Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában élőktől kérdem...

Angliában élőktől kérdem elsősorban: van-e kint jelenleg hiányszakma, ahova könnyen felvesznek külföldit is?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem, mert már így is rengeteg bevándorló van, akik elvégzik azokat a segédmunkákat is, amit a helyiek kevésbé. A magasabb végzettséghez kötöttekre meg ugye ott vannak az angolok... Lehet egyáltalán valamivel biztosra menni, vagy mindenképp komoly versengések árán, a legjobbként lehet csak megkaparintani egy állást?

2013. ápr. 24. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod. Az alja munkára sokan vannak, a jó munkára meg nem fognak felvenni külföldit.


Ott javítanálak ki egyedül, hogy nem "a legjobbként lehet csak megkaparintani egy állást", hanem a "legolcsóbbként". Ha kevesebbért vállalod, mint a romániai roma bevándorló, akkor neked adják, amúgy hót lesz@rják, hogy mennyire mosogatsz szépen.

2013. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uhh, hát akkor sajnos tényleg olyan elkeserítő, ahogy gondoltam.:-/ Köszi a választ. Azt a részt én az értelmiségi munkákra értettem, ugyanis tudok kemény 1db példát arra, hogy valaki a diplomájával, eredeti szakmájában szerzett állást, és ő azért, mert nyilván sok helyinél is jobb benne. De ez az egy a millióból eset.
2013. ápr. 24. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz tényleg nagyon jónak kell lenni. Én is ismerek 1 ilyet, de ő 8 éve dolgozott a cégnél, többször előléptették otthon, és akkor cégen belül átvették londonba.. ez azért nem az a szint, hogy valaki odafigyelt a suliban :)
2013. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"a jó munkára meg nem fognak felvenni külföldit"


Ez nem igaz! Én magam informatika területén dolgozom, velem együtt még jó pár magyart ismerek aki hasonló körökben mozog. Rengeteg orvos, mérnök, ápoló, pénzügyes van az ismerősi körömben, mind a szakmájukban dolgozik. Szóval azt állítani, hogy csak aljamunka jut, az erős túlzás. Persze gyenge nyelvtudással, szakmai tudás nélkül tényleg csak az jut, de jó nyelvtudással, szakmával, felkészülten bizony esély van szakmabeli munkákra is.

2013. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ne becsüld le ennyire magadat! A bevándorlók nagy része nem azért mosogat, takarít, mert azt akarja! Hanem sokan jönnek ki úgy, hogy nem beszélik a nyelvet, nincs semmilyen elfogadható végzettségük, szakmai ismeretük és mégis jó poziciót akarnak. Na ez az ami nem fog menni. Angliában pont hogy lesz*rják, hogy milyen nemzetiségű vagy, ha valamiben jó vagy, beszéled a nyelvet, akkor van esélyed. Én otthonról találtam állást, napi 2-3 telefont kaptam, pedig csak egy mezei infós vagyok, még csak fejlesztő sem vagyok, szóval ha megy a nyelv, és van szakmád, akkor csak hajrá. Sokan ott szúrják el, hogy mikor kijönnek, meg sem próbálnak saját szakmában elhelyezkedni, ehelyett elmennek mosogatni. Jobb esetben mellette keresnek más állást, de rosszabb esetben a nehéz munka miatt, nincs idejük keresni és benn ragadnak ebben a munkakörben, az pedig erősen hátráltatja a szakmai munka keresését, ha az önéletrajzban mosogatás szerepel.

2013. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És nem gondolod, hogy nektek azért sikerült, mert itthon is kiemelkedően tudnátok teljesíteni? Mert én azt láttam, hogy kint is azok kínlódnak, akik itthon se jutottak sokra, akinek meg megy, az itthon is biztosan jól élhetne. Na most én pályakezdőként, 0 tapasztalattal, kétlem hogy tudnék nekik bármit nyújtani, amit más nem.:)
2013. ápr. 24. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:

"És nem gondolod, hogy nektek azért sikerült, mert itthon is kiemelkedően tudnátok teljesíteni? Mert én azt láttam, hogy kint is azok kínlódnak, akik itthon se jutottak sokra, akinek meg megy, az itthon is biztosan jól élhetne. Na most én pályakezdőként, 0 tapasztalattal, kétlem hogy tudnék nekik bármit nyújtani, amit más nem.:)"


Nem kell kiemelkedőt nyújtani. Jónak kell lenni, persze, de nem kell csodát művelni. Sima átlagos pénzügyesek, infósok, mérnökök, akik külföldiek dolgoznak idekinn. Aki otthon kínlódott, az itt is fog ez igaz, de főleg a mentalitásuk miatt! Itt is keményen kell dolgozni, akinek semmi hasznos képessége, az itt is csak mosogat, de aki ért valamihez, ergó van szakmája, az igenis elhelyezkedhet, nem kell hozzá különleges tudás. Otthon próbálják ezt a hozzáállást erőltetni, hogy nem éri meg kijönni, mert úgyis csak mosogat az ember, de ez messze nem igaz. Én otthon nem éltem jól, 120.000 Ft-ért dolgoztam, bejelentés nélkül, most pedig 2300 fontot kapok, bejelentve, bónuszokkal, ingyen fogorvossal, céges mobillal, 28 nap szabadsággal. Mi kell még? A barátnőm a City-ben dolgozik, pénzügyi elemzőként, otthon szintén nem keresett jól, itt megfizetik.


Szakmai gyakorlat nélkül valóban nehéz, de a világon mindenütt így van ez, ha gyakorlatod nincsen!

2013. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 goaus ***** válasza:
Egy napja érkeztem, és már két ajánlatot kaptam, úgy h ma küldtem ki két CV-t! Igaz, az első tegnap futáros volt, mondtam az nem érdekel.:) A lényeg: angolul megértesd magad, és jó szakmád legyen. ha jó vagy, az úgyis kiderül, ha nem, nem vesznek fel. Ilyen minimálbéres melókkal tele vannak a vidéki városok, de a jó szakemberek is keresettek. Van egy csomó ügynökség, a kirakatok tele ajánlattal, irodai is! Oda viszont jó angol nem árt. itt az nem talál munkát, aki tanulni és dolgozni sem szeretett... Szerintem.
2013. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egy napja érkeztem, és már két ajánlatot kaptam, úgy h ma küldtem ki két CV-t"


Itt befejeztem az olvasást. Nehogy elhidd, hogy ma délelőtt kiküldött 2 önéletrajzot és délutánra már 2 ajánlata volt...

2013. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hat nem tudom, hogy lehetett ilyen nagy mazlid.... Vagy nagyon jo az oneletrajzod vagy szegeny kerdezot akarod amitani.
2013. ápr. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!