Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van a családotokban munkané...

Ha van a családotokban munkanélküli, szembesül e hasonló hirdetésekkel?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem ordít róla,hogy csalás :/ .


És egy válasz amit a férjem egy másik helyről kapott egy helyről ahová önéletrajzot küldött:


Örömmel értesítjük,hogy önéletrajza alapján előzetesen sikeres felvételt nyert. Cégünk: (Slovénia) Németországban ( Dortmund ), Spanyolországban ( Valensia) is jelen van. Önt Ausztria ( Graz ) csomagoló üzemünkbe tudjuk elhelyezni, ahonnan ( 2 hónap) próbaidő után ha még mindig fent áll a közös munka lehetősége, van lehetőségük más országokban lévő üzemünkbe átmenni. (előzetes egyeztetés alapján). Végzendő munkák: száraz és lédús gyümölcsök , zöldségek csomagolása ( fólia és papír ). A munkavégzést munkatársunk személyes adategyeztetésnél részletesen betanítja. Maximális emelési súly: 15 kg.



Rendszrerünk:


1:Plasztik chip kártya rendelése. ( üzemi beléptetéshez és további pontokban felsorolt kedvezményekhez).


2:Szállás: A cég által üzemeltetett európai előírásoknak és szabályzatnak megfelelő, 2 és 4 ágyas szobák (szállásra a belépés csak az egyedi, személyre szóló plasztik chip kártyával).


3:Fizetések és munkaidő rendek: 1296 euró/ hó( nettó ). Ez annyit jelent Ausztriai törvényeknek megfelelő adózási és járulék levonási rendszer szerint levonva. Ebből levonásra kerül A:étkezés ( menü rendszerben, üzemi konyhán )112 euró/ hó/fő( nettó ).

B:szállás 156 euró/ hó/ fő ( nettó) .

Munkaidő 2 műszakos 14- 22.-ig A műszak. 22-06.-ig B műszak ( ettől eltérően túlóra lehetséges, ez a helyszíni műszakvezető hatáskörébe tartozik ) Munkanapok hétfőtől szombatig, szabadnap vasárnap.



4:Kiutazás: A szerződéskötésben lefektetett napon. (plasztik kártya elkészülte után maximum 2 hét) Hazautazás: minden 5 ledolgozott hét után 1 hét szabad (egyénileg, szabadidőben, saját autóval bármikor). A kiutazás és hazautazás (Budapestről gyárüzemig - gyárüzemtől Budapestre ) ingyenes céges busszal. ( ettől eltérni saját költségre lehet ).



5:A bejelentés mindig az adott országnak megfelelő adózási formába esik, orvosi és beteg ellátásra az adott országban a munkaszerződés ideje alatt jogosult.


A plasztik kártya használata: A plasztik chip kártya segítségével léphet be és ki az üzemcsarnokba, a szálláshelyén illetve ennek segítségével étkezhet a menü rendszerünkben. Az elektromos plasztik chip kártya használata után számítják ki az arra illetékes bérszámfejtő munkatársak a nettó fizetést érintő levonásokat ( szállás, étkezés ).



Teendő lépések:


Rendelje meg a saját plasztik kártyáját. A plasztik kártya postázásakor megadott ( egyeztetett) helyszínen és időpontban a megrendelt plasztik kártyával lehet jelentkezni szerződést kötni. ( szerződés írás mindig a lakhelynek megfelelő megyeszékhelyen történik )



Plasztik kártya rendelés:

Ára: 2300ft/ fő

Rendelés és fizetés módja: a 2300 Ft plasztik kártya árát a ... Unicrerdit banknál vezetett számlaszámra xy névre kérjük befizetni. Kérjük hogy jelölje meg a befizetésnél a plasztik kártya tulajdonos nevét és születési dátumát ( melyet személyre szabott kártyáján feltüntetnek ).


Plasztik kártya készhez vétele és szerződés írás: a befizetés megtörténte után küldje el a plasztik kártya postázási címét a xy@gmail.com email címre. A plasztik kártya elkészülési és postázási ideje maximum 15 munkanap. A plasztik kártya kipostázásával egyidejűleg megkapja a szerződés írás helyét és idejét ( lakhelynek megfelelő megyeszékhely ) a szerződés tervezetet és Ausztriai adószám igénylő lapját.


AMENNYIBEN VALAMELYIK FÉL VOLTÁBÓL SZERZŐDÉS ÍRÁS NEM JÖN LÉTRE, ÚGY A PLASZTIK KÁRTYA VISSZASZOLGÁLTATÁSÁVAL ANNAK ÁRA VISSZA TÉRÍTENDŐ 15 MUNKANAPON BELÜL.


