Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a munkaadók...

Miért van az, hogy a munkaadók többsége még állásinterjúra sem hívja vissza az embert?

Figyelt kérdés

24 éves pályakezdő pedagógus vagyok. Már rengeteg helyre beadtam a pályázatom, iskolákban nem volt hely, vagy ha igen, ott aztán tényleg ment a sógor, koma, haver, keresztlány felvevős dolog. Már ilyen ügyintézői állásokat próbálgatok, de elküldöm az önéletrajzom, és még vissza sem hívnak, be sem hívnak állásinterjúra!! Ez milyen dolog? A papír az csak egy papír, lehet ott a képen nem tetszek nekik, de lehet élőben meg akár le is venném őket a lábukról egy kis túlzással persze...De akkor is kapnék egy esélyt! így meg nem tudom megmutatni mit tudok!! pedig ezek már állami hivatalok, szervek, nem is cégek, ahol aztán pláne ilyet hallani...

Most pénteken jár le az egyik helyen a pályázat, és azt írták oda, h személyes meghallgatás útján döntik el. Mindenben megfelelek a kritériumoknak,- legfeljebb, h nem helybeli, hanem 30 km-re arrébb lakom-, és ma felhívtam őket, h megvan-e az ember, vagy számíthatok-e még egy interjúra esetleg, erre a csaj annyit mondott, ha nem hívnak a héten, nem aktuális...vajon ez mit jelent? Még felhívhatnak?? vagy ez burkolta annyit jelent, h "ne is számíts az állásra már, te k***g!"???


2009. szept. 22. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne szívd mellre... Nekem pont ez a szakmám (hr), most mégsem találok állást. Ráadásul még csak pályakezdőnek sem számítok (pedig az vagyok), mert a fősuli előtt már volt egy munkahelyem. Ha egy évvel ezelőtt végeztem volna, már dolgoznék. Mondjuk engem sok helyre behívnak, kb. a beadott önéletrajzok 70%-a esetében, csakhát olyan dolgokat kérdezgetnek (pl. család stb), amihez bár semmi közük, ezáltal mégis kizárnak a felvehetőek közül. Neked sajnos még nehezebb a helyzeted, mert pedagógusból Tiszát lehetne rekeszteni.

Azért, ha gondolod, annyiban segíthetek, hogy írunk neked egy profi önéletrajzot, vagy motivációs levelet.

2009. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Egy jó önéletrajz vagy motivációs levél mintát megköszönném, ha küldenél!E-mail címed?

2009. szept. 22. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintát nem tudok küldeni, mivel pont az a lényege a jó önéletrajznak, hogy személyre szabott. A minta alapján összeállított önéletrajz általában nem szokott beválni. Írj privátot, ha gondolod.
2009. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg a jelentkező, nálunk a munkaügyi központban nyitás előtt már kígyózó sor van.
2009. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

szia én is pedagógusnak tanulok...mellette dolgozok mint egyéni vállalkozó...pénzügyi területen...ha érdekelne álláslehetőség , és pesti vagy akkor szolj nyugodtan én elintézem hogy behívjanak egy meghallgatásra

sok szerencsét!!

2009. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!