Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként közfoglalkoztat...

Pályakezdőként közfoglalkoztatott leszek. Akik hasonló cipőben járnak mit csinálnak? Keresgettek? Vagy úgy vagytok vele ez is jó, legalább van valami és vártok?

Figyelt kérdés
Jó lenne ez, tetszene is és több is mint a 40 ezer. Tapasztalatszerzésnek is, de valahol olyan fura. Jól néz ki ez egy önéletrajzban? Számít egyáltalán? ez ugyan olyan mintha normál állásom lenne csak kevesebb pénzért vagy hogy? Persze mellette nézelődöm, ha találok valamit küldök önéletrajzot de csak másabb. Ti hogy csináljátok? Pályakezdő vagyok amúgy.
2013. ápr. 30. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy érted közmunkás leszel?

Nem irigyellek, a semminél persze jobb, de ha egy konkrét szakmád van és arra jelentkezel, kábé körberöhögnek, ha meglátják az önéletrajzodban, vagy "rosszabb" esetben arra fognak gondolni, hogy valamilyen szabálysértés, vagy kisebb bűncselekmény miatt "ítéltek" közmunkára.


Nem valami jó presztizsű a közmunka a "normális" emberek körében.

Értsd ezt úgy, hogy azok között a jól szituált értelmiségi, ugyanakkor egysíkú gondolkodású emberek között, akik már sokmindent elértek az életükben, ugyanakkor soha nem kellett nekik ilyesféle munkát végezniük, mert ők nem kerültek ilyen helyzetbe a szerencsés életkörülményeik miatt.

2013. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Közfoglalkoztatott leszek nem téglát pakolni vagy sepregetni kell. Szakmainak is számít, legalábbis a fizetésem alapján, bár az sem rossz. Ez más, csak nem tudom miben és mennyire.
2013. máj. 1. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es te miről beszélsz? Azt honnan kellene bárkinek is tudnia, hogy ő közfoglalkoztatott volt? Miért kellene beleírni az önéletrajzba? Nem tudom, de én úgy szoktam, h pl. 2013.01.01-től 2013.08.01-ig xy kft, és mondjuk beleírom, hogy adatrögzítő, de azt sem muszáj. Azt hogy közfoglalkoztatott valaki sehol sem fog megjelenni, illetve sehova sem kelle odaírni. Akkor meg honnan a fenéből tudná bárki is és milyen hátrány érhetne bárkit is?
2013. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő arra gondolt szerintem hogy ne írjam bele. De ha rákérdeznek sem lesz jobb és szerintem amúgy is egyértelmű hogy a ként dolgoztam és nem normális alkalmazottként. Nem tudom eltitkoljam e vagy írjam bele mert ha odáig jutok úgy is kiderül ami meg hideg zuhany, vagy hagyjam ki de akkor ha levágják akkor meg úgymond nem vagyok őszinte.
2013. szept. 15. 21:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja bocs, most látom hogy réi már a kérdésem. Nagyon sokan, nálam képzettebbek, több nyelven folyékonyan beszélő többdiplomások manapság közfoglalkoztatottak. Szerintem aki egy kicsit is körbenéz nem érdekli majd hogy a fizetésem honnan jött, állambácsi fizette vagy a cég. Tapasztalatból tudom sajnos hogy az állami cégek a pályázatírótól a takarítón át a bolti eladóig minden lehetséges állást amit csak tudnak közfoglalkoztatottakkal töltik be. Én úgy gondolom, hogy egy normális munkaadó, aki körbenéz egy kicsit kicsiny hazánkban levágja majd hogy mi is a szitu és hogy nem börtönből szabadultam.
2013. szept. 15. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, jól tudod, ma már, aki tudja közfoglalkoztatottal tölti be az álláshelyeket, mert sokkal jobban megéri neki, hiszen gyakorlatilag feltalálták az ingyen gürizést, joggal lehetnek büszkék magukra, akkor ki az a lökött, aki majd fizet?

Egyébként sehol sem fognak rákérdezni, hogy közfoglalkoztatott voltál-e, csak akkor fog kiderülni, ha te elmondod. De ez miért is olyan fontos? Ha nem mondod, azzal sem titkoltál el semmit, nem priuszod van mondjuk...Ez nem olyan dolog, amit szégyellni kellene, vagy, ami miatt hátrány érhetne.

2013. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!