Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Spanyolországabn keresek...

Spanyolországabn keresek munkát hosszú távra, bármilyen kisegítői munka érdekel. Van esetleg kelet spanyolban élő magyra akinek van valami kapcsolata? Ott kint mire lehet számítani? Ténylag olyan nagy a munkanélküliség?

Figyelt kérdés
spanyol,munka
2013. ápr. 15. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én au pair voltam kint. Valóban nagy a munkanélküliség, de ha találsz munkát, nem az van, mint itthon, hogy nyomorognod kell, hanem normális fizetéseket adnak. Nem tudom, milyen idős vagy stb. de szerintem ilyesmi munkával érdemes kezdeni, rögtön kapsz ellátást és szállást is, jól lehet spórolni, lesznek kapcsolataid, később meg külön költözhetsz a családtól és kereshetsz más jellegű munkát.
2013. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A facebookon vannak különböző csoportok, kérdezz ott, hátha tud valaki segíteni:


Hungarito - madridi magyarok

Magyarok Catalunyában

Spanyol magyarok

Stb...

2013. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

" ha találsz munkát, nem az van, mint itthon, hogy nyomorognod kell, hanem normális fizetéseket adnak "


Tipikus baromság te fotelforradalmár.


Spanyolországban a fiatalok( 18-25 közöttiek) 25 %-a Munkanélküli!!

Az iskolából kikerülő friss diplomások vagy szakmával rendelkezők átlagosan 30%-a tartósan nem talál munkahelyet.


Felejtsük már el azt a baromságot hogy itthon nyomorgol, mert aztán kint a kisegítő fizetésből luxus élete lesz nem?


Normális végzettséggel nyelvtudással meg lehet próbálni. De nem kisegítő munkát keresni, vagy a kérdezőnek az az életcélja hogy mocskos edényeket mosogasson?


Nekem az arcomról égne a bőr ha ilyen munkát vállaltam volna külföldön. És a közhiedelemmel ellentétben, ebből nem lehet megélni külföldön sem!

2013. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

13:42

Azzal kezdtem, hogy valóban nagy ott a munkanélküliség. Ezzel tisztában vagyok, hiszen mint mondtam, hosszabb ideig éltem Spanyolországban. Igen, nehéz munkát találni. Nem repül az öledbe, hanem utána kell járni, hirdetéseket bújni, önéletrajzokat leadni, keményen tenni érte, hogy legyen állásod. Itthon talán nem ugyanígy működik? Hát de, ugyanúgy teperni kell a munkahelyért, mert egy álláshirdetésre 200 fő vagy még több jelentkezik. A különbség abban van, amit ezért az erőfeszítésért cserébe kapsz. Sokkal könnyebben kijön egy nyugati ember az ottani minimálbérből, mint egy magyar az itthoniból.


Ha meg neked ciki a kisegítő, mosogató, takarító stb. munka, akkor gondolom, semmi bajod a MÁV színvonalú mocskos mellékhelyiségekkel, és akkor se lenne egy rossz szavad, ha egy étteremben mosatlan edényből kapnád a kajádat. Ez is ugyanolyan munka, mint bármi más, valakinek el kell végeznie.

2013. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az au-pair munka mit takar pontosan mit kell csinálni?

Nem vagyok finnyás bármit elválalok nyílván nem az az életcélom de ha félre tudok tenni akkor abból tovább tudok lépni de ahoz kell a pénz.30 éves vagyok pincér szakmával de alap nyelvtudás hiányában nem fognak felvenni sehova ezért keresek valami más lehetőséget.a nyelvet elkezdtem tanulni de egyedül elég nehezen megy legalább is nekem de elég elszánt vagyok ahoz hogy elérjem a célom csak egy kis lökésre lenne szükségem ami elindít.

2013. ápr. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!