Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első állásinterjúra megyek....

Első állásinterjúra megyek. Mit tudtok javasolni, tanácsolni? Mit nézzek át, mit keressek meg mire készüljek?

Figyelt kérdés
A munkaügyi közvetített ki. Valószínűleg nem HR-essel kell majd beszélgetnek. Átnézzek valamilyen tárgyamat vagy hasonlót? Mégis milyen egy ilyen? Mire készüljek?
2013. ápr. 23. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szakmai dolgokat a legritkábban kérdeznek az első interjún. Bár nem tudom milyen területen akarsz elhelyezkedni. Esetleg irodai munkánál előfordulhat, hogy megkérnek ülj oda egy számítógéphez és csinálj meg pár előre meghatározott feladatot Excelben, Wordben. Vagy ha nyelvtudáshoz kötött a munka, akkor leteszteli mennyire mondtál előtte igazat a nyelvtudásodról.
2013. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szakmailag is készülj fel. Sajnos nem írtad, hogy milyen területen tevékenykedsz, pedig ez sokat segítene a válaszolásban (igazából ez lett volna ez egyetlen lényegi információ ami a válaszhoz szükséges).
2013. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kiírni. Középfokú végzettséget kérnek de nekem egy ehhez kapcsolódó diplomám van. A biztonság kedvéért átnézek pár anyagot. Ennyit tudok róla mert nem mondtak, írtak többet. De biztos hogy jelentős részét ott kéne megtanulnom de nem baj, nagyon érdekelne. Ezért is izgulok ennyire.
2013. ápr. 23. 20:04
 14/16 A kérdező kommentje:
Öltözékhez valamit tudnátok javasolni? Nem irodai munka. Baj vajon ha a papírjaimat, diploma, ilyesmi egy mappában viszem? Mert csak kicsi táskám van. Ing az oké, cipő is. Nadrág vajon gáz ha egy sötét farmernadrág? Vagy menjek alkalmisban? Ötlet, tipp? Biztos hogy nem kell a munkához kiöltözni mert "szabadtéri" :D De ez csak egy interjú.
2013. ápr. 23. 20:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Szakmai kérdés nem nagyon szokott lenni, pláne, hogy ők is tudják, hogy kezdő vagy.

Ha mégis lesz, arra úgysem tudsz készülni. Én pénzügyes vagyok, kb. 10 interjún voltam életemben, ebből egyen volt szakmai kérdés. Nagyon speciális dolgokat kérdeztek, szerintem nagyon el is szúrtam. Ez olyan, mint az iskolában, a tanár úgyis tud olyat kérdezni, amit nem tudsz.

Nyelvtudást, számítógép kezelést esetleg szoktak tesztelni. Mást nem nagyon.

2013. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Állásinterjúra SOHA ne menj farmerben! Szövetnadrág, blúz. Ha férfi vagy, akkor öltönynadrág, ing (nem muszáj fehérnek lennie, de ne is legyen mackómintás vagy rikító színű). Vegyél egy nyakkendőt is, az első percekben nyugodtan megkérdezheted, hogy nem gond-e, ha leveszed, mert meleg van (ha nincs légkondi).
2013. ápr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!