Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahelyem a második...

A munkahelyem a második fegyelmit ígéri be a nagy semmire, és az első is a nagy semmiért volt. Szerintetek a felállok és elmegyek, veszítek valamit a fegyelmin kívül? (Lent a többi. )

Figyelt kérdés
Gondolom fegyelmivel sem kapok munkanélküli segélyt, meg ha felállok, akkor sem - csak legfeljebb nem lesz két fegyelmim.
2013. ápr. 1. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felállsz és hazamész, akkor a fegyelmin kívül rendkívüli felmondással pert akaszthatnak a nyakadba elmaradt haszonra hivatkozva.


De munkanélküli segélyt, amit manapság álláskeresési járadéknak hívnak kaphatsz, ez 3 hónapig jár, ha volt 900 ledolgozott munkanapod és az előző éves átlagkereseted egy hónapra leosztott összegének 60%-a de maximum a minimálbér 64 190 forintos összege. Ha nem volt 900 ledolgozott napod, de több mint 360 napot dolgoztál, akkor a ledolgozott napok számát leosztod 10-zel és annyi ideig kapod.

2013. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Állami cégnél dolgozom, szerintem az a cél, hogy ne kelljen végkielégítést fizetniük - 9 éve dolgozom itt. Köszönöm a választ, sokmindenben segítettél. :)
2013. ápr. 1. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:

ha bizonyítható ok nélkül állsz fel és mész el, akkor nincs végkielégítés.


sajnos az állami cég a legnagyobb maffia. Ennek ellenére lehet megérné munkaügyi bíróságra vinni az ügyet.

2013. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fegyelmi csak cégen belül ér valamit. Ez nem kerül nyilvánosságra, nem befolyásolja a jövődet. Lényege hogy a cég a fegyelmivel teljesen törvényesen el tudja érni hogy minden jogi következmények nélkül kirúghasson ha akar.

A harmadik fegyelmivel akár az elbocsájtási papírjaidat is megkaphatod, és nem követelhetsz végkielégítést, vagy bármi mást. Ha nem adnának fegyelmit de egyből ki akarnának rúgni (bármi ürüggyel) akkor jogosan mehetnél a munkaügyi bíróságra is hogy kártalanítsanak.. Fegyelmivel nem teheted meg..

Ha úgy döntesz hogy feláll és azonnali hatállyal felmondasz (megteheted) akkor nem jár egyből segély..

2013. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm! Sajnos elkeseredésemben arra gondoltam, hogy felállok, hazamegyek, és nem mondok fel. Lehet, hogy akkor nem íratnak velem alá nekem terhes dolgokat, mert mindent postán lennének kénytelenek kiküldeni, akkor a tértivevényen írnám csak alá, hogy átvettem. Sajna ha az iraton odaírom, hogy "Átvettem: .....", az is már aláírásnak számít. Elmennék a munkahelyről, és csináljanak valamit. Mellesleg a kolléganőmnek beígértek fegyelmit, nem indult meg, a kolléganőt kirúgták, és a kirúgáshoz képest harmadik hónapban kapott egy levelet, hogy itt és ekkor jelenjen meg, mert fegyelmi tárgyalása lesz! :-o Őrültek ezek! :(
2013. ápr. 1. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4:


"Ha úgy döntesz hogy feláll és azonnali hatállyal felmondasz (megteheted) akkor nem jár egyből segély.."


Ez már nincs így.

2013. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát hogy van? :(
2013. ápr. 1. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!