Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt jöhet össze,...

Mennyi idő alatt jöhet össze, ha talpraesett leszek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Most 14 éves vagyok,15 éves koromban nyáron elmegyek nyári munkára,az összes pénzemet el fogom rakni,aztán 16 éves koromtól suli mellett fogok folyamatosan diákmunkát vállalni. 700-ezer forintot szeretnék "összegyűjteni".. Tudom,hogy a diákmunka nem vizet 100-at,de mit ajánlotok? McDonaldsba dolgozik apukám felesége,oda mehetnék,de állítólag ott nyomni kell,kevés pénzért.Természetesen akkor nem tudom majd mindet elrakni,max 80-35%-át,mert be szeretnék kicsit itthon is segíteni,viszont apukámtól is számíthatok majd segítségre pénzügyileg. Nem szeretném megvárni azt,hogy betöltsem a 18-at,minél előbb dolgozni szeretnék diákmunkát,de mint említettem TANULÁS mellett..Fősulira is menni fogok,addig tanulok majd ,ameddig csak lehet.. Nehéz lesz összegyűjteni ezt a pénzt,ha mindent beleadok?

2013. máj. 1. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha havi 50e-et elteszel akkor 14 hónap alatt megvan.
2013. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáállással sikerülni fog. Dolgozz sokat és idővel összejön.

Egyébként ha hajlandó vagy keményen dolgozni, az később is meghálálja magát. Sokan nem tudják, de később (pl diploma után) érdemes beleírni az önéletrajzba még az ilyen munkákat is. Összevetve a koroddal értékelni fogják - ugyanis a munkához való viszonyodat tükrözi, 15-16 évesen meg nem várnak még el komolyabb munkát.

2013. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy összejön. Gondos tervezéssel, előrelátással menni fog, és ez már nálad meg is van. Plusz ott lesznek még a szülinapi, névnapi pénzek, ballagási pénz, szóval teljesen reális. A fősulin, ha jól tanulsz, akkor még ösztöndíjat is kaphatsz.
2013. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az időt nehéz megsaccolni, mert azért idővel egyre több igényed lesz, de talán a 20 éves kor reális.
2013. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés nekem kb. lett volna ennyim diákmunkából csak aztán elment jogsira, nyelvtanulásra ami persze nem pazarlás csak mégis baromi drága.

Ha takarékoskodsz akkor megtudod csinálni.

2013. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de mifelénk nehéz diákként is jó állást kapni. De ha jó a hozzáállásod menni fog. Egyetem mellett én pl. nem tudtam az első félévben dolgozni mert nem volt jó az órarendem és csak hétvégére meg nem kellettem. Szerencse is kell hozzá. A meki jó hely. Önéletrajzba én feltüntettem de természetesen mivel nem szakmai így a kutyát sem érdekli. Pedig én is előnynek gondolnám. Amúgy én feléltem jobb híján a pénzem így nem sikerült ennyi tartalékot összeszedni. Bár mi nem éltünk jól, ezért. Kellett suliba cuccokra, ruhára, bérletre kajára, nyelvvizsgára, most meg jogsira. De ha ügyes vagy összejön :)
2013. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
fontosabb célokat tűzz ki magad elé szerintem: család, gyerekek, tisztesség. A pénz ezekre megy majd úgyis. A pénz csak eszköz és nem cél
2013. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!