ legkönnyebb és legkifizetődőbb vállalkozása minimális kockázattal
2010. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:26


talán erről lenne szó? :)


[link]

2010. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:26


jaja... a legkifizetődőbb annak, aki elindítja. tudtad, hogy az árrés (vagy jutalék) 80%-át a tagok felső 3%-a kapja meg? tehát az árrés 20%-án osztozkodik az emberek 97%-a. és közben csúnyán ráfizetnek.

2010. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Normál mlm üzletben mitől van ráfizetés?

Ha vásárolsz, azért kapsz terméket. Éppen úgy, mint egy üzletben, ha a pénzed költöd. De pl. az FLP-s táplálékkiegészítők messze jobbak, mint a patikaiak, a konyhai eszközök nagy részét meg szárt veszem a Tuppertől, mert a boltban nem adnak rá élethosszig garanciát. És amikor gondom volt, képzeljétek, szó nélkül cserélték a tálamat. Most akarok késeket venni, szintén tőlük, ugyanezért. Erről miért nem beszél senki?


A másik, hogy aki dolgozik, az annyi pénzt áldoz erre, amennyije van. Ha használsz tusfürdőt, akkor használd a saját cégedét, ne a multiban kaphatót, stb...


Ha ajánlod a terméket, kapsz érte pénzt. Ez annyira rossz? A multiban pontokat adnak, ha vásárolsz (!), de ha bárkit beküldesz, mert láttál bent valamit, egy petákot sem kapsz! Nos?


Az meg, hogy ki gazdagodik meg belőle, az attól függ, hogy


1) mennyire hajlandó tanulni - egyetemre 5 évig jársz, azért te fizetsz, és aztán talán lesz munkád, fizetésed, itt meg mindenki 2 hónap alatt akar milliomos lenni, pedig egy normál vállalkozás felépítése is legalább 5 év.


2) mennyire kitartó és elszánt - 2 hónap után elszalad, mert nemlett milliomos, meg még tanulni is kell (termék, szakma).


1 éve vagyunk mlm-ben, a férjemnek első, nekem sokadik cég. És bizony először tanultunk hetekig, ismerkedtünk a termékekkel, és beszélgettünk róla az ismerőseinkkel. Most már csöng a telefon, ha valakinek baja van, hogy ugye ez nektek használt? Vagy tudtok orvost, aki segíthetne? Sorolhatnám.

Amikor az előző munkahelyemre kerültem, hetekig csak ültem a főnök mellett, csináltam, amit rám bízott, aztán kezdtek ügyfeleim lenni, és úgy fél év után kerestek eleve engem az ügyfelek, nem a főnököt.


Ja, az mlm-et piramissal keverni tudatlanság. Az MLM törvényes vállalkozási forma, egyetemeken tanítják! Személyes véleményem szerint a kispénzű, de önálló életre vágyók egyetlen biztos lehetősége egy ilyen üzlet, mert nem kell milliókat belefektetni, pár tízezerrel, vagy akár egy fillér nélkül is el lehet indulni. Plusz költség csak a telefonszámla, az utazás a lakóhely körül van. Ha van. Mert ha van bérlet, kocsi, akkor amúgy is használod, a telefonon meg nem csacsogni kell, hanem dolgozni. Terméket meg azért vásárolsz, mert kell, nem azért, mert muszáj.

A piramis egyrészt törvénytelen, másrészt nagyon könnyen felismerhető, mert NINCS termék, csak beszervezés.


Szép napot mindenkinek.

2010. ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!