Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beilleszkedési problémákkal...

Beilleszkedési problémákkal milyen munkakör lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Diplomás vagyok, évek óta próbálok munkahelyet találni, de nem megy, vagy nem tudok beilleszkedni, vagy már az állásinterjún észreveszik, hogy milyen antiszociális vagyok. Nem tudok jópofizni akárkivel és vannak napok, amikor nincs kedvem senkihez sem hozzászólni. Gondolkozom, hogy átképzem magam, mert dolgozni viszont nagyon szeretnék. Milyen munka lenne nekem való, szerintetek?
2013. ápr. 17. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
menj katonának, mondjuk tatára, vagy valami keményebb alakulathoz. (lényeg, hogy ne valami tized rendű aktatologatónak, hanem a fasza csávókhoz) az interjún hazudjál, hogy mindenképpen felvegyenek, aztán amikor bekerültél, akkor letesztelheted, hogy meddig vagy képes elmenni antiszociális viselkedésben. vagy röhögni fogsz, hogy milyen kevesek még a katonák is hozzád képest, vagy tanulsz egy kis emberséget, és találsz magadnak perspektívát.
2013. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahol nincs szükség ügyfélkapcsolati feladatokra, ott teljesen mindegy mennyire vagy antiszociális.

Csak addig kell összeszedned a bátorságod és a jobbik arcod, amíg interjúztatnak. Nehezen tudom elképzelni, hogy fél órára nem tudsz kicsit pozitívabb lenni, amíg beszélgetnek veled. Gyakorolj be kérdéseket, válaszokat, indulj el vidáman, lazán és biztosan sikerülni fog.

2013. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Antimod ***** válasza:

Nem vagyunk gépek, mindenkinek vannak nehezebb napjai. Az a lényeg, hogy ok nélkül senkit ne bánts meg!

Elsősorban olyan munkakörre gondolok, ahol nem kell csapatban együtt dolgozni, így pl. projektmunkák, ahol tudsz gyorsítani, ha jobb hangulatban vagy, és átvészelni a nehezebb időszakokat - azaz nem vagy 100%-ban kötve mások munkastílusához, -tempójához.

2013. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, de még egy egyszerű adminisztratív irodai munka is megköveteli azt, hogy a kollégákkal jól kijöjjek, hogy befogadjanak. Vagy van olyan munkahely, ahol elnézik, hogy én napi 8 órában "csak" a gép előtt ülök és dolgozom, de közben szinte senkivel sem beszélgetek? Nem cikiznek ki, gúnyolnak majd ki emiatt később?
2013. ápr. 17. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de egy jó hr-es ezt mindig ki fogja deríteni rólad, és bukod is az állást. Nincs olyan diplomát kérő munkahely ahol ne kellene másokkal dolgozni.
2013. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Antimod ***** válasza:

"Vagy van olyan munkahely, ahol elnézik, hogy én napi 8 órában "csak" a gép előtt ülök és dolgozom, de közben szinte senkivel sem beszélgetek?"


De miért tennéd ezt? Nincs a világon olyan ember, akivel kijössz?

Nálunk is van olyan nap, amikor sokat beszélgetünk, és olyan is, amikor síri csöndben meredünk a monitorra. Munka mennyisége, általános hangulat, stb. befolyásolja ezt. Biztos vagyok benne, hogy egy idő után feloldódsz egy normális munkahelyen (mert sajnos olyan is van, ahol egyesek indokolatlanul szekálnak másokat, nem elriasztani akarlak, de elhallgatni sem akarom), és előbb-utóbb találsz néhány olyan embert, akivel kellemesebben töltöd az időt, mint másokkal. Nem hiszem, hogy teljesen antiszociális vagy, legfeljebb nehezebben oldódsz fel, bár nem ismerlek.

2013. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

rájöttem!!!


menj el darukezelőnek!!!

2013. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azzal lesz a probléma, hogy visszahúzódóbb vagy. Milyen diplomád van? Gyakorlat? Milyen nyelveket beszélsz és milyen szinten? Nem a papír érdekel, hanem hogy tényleg milyen szinten használod. Gondolj bele, ha ez akkora probléma lenne, nagyon sokan nem találnának munkát. Az interjún ha nem válaszolsz elég határozottan a kérdésekre, az lehet probléma, de az csak gyakorlás kérdése. Csomó helyen le vannak írva hogy milyen kérdésekre számíthatsz, gyakorold be valakivel addig, amíg már egyáltalán nem kell gondolkodnod. Az interjún azért 1-2 másodpercig csinálj úgy, mintha elgondolkodnál egy nehezebb kérdésen, de az a lényeg, hogy mindenre magabiztosan, normál hangerővel válaszolj és mosolyogj néha. Hidd el, csak gyakorlás és odafigyelés kérdése.
2013. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Programozó vagy valami hasonló számítógépes munka!

Azért fogalmaztam ilyen hülyén, mert nekem nincs ilyen képzettségem, de azt tudom, hogy az ilyen munkakörben dolgozó volt kollégák legtöbbször egész nap egyedül ültek a gép előtt mint valami robotok. Akinek erre van szüksége az csinálja, én pl. nem bírnám hogy nem tudok senkihez sem szólni egész nap.

2013. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!