Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elmennétek állásinterjúra...

Ti elmennétek állásinterjúra úgy, hogy nem mondták el pontosan mi is lenne a munka?

Figyelt kérdés

Most hívtak fel, hogy látták az önéletrajzom a neten és menjek be holnap, sajnos épp elfoglalt voltam és a vonal is rossz volt így alig kérdeztem valamit. A cím alapján semmit nem találtam, de ha jól értettem a bemutatkozását valamilyen tőzsdés cég lesz. Márpedig gondolom ha álláskereső oldalon vadásszák random emberek önéletrajzát ügyfélkeresős ügynökösdi lesz, amit biztos nem fogok elvállalni. Gondolom nem a környezetes diplomám érdekli őket...

2-2 órát kellene utaznom oda-vissza, ennyi bejárást pedig csak tényleg jó munkánál vállalnék, a holnapi interjúra is csak úgy érnék oda, hogy a jelenlegi munkahelyemről korábban eljövök. Az elején úgy gondoltam, hogy tapasztalatnak jó lesz, de mindenki lebeszél róla, hogy idő, pénz, utazás, meg egyébként is kik ezek, ne menjek ha nem tudom, mi az...



2013. ápr. 18. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Termeszetesen nem, eloszor felhivnam oket, kernek tobb infot. Mindket felnek fontos, hogy ne raboljatok egymas idejet.
2013. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azóta 1x próbáltam de nem vették fel, már inkább majd csak holnap próbálom meg újra. Nem számítottam ilyen hívásra, hülye voltam, hogy nem kérdeztem többet.

Legalább kijelezte a számukat a telefon, korábban volt már számkijelzés nélküli "a legjobb cég vagyunk, részletek személyesen" hívásom, akkor elmentem legyen már valami alapon mert munkanélküli voltam, egyébként is lett volna arra dolgom, az természetesen biztosítási ügynöki munka lett volna.

2013. ápr. 18. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem mennék el.


Csak arra észabad, amire Te magad jelentkezel, nem pedig ők találnak meg. Amire mások nem jelentkeznek önszántukból, abból jó nem sülhet ki.

2013. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elmondottakból simán esélyes, hogy valami Zepteres marhaságra hívnak, valójában nem is munkát kínálva, hanem, hogy eladjanak neked valami programot, tanfolyamot, vagy pénzügyicsomagot..
2013. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elmondom, nagy valószínűséggel mi ez. (Egy ismerősömnek már volt dolga ilyen céggel.)


Először is munkát ajánlanak, amihez el kell végezned egy tanfolyamot. Ez a tanfolyam tőzsdei grafikonok elemzéséről fog szólni, és azt ígéri, hogy szuper kereskedőt csinál belőled.


Elmondják majd, hogy ha a tanfolyamot sikeresen elvégzed, akkor kapsz tőlük munkát is nagyon jó fizetéssel. A sikeresség feltétele az, hogy te egy demó számlán bizonyos ideig (mondjuk két hónapig) sikeresen kereskedj, ami azt jelenti, hogy tudsz produkálni mondjuk hetente 20% hasznot.


Erre természetesen senki sem képes, tehát munkát biztos, hogy nem fogsz kapni.


Az egésznek a lényege az, hogy te befizesd nekik a tanfolyam díját (ami nem lesz kevés). Ezzel a tanfolyammal semmit nem fogsz érni sehol, mert semmi olyan tudást nem ad, aminek bármi értéke lenne.


Persze lehet, hogy valami más típusú dologról van szó, de az teljesen biztos, hogy lehúzás. Mindenképpen arra megy ki, hogy te fizess nekik valamit.


Szóval ha telefonon nem hajlandók tisztességesen elmondani, miről van szó, akkor semmiképp se foglalkozz velük, én még egy buszjegyet meg fél órát se szánnék rájuk, nem hogy 4 órát oda vissza.

2013. ápr. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pénzügyi és brókercégek engem is hívogatnak. Nekem már eleve gyanúsak az olyan munkáltatók, akik így vadásszák az önéletrajzokat.
2013. ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak annyit mondtak, hogy ügyfelekkel kell foglalkozni (hol nem?), úgy emlékszem rákérdeztem mi is lenne bővebben de csak valami nagy cégről hablatyolt és adott egy weboldalt meg hogy mikor, hová menjek. Ez pedig egy tőzsdézős oldal.

Sok idiótába futottam már bele, Zepter, OVB, mindenféle biztosító, forever living és a tobbi mlm, ilyen még nem volt...

Reálisan nézve tényleg valami lehuzos aljamunka lehet, ha már ők vadasszak az embereket és nem elég a hirdetésre jelentkezők száma...

Le is törlöm magam az álláskereső oldalakról, aki normális munkát hirdet az gondolom kiteszi és jelentkeznek rá magukról az emberek, így csak a hülyeségekkel találnak meg.

2013. ápr. 19. 08:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Na mizu?Mi volt végül?

Mi a cég neve,meg tudod mondani?

2013. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
környezetmérnök vagy? hol végeztél? van már melód vagy még keresel?
2013. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem környezetmérnök vagyok, az Eltén végeztem, már a kérdés feltevésekor is volt munkám, azóta ott dolgozom, tulajdonképpen egész jó, csak rengeteget kell dolgozni és keveset fizetnek.
2013. nov. 13. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!