Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégen belül szeretnék megpályá...

Cégen belül szeretnék megpályázni egy másik munkakört érintő állást. Mire számíthat az ember ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Multinál vagyok.Vajon a főnökömet mindenképpen megkeresik majd,vagy csak ha úgy ítélik meg,hogy behívnak az interjúra?

2013. márc. 30. 07:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy előtte mindenképpen szólnom kell róla a főnökömnek?
2013. márc. 30. 08:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a főnöködtől, hogy mit szólna hozzá, ha megpályáznád azt a másik állást? (azért mondd el az indokot is, hogy miért.. előrelépés, több fizetés, stb..) Szerintem így korrekt.
2013. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy miért kellene szólnod a főnöködnek. Pályázd meg, aztán meglátod, hogy mi lesz. Lehet be sem hívnak, lehet behívnak, de nem találnak alkalmasnak, lehet Te nem találod jónak az interjú alapján a megpályázott állást.


Ha azt mondják, hogy megfeleltél és Te is úgy gondolod, hogy váltani akarsz akkor a HR és a leendő felettesed bevonásával lerendezitek a dolgot a jelenlegi feletteseddel.


Legalábbis komolyabb multinál így működik.

2013. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem világos, hogy miért kellene szólnod a főnöködnek."


Mivel cégen belül pályázik másik állásra, szerintem sokkal cikibb, ha a hr-estől tudja meg, hogy a beosztottja más posztra vágyik...

2013. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4:


Komoly multinacionális cégeknél a HR osztály nem ad ki információt az aktuális felettes számára, hogy a beosztott éppen pályázatot adott be másik pozícióra. Vagy ha igen, akkor a felettes nem hív be emiatt elbeszélgetésre az irodájába.


Egyebekben, ha elmondja, hogy pályázni szeretne és nem jön össze több szempontból is rosszabb helyzetbe kerül. Rásül a bélyeg, hogy nem kellett máshová, így a jelenlegi pozíciójában is rosszabb alkupozícióba kerül. El akart menni, tehát nem elég motivált és lojális, így ha leépítésre kerül sor, megfelelő jelölt.

2013. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Igazad van. Csakhogy...

Én is multinál dolgozom, nálunk a vezető talán hamarabb tudja az elpályázó dolgozók döntéseit, mint a hr-es. De nálunk összedolgoznak az osztályok, és megbeszélik a volt és leendő vezetőkkel, hogy mi lenne előnyösebb első körben a munkáltató, másodsorban a munkavállaló számára.

2013. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont emiatt aggódok,amit az 5-ös írt.
2013. ápr. 1. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!