Kérdésével fordulhat munkaidőben a xxx -es számon a magyar kirendeltség vezető kollégáknál.


2013. ápr. 14. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Én nem feltétlenül mondanám rá azonnal, hogy átvágás. Nekem van kint ismerősöm így építőipari szakmunkásként. Se nyelvtudás, se szaktudása nem volt, se semmije még is felvették (mondjuk halálra dolgozza magát), tehát az alacsony elvárások miatt még nem gondolnám, hogy átvágás, de azért alaposan utána járnék.


Amit a férjed kapott: Addig a pontig szerintem abszolút rendben van, hogy miket adnak, illetve hogyan működik a rendszer. A fent említett ismerősöm kb ugyanilyen feltételekkel van kint. Szállást kap (ilyesmi jellegű, a szintén magyar munkatársakkal lakik együtt), ha a csapattal utazik, akkor ingyen jöhet-mehet a két ország között.

A többi feltétel sem gyanús nekem olyan szempontból, hogy itthon pl. mint élelmiszeri üzemet a Picket ismerem és náluk ugyanez a rendszer. A műszakok, a beléptetés, még ilyen munka is van.

Egyedül ami nem tetszik nekem, az a plasztik kártya előre kifizettetése. Nekem ez nem áll össze. Miért lesz jó, hogy lesz egy emberük akit még érdemben fel sem vettek, de beléptető kártyája már van? Más helyeken ez fordítva van tudtommal, előbb a szerződés és utána a kártya, annak a költségét sem hárítja át a munkáltató a munkavállalóra általában.

Mindenesetre talán nem egy olyan nagy összeg, ha úgy gondoljátok, hogy ennyi "tanulópénz" belefér akkor is, ha esetleg kamu lenne az egész, próbáljátok meg.

2013. ápr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és felhívnám azért őket. Ki válaszol, mennyire segítőkész. Esetleg próbálnék keresztkérdéseket feltenni, nem zavarodik-e össze, vagy nem hárít-e. Rákérdeznék miért olyan fontos előre megrendelni a kártyát, amikor még szerződés sincs.

Azt esetleg eltudom képzelni, hogy a szerződésen fel akarják tüntetni a kártya adatait és számát, de nem tudom.

2013. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem semmiképpen nem gondoljuk úgy,hogy előre kellene plasztikkártyát csináltatni ,vagy pedig emelt díjas számra kellene sms-t küldeni,hogy visszahívjanak .

Több helyen átverték ,hónapokig dolgozott éhbérért külföldön,majd a kifizetést mindig halasztották ,aztán karácsony előtt pár nappal elérhetetlenné váltak.

2013. ápr. 14. 23:52
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nagy valószínűséggel az. Emelt díjas volt maga a telefonszám is. Emelt díjas telefonszámon nem kapsz munkát.

A telefonszámra rákeresve itt is ugyanez.

[link]

[link]

2013. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Első vagyok, igaz... A küldjön egy üzenetet és visszahívjuk sor elkerülte a figyelmemet legalul. Hát igen, így már nekem is gyanús.

A plasztik kártya is gyanús, bár arra még tudnék találni okot, ha nagyon akarnék (bár legalább annyi ellenérvet is). Arról nem is beszélve, hogy lehet nekem van hülye képem a munka világáról, de azért nagyon nagyon nagyon kevés helyen választják ki az embert egy szem önéletrajz alapján és még kevesebbszer írnak olyat, hogy "előzetesen sikeres felvételt nyert". Fura, fura...

2013. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kamu.

Plasztik kártyát ad a cég, amikor már ott dolgozik az ember, és azt előre sosem adják, és nem neked kell megcsináltatni hanem adják amikor belépsz. Nekem is van, igaz én itt dolgozom, de szerintem ez külföldön is így van!

És mi az hogy előzetesen felvételt nyert...vagy felvették, vagy nem...

2013. ápr. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most gondolj bele! A sok naív, reményekkel teli, mindenbe kapaszkodó ember beküld csak 2300Ft-ot...

10 embernél 23.000, 20-nál 46.000. ha sikerül 50 embert bepalizni, akkor az már 115.000 ft. És ki tudja hány ilyen lehetőséget kínál az illető?

Előre sosem kell munkáért fizetni!!! Ezt nem árt mindenkinek figyelembe venni!


24N

2013. ápr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki minimum kettes volt földrajzból, annak az is feltűnhet, hogy "Valensia" valójában Valencia, "Slovénia" pedig Szlovénia.
2013. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!