Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két idegen nyelvvel milyen...

Két idegen nyelvvel milyen lehetőségei vannak az embernek? Milyen munkákat lehet végezni? A fordító-tolmács és telefonközpontos állásokon kívül.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Pedig pont azok lennének a legesélyesebbek, amiket eleve kizártál. Idegenvezető? Magántanár?


A helyedben én SSC-ben keresgélnék, bár ez többnyire telefonos/e-mailes.

2013. ápr. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Nőként: igazgatói asszisztens, irodavezető

Férfi: logisztika

2013. ápr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Hát a nyelv az szükséges, de nem elégséges.

Önmagában nem sokat ér, de kb. minden mással együtt nagy előny.


Önmagában tényleg tolmács, fordító, nyelvtanár, telefonközpontos, meg hasonló szakmák vannak, amiket egyrészt kizártál, másrészt meg azokhoz leginkább (kevés kivételtől eltekintve persze) nem általános, hanem valami speciális, szakmai vagy nagyon magas szintű, nyelvtanra is irányuló nyelvtudás szükséges. Ez utóbbit nem arra értem, hogy nyelvtanilag helyesen beszél valaki, hanem, hogy a nyelvnek ismeri a nyelvtörténeti és egyéb szabályait is. (Nyelvtanárnak általában ez elengedhetetlen.)

2013. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják. A nyelvek klasszak, de ha nem értesz semmihez, akkor hogy gondolod, hogy téged rendes, szakmai dologra vennének fel? Szerezz mellé némi szakmai tudást is, kezdj el tanulni valami használhatót. Utána a 2 nyelv már nagyon sokat fog segíteni.
2013. ápr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordítóként megerősíthetem, hogy önmagában a nyelvtudás semmit nem ér, ha nincs szakmád. És (sikeres) fordító is csak akkor lehetsz, ha erre megfelelő képesítésed van. Szóval a 2 nyelv jó alap, de valamit muszáj lesz melléraknod.
2013. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes, én is ezt írtam, amit az utolsó két válaszoló, engem mégis lepontoztak, míg ők 100%-osak...
2013. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!