Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fizetnek jóval többet a...

Miért fizetnek jóval többet a külföldi multik magyar telephelyei, ha egyszer magas náluk a fluktuáció?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Azért mert ha kevesebbet fizetnének, akkor még nagyobb lenne a fluktuáció és a jó szakemberek még gyorsabban lelépnének.


Amúgy a kérdésnek fordítva több értelme lenne, vagyis miért nagy a fluktuáció annak ellenére, hogy magasak a bérek?


Erre pedig az a válasz, hogy azért, mert ezek a cégek gyarmatnak tekintik az országot és rabszolgának a munkavállalókat.

2013. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem én sem a kérdést.

De szerintem a magyar kisvállalkozónál is magas a fluktuáció, csak ők nem vezetnek erről statisztikát.

Apukámnak pl. konténergyártó cége volt, 15 emberrel. Jó szakmunkást szinte képtelen volt találni, kb. 90.000 Ft-ot adott nekik, pár hónap után mindenki lelépett, elment a városi nagy multi alumíniumos céghez. Persze aztán meg csodálkoztak, hogy ott meg hamar kirúgdosták őket, mert azért ott nem lehetett azt megcsinálni, hogy minden reggel elkésett, meg italozott munka közben.

Sokakat ki is rúgott apu emiatt, de volt, hogy tudta, hogy mi folyik, de mégis tűrt, mert nem lett volna aki megcsinálja a melót. Egy multinál, ha ott van 3000 ember, nem nagyon fogja őket érdekelni, ha valakit rajtakapnak, hogy ivott, azonnal repül. Az már más kérdés, hogy a műszakvezető ott is nagyon megszívja kevesebb emberrel. De az már ott az ő baja.

2013. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mihez képest nagyobb a fluktuáció? A nagy magyar cégekhez képest? Mert szerintem egy MOL-t vagy egy OTP-t elnézve ugyanakkora a fluktuáció mint mondjuk az Exxonnál vagy a Raiffeisennél. Versenyszektor, nagyvállalatok - ezek mindenhol ugyanúgy viselkednek.


Vagy az állami szektorral szemben nagy a fluktuáció? HÁt azon nem csodálkozom, ugyanis itt nem tűrik a legtöbb esetben a lazsálást és a lógást, nem úgy mint a minisztériumok nagy részében.

2013. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!