Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha alig pár hete vagy a...

Ha alig pár hete vagy a munkahelyeden, - de a nyaralás már le van foglalva - nagyon rossz szemmel néz a főnök, ha szabit kérsz?

Figyelt kérdés
(kb. 2 nap)
2013. ápr. 15. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerinted? A nevedet nem tudja meg es csak azert fogja megjegyezni mert te leszel "tudod a Lujzika, aki 2 nap munka utan szabadsagot kert"...Vannak olyan vezeto poziciok ahol beleferne, de szerintem sima munkaskent ne tedd.
2013. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb munkahelyen nem is adnak ki szabit csak bizonyos letöltött napok után.. Mondjuk ilyenkor az kellett volna tenned, hogy amikor a főnökkel interjún beszélgettél, meg kellett volna említened hogy "remélem nem lesz gond ha 2 nap szabira megyek X napon, mert az már régebben le lett foglalva..
2013. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen ceg es fonokfuggo. Van ahol nem gond, de a legjobb az lett volna ha az interjun kozlod hogy le van foglalva egy szabadsagod, amugy ezt nekik is meg kellett volna kerdezniuk.
2013. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg velük,de ne erőltesd ha egyszer azt mondja nem akkor ne menj ennyi.Meló fontosabb majd elmentek jövőre maximum.
2013. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem aktuális a dolog.

Jelenleg nincs munkám, de a nyaralás időpontja már megvan. Csak "félek", hogy előtte szerzek munkát magamnak.

2013. ápr. 15. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a nyaralás fontosabb, ha most úgy sincs munkád. Most tök mind1, hogy ha nyaralás után állsz munkába, vagy azelőtt. Gondolj bele, legalább lesz egy jó élményed ebben az évben, utána meg ráérsz gürizni. Szóval jó nyaralást kívánok neked.
2013. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Próbaidő alatt nem szokták elengedni az embereket. Ha 1 hónap a próbaidő, akkor sem célszerű az első 3 hónapban szabit kérni, mert könnyen elbocsátás lesz a vége!
2013. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rögtön szerződéskötéskor megmondtam, hogy le van foglalva egy egyhetes és egy tíznapos utazás a nyárra, és semmi probléma nem volt belőle. A szabit így is úgy is ki kell adnia.
2013. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Nálam feltétel volt, hogy csak úgy kötök szerződést, ha nem szólnak bele abba, hogy mikor megyek szabadságra. A próbaidő alatt meg pláne rögtön felmondtam volna, ha meg akarják akadályozni bármelyik utazásom. Azért dolgozom, hogy utazhassak, ha nem engednek el, az egész értelmét veszti.
2013. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azér ez nem ilyen egyszerű ha egy komoly céghez vesznek fel nem kis pénzért,utazgatásokkal,nyelvoktatással,továbblépési lehetőséggel azért erős lenne otthagyni és feltételeket szabni az elején.

Elején a cég diktál ő mondja meg,hogy még mikor mehetsz WC-re azt is,előbb bizonyítani kell,egy faxa meló nincs minden bokorban.

Meg kell kérdezni,hogy gond lenne-e ha,így alázattal,ha gond akkor tudomásul veszed és nem mész el ilyen egyszerű.

Vagy ajánld fel,hogy akkor szombatonként bemész ha nem engednek el.

2013. ápr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!