Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érhet hátrány a roma származás...

Érhet hátrány a roma származásom miatt a BME-n, esetleg később a villamosmérnöki pályán Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, ugyan kizárni sem lehet, de ez semmiképp ne tartson vissza a terveidtől!
2013. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert a tanulmányaid során. Én is hasonló cipőben járok, bár rajtam nem látszik és nem is viselkedem úgy ahogy egyesek.(Kinek nem inge, nem veszi magára.) Annyi különbséggel, hogy én programozó leszek kb 5 év múlva.

(Szeptemberben kezdem az egyetemet.)

2013. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy érhet.

Én azt mondom,hogy nem érdekel ki milyen színű én viselkedésmód rasszista vagyok,vannak roma haverjaim és sikeresek.Emiatt ne aggódj.

Ha meg para akkor külföld.

2013. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Remélem nem fog.Szerintem mindenki támogatja a roma származásúakat,ha tanulnak.Én biológus szakra jártam az ELTE-n volt egy hatvani roma lány az évfolyamunkon,mindenki nagyon szerette,sőt ő már Phd hallgató:-)
2013. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem a kábellopás tökéletesítésére használod a megszerzett tudást, akkor nem.
2013. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Minden eshetőségre fel kell készülnöd.


Szerintem már az egyetemi tanulmányaid alatt igyekezz gyakorlatot szerezni, és ne a diplomaosztó után kezdj majd munkát keresni, hanem jóval előtte. Volt már olyan csoportvezetőm, aki származás alapján IS szanálta az önéletrajzokat. Tudom, nem szép, de ez van sajnos.

2013. ápr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a biztatást:)
2013. ápr. 9. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Igen érhet hátrány. Tapasztalatból mondom, diplomás romaként.

Magyar cégektől nagyon kevés ajánlatot kaptam anno, de külföldi cégek rendre elhívtak interjúkra.


Nekem a vezetéknevem hogy is mondjam jellegzetes roma vezetéknév,így magyar cégek nem is foglalkoztak velem.

A Sors úgy hozta hogy külföldön folytattam a karrieremet.

2013. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Biztos Lakatos vagy Kolompár vagy. :DD
2013. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egy normális munkaadó értékelné, hogy a hátrányos helyzeted ellenére ilyen magas szintre jutottál. Én felvennélek, az biztos!

Én elég sok roma származású dolgozót felvettem már, akin látszott, hogy rendes, értelmes, és dolgozni akart!

2013. ápr. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